Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 aylığı alanlar SED yardımı da alabilir mi?

FuLLHD

Üye
Konular
16
Reaksiyonlar
0
2022 maaşı alıyorum başka gelirimiz yok iki kişiyiz sed maaşı alabilir miyim

FuLLHD
Şartlarınız uygunsa alabilirsiniz E devlet den başvuru yapabilirsiniz

(Gölge)
Ekonoöik durumu olmayanlar için çocuk yadımı oluyor Sosyal Eğitim Destek demek sed

Ailenizde 18 yaş altı ve öğrenimine devam eden öğrenciniz varsa 2022 maaşı hariç geliriniz yoksa ,sosyal ekonomik destek talebinde bulunabilirsiniz. Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğünde görevli gelir TC den durumunuzu inceler değerlendirir ve durumunuza göre cevap verirler.her 3 ayda bir denetiminiz olur.Denetimden önce SOYBİS sisteminden inceleme yapar ailenizde sgk lı olarak çalışan yada serbest çalışan varsa gelirinizin yükseldiği tespit edilirse kesilir, kuruma bilgi vermeden adres değiştirirseniz, telefon numarasını değiştirirseniz kurum size ulaşamazsa kesilir,uzun süreli tatil (köye gitme ,denize gitme,bir yakınının yanına başka bir ile gitme) vb adres değişikliği bildirmek zorundasınız Sosyal Ekonomik Destek maaş değil bir yardımdır...

Anne baba ayrı olursa vs durumlarda baglaniyormuş öyle bişey varmı herkeze baglamiyorlarmiş hiç geliri olmayan aile düzeni normal olana bagliyorlarmi mesela
2 ci sorum evde bakım alanda bağlanmıyor diye biliyorum

evde bakım alan sed alamaz .....iki hizmetten aynı anda yararlanamaz ..aile bütünlüğü varsa ,çocuk anneye bağlı çağda deyilse karı koca birine çalışta diyebilirler

şuan açıköğretim de önlisans okuyorum %92 sağlık kurulu raporum var 2022 maaş alıyorum 25 yaşındayım tek gelir bu başvuru yapamıyorum sanırım bu şekilde

Üst Alt