Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 maaşına başvurdum. Evrak işleme alındı görünüyor. Bundan sonraki aşama nedir?

Konular
38
Reaksiyonlar
0
2022 sayılı kanun kapsamında maaş talebi için 15.01.09 tarihinde DARICA KAYMAKAMLIĞI mal müdürlüğü servisine müracat ettim (bazı aksamalar olmuştu o zaman).
sevk edildiğim hastane 04.02.09 tarihine gün verdi. 2022 sayılı kanun kapsamında benden istenen bütün evrakları tamamlayarak 11.03.09 tarihinde mal müdürlüğüne teslim ettim.ve beklemeye başlamıştım...
bugün yani 22.05.2009 tarihinde yine kontrol ettiğimde şöyle bir yazıyla karşılaştım... aynen aktarmaya çalışacağım...

Emekli Nevi :---
Durumu :İŞLEMDE

SAĞLIK KURULU İŞLEMLERİ
YAZIŞMA VE EVRAK İŞLEMLERİ 22/05/2009 TARİHİNDE EVRAK İŞLEME ALINDI.

şimdi bundan sonra ki aşama nedir?ne kadar daha bekleme ihtimalim var?bu konuda fikri ve bilgisi olan arkadaşlar beni aydınlatırsa sevinirim.

saygılarımla

Bir sorun olmadan işlemler yürüyor. Raporda bir sorun olmazsa 1 ay içinde maaşın bağlandığı bilgisi yazılır bence. Bekleyeceksin...

saol bülent bey.zaten alıştık beklemeye...başka çıkar yolu y ok

sorumu daha düzgün yazıp net bir cevap alarak aklımda soru işareti kalmasın istedim...2022 maaş başvurusu için mal müdürlüğünün beni rapor için hastaneye sevk ettiği tarih olan 15.01.2009 dan itibaren mi geçerli yoksa istenen evrakları tam olarak teslim ettiğim tarih olan 11.03.2009 dan itibaren mi geçerli olacak?saygılarımla

Başvurunda evraklar eksik olmamalı ve başvuru kaymakamlıkta işleme konulmalı. O andan itibaren birikmeye başlar.
Daha sonra ortaya çıkacak eksiklikler vs. önemli değil... Ama ilk başvuruda tüm evrakları teslim etmen önemli.

22.05.2009 da kontrol ettiğimde
Durumu: İŞLEMDE
22/05/2009 TARİHİNDE EVRAK İŞLEME ALINDI.
diyordu.
bugün kontrol ettiğimde ise şöyle bir yazı ile karşılaşıyorum.
Emekli Nevi :MUHTAÇ
Durumu :AKTİF

ÖDEME DURUMU 27/05/2009 TARİHİNDE İLK AYLIK ÖDEME.

aklıma takılan bir iki soru var onlarıda sorayım.
1) bu nedir? ilk maaşımı ne zaman çekebileceğim?
2) Emekli Nevi:Muhtaç ibaresi var bunun anlamı ne?
3) şimdiden bundan sonra ki ödemelerin ptt kanalıyla evimde yapılması için dilekçe yazıp yollasam bunun için erken mi davranmış olurum?
4) bunun için sadece dilekçe yazıp yollamam yeterli mi?yoksa dilekçeye raporumu ve nufus cüzdan fotokopimide eklemelimiyim?
5) şuan ki parayı bankadan çektiğimde bir daha ki maaş günü ne zaman?doğum tarihim.03.10.1977
saygılar

Maaş bağlanmış. 1 ay içinde adresine toplu parayı çekebilmen için evrak gönderilir. Ara ara Ziraat bankasına gidip sorablirsin de... Eğer para gelmiş olursa çekersin.

"Muhtaç" demek, %70 ve üzerinde raporla maaş bağlandı demek.

Maaşın eve teslim edilmesi için dilekçe yazmanda bir sakınca olmaz. Sadece dilekçe yeterli; başka bir şeye gerek yok.

Maaşlar 3 ayda bir ödenir. Mart, Haziran, Eylül, Aralık.
Doğum yılının son rakamı 0 ve 5 olanlar her dönemin 5 inci günü
Doğum yılının son rakamı 1 ve 6 olanlar her dönemin 6 ıncı günü
Doğum yılının son rakamı 2 ve 7 olanlar her dönemin 7 inci günü
Doğum yılının son rakamı 3 ve 8 olanlar her dönemin 8 inci günü
Doğum yılının son rakamı 4 ve 9 olanlar her dönemin 9 uncu günü
eger ödeme günleri hafta sonuna geliyorsa takip eden pazartesi günü alınacaktır.

bülent bey vermiş olduğunuz cevaplar için teşekkür ederim.bugün sitede dolaşırken bu konuda verilen cevaplar arasında ''170''nolu telefonu arayıp sorabilirsiniz diye bir cümle okudum. ben de aradım ve toplu para olarak 1300 tl yakın para yatacağını ama bunun için bir hafta 10 gün kadar beklemem gerektiğini öğrendim.
ve ilk maaşımıda haziran'ın 7 sinde ptt'den çekerken dilekçe vererek diğerlerini evde alabileceğimi öğrendim...
bilmeyen arkadaşlara öğrenmiş olduğum bilgiyi aktarayım. 170 nolu telefonu arayıp 3 nolu tuşa basacaklar ve çıkan vatandaştan 2022 maaşları konusunda bilgi alabiliyorlar.
saygılarımla

slm thedenizfeneri sizinle aynı zamanlarda başvurmuşuz ve sizin evraklarlar 22/05/09 da işleme alınmış benimki ise 20/05/09 da evrak tahsise gönderildi diyor ve hala pasif yazıyor size sorum sizin belgeler evrak tahsiste ne zaman gösterildi ve ne kadar süre içinde durumunuz pasiften işlemde ye geçti cevaplarsanız sewinirim.

Emekli Nevi :SAKAT
Durumu :pASİF

SAĞLIK KURULU İŞLEMLERİ
18/03/2004 TARİHİNDE SAĞLIK KURULUNA GÖNDERİLDİ
29/04/2004 Özür oranı (%40-%69) Kabul edildi.
30/04/2004 TARİHİNDE 17229 KARAR NOSU İLE

ÖDEME DURUMU
16/06/2008 TARİHİNDE İPTAL KARARI

TANITIM KARTI
29/06/2004 TARİHİNDE ÖZEL BELGESİ HAZIRLANDI

EVRAK AÇIKLAMA
TAHSİS EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 14/01/2008
TAHSİS EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 20/05/2009

Sizde böyle bilgilerin tamamını yollarmısınız fikir olur bizlerede..

ben anlamadım bende bugun aradım banada 1350 ödeme cıkmış ben 2007 kasımda verdım nasıl oluyor sızın şubatta verılmış aynı mıktar soylenıyor kafam karıştıbanada bugun 1 hafta sonra arayın bankaya yatmışmmı oğrenın dedıler

merhaba şiirperisi daha önceden de bu başlık altında belirttiğim gibi ben ayın 22'sinde 2022 yasa evrak takip yaptığımda

Durumu: İŞLEMDE
22/05/2009 TARİHİNDE EVRAK İŞLEME ALINDI.
diyordu.
bugün kontrol ettiğimde ise şöyle bir yazı ile karşılaşıyorum. (yanılmıyorsam ayın 23 veya 24'ü idi)

Emekli Nevi :MUHTAÇ
Durumu :AKTİF

ÖDEME DURUMU 27/05/2009 TARİHİNDE İLK AYLIK ÖDEME.

bunlar dışında birşey yazmıyordu.ve hala yazmıyor.pardon ayriyeten orada sicil numarası ve tc numaram var..onları ben yazmadım

sayın thedenızfenerısıze bır lafım yok eyer yazığınız buysa ben her hak eden kazansın dıyorum ben 20 yıldır bızım devletımızden hıc bışey kabul etmedım ama benım evladımın hakkısa ıstıyorum bundan sonra ben nekadar onun başında kalabılrım bılmıyorum ama onun hakkını savuncam ve onun gıbılerın sen az aldın ben cok aldım derdınde değılım ben cocuğumun hakkını arıyorum ben onun beş kuruşuna dokunmam amaaaaaaaaaa benden sonra ona bır gelecek bırakmak ıstıyorum ben bunun peşındeyım ve bılıyorum benım gıbı bır cok anne var ben bu maaş hepınızın hakkı dıyorum

sayın salih turkan yaşım 32.bu yaşıma kadar devletten tek kuruş talep etmedim.bu rakam bana telefonda konuştuğum yetkili bayan tarafından söylendi.ben onun yalancısıyım.sitemizin sayın genel yayın yönetmeni sayın bülen küçükaslan çok iyi bilir ki bende hakkım olanı alamayanlardanım.hastalığım dolayısı ile 4 yıla yakın bir süredir evden çıkamıyorum.ve bu yüzden 2008 ocak ayında malulen emeklilik başvurusunda bulunmama ragmen sürekli rededildi.ve şuan hakkımı adli yollarla ramak için avukat tutan engelli arkadaşlardan biriyim.aslına bakarsanız bu parayı değilde hakkım olan emekliliği istiyorum ben.sigortam olmadığı içinde görmem gereken tedavileri göremiyorum.bir yanlışlık varsa inşallah amacınıza ulaşmanız en büyük dileğim

salih turkan sizin çocuğunuzun rapor oranı deniz feneri arkadaşımızınkinden düşük olabilir ve bu yüzden daha az birikmiştir.Veya kaymakamlıkta geç işleme alınmıştır dün açtığım başlıkta ( rapor oranlarına göre 3 ayda alınan maaşlar ne kadar ödeniyor ) eğer okursanız bülent bey bunun açıklamasını yapmış %40-%69 530 tl ve %69-% + 830 tl dolayısıyla rapor oranı yüksek olanın aldığı miktarda yüksek..Thedeniz feneri bizler uzun açıklamalar görmeye alışmışız demek :)) sadece benimki neden hala pasif ne zaman işleme alınacak onu merak ediyorum teşekkürler

benım kızımın raporu yuzde 95 ben anlatamadım galıba yada yanlış anlaşıldım ben burdan hıc kımseyle bır polemıye gırmek ıstemıyorum hepımızın amacları bellı ben denız fenerıne de yanlış bışey soyledığımı düşünmuyorum eyer oyle anlaşıldıysam ondan bır ablası olarak özur dılıyorumben 20 yıldır engellılerle bır aradayım onları kıracak hıc bır şey yapmamışımdır değıl normal gorunen ınsanları bıle kırmam kı onlar benı kırsalar bıle ben acaba benımkınde bır yanlışlıkmı var dıye yazmıştım 2 yıla yakın oldu beklememız o yuzden yoksa bız burda sorunlarızı paylaşıyoruz kavga etmıyoruz ben 43 yaşındayım 20 yaşımda tek başıma bır engellı cocuk buyutuyorum hepınızın derdını bılıyorum cunkı aynı dılı konuşuyoruz bız

Galiba bende yanlış anlaşıldım sayın türkan kıızınızın rapor oranını bilmiyordum sadece tahmin yürüttüm size bi yardımı olur diye siteminiz banaysa eğer kusura bakmayın hiç art niyetim yoktu.Size ,benim anneciğime ve tüm engelli çocuğuna sahip annelere Yüce Rabbim güç ve kuvvet versin Alhah sizlerden razı olsun bu sıkıntı içinde geçen günlerin mükafatını Rabbim elbet en güzel şekilde verecektir..Hakkınızı sonuna kadar arayın gerçekten çok uzun süre olmuş inşaallah istediğiniz gibi sonuçlanır aeo...

yok ben kımseye sıtem etmedım ama yalış anlaşıldım dıye üzüldüm ben burdan hıc kımsyeı kırmak ıstemem soyledığın sözler ıcın teşekur ederım alah nerde varsa bızım gıbı engellı cocukların annesıne gayret kuvvet versın sabır dılıyorum hepsıne ama onlar bızım canımız sacının telıne kıyamam ben kızımın sende alaha emanet ol teşekurler

ben gecen gun aradığımda bane 1 hafta sonra arayın demışlerdı paranın yatıp yatmadığını soyleyelım bugun aradım daha ışlemde maaşınız bellı değıl dedıler ben anlamadım mayıs 20 ılk aylık ödeme dıyor ama bugunkı memur daha şlemde dedı hıc bır şey anlamadım

şimdi öğrenmek istediklerimi lütfen cevaplayınız.ve yol gösteriniz.

1) 2022 sayılı kanun uyarınca bankada biriken toplu para için bugün adresime bilgi mektubu ulaştı.bu mektupla güç bela bankaya gittim.ve para gözükmediğini öğrendim.bu konuda ki birikimlerinizi bekliyorum bir...

2) doğum tarihimin son rakamına göre ayın 7 sinde çekmem gereken ilk aylığım içinde bugün darıca ptt şubesine gittim.orada da herhangi bir ücret görünmediğini öğrenerekten elim boş eve döndüm.

hem toplu para hemde ilk maaş ödemesi konusunda bundan sonra neler yapmalıyım?saygılarımla

ben cuma gunu 170 nolu telefonu aradım ve bana paramın daha bankaya yatmadığını soyledıler ama 3.veye 4 gun sonra yatar dedıler bızı tekrar arayın dedı yanı ankaradan oğrenmeden paranın yatığını bankaya boşa gıtmış oluyoruz benım oğrendığım bu ama maaş ıcınde gununuzde bı gıdıp deneyın dedı ordakı memur burda başka bır bılgı yok dedı sende bı ara bakalım 170 sana ne cevap vercekler ablacım ve burda bızle paylaş telefona cıkan memurlar cok ıyı ıstedığın bılgıyı verıyorlar

valla 170 nolu numarayı aradım.biz buradan sadece kısıtlı bilgilere ulaşıyoruz dedi.ve zaten benim bildiğim şeyleri bana sayıp durdu.toplu parayı ve ilk maaşı çekemediğine dair primsiz ödemeler genel müdürlüğüne dilekçe yaz dedi.şimdi bu konuda bülent beyin yorum ve bilgilerini bekliyorum.he birde darıca^daki ptt şuebesi birde gebze şubemize git oraya sor dedi ilk maaşını.bizim için gidip gelmeler çok kolay ya...yarın birde oraya gidecem.(gebze ptt ye telefon açtım bilgi alma amaçlı telefonla olmaz diyeerkten illa gelin dedi)

ne toplu parayı çekebildim.ne de haziran 7 ye ait ilk aylığımı ...boş çıktı hesaplar...

BÜLENT bey yorumlarınızı bekliyorum.biriken toplu paramı çekemedim.bilgi mektubu bugün elime ulaştı.bankaya gittim para falan gözükmüyor dediler....doğum tarihimin son rakamına göre ptt den 7 sinde çekmem gereken parayı tatile denk geldiği için bugün çekmeye gittim.oradada aynı şey söylendi.para falan gözükmüyor.ne dersiniz bu durum hakkında.saygılarımla...artı yarın primsiz ödemeler genel müdürlüğünü telefonla arasam bu konuya cevap alabilme şansım olabilir mi?

Bilmihyorum ki. :)
Başka bi banka ve PTT şubesine gidip deneyebilirsin...

yarın birde zor bela savaş vererek gebze ptt şubesine gitmeyi deneyecem.bakalım onlar ne diyecek?cevap için saolun.yarın primsiz ödemeler genel müdürlüğünü telefonla arasam bu konuya cevap alabilme şansım olabilir mi?

benimkide ilk aylık ödeme 20 mayıs bildiri kağıdı geleli 1 hafta oldu hala yatmadı ben ilk defa alacam hembankadan hemde pttdenmi alacam para nasıl olacak anlamadım 170 i arıyorum her aramamda 1 hafta sonra arayın diolar:p

bugün sorunlarım hakkında primsiz ödemeler genel müdürlüğü bilgi edinme servisini aradım.toplu paranın daha bankaya havale edilmediğini öğrendim.cuma günü tekrar aramamı söylediler.ptt ilk maaşına gelince dediği ben ilk maaşımı eylül ayında çekecekmişim.bana biraz garip geliyor bu olay ama neyse...inşallah eylül ayına para çekmek nasip olmazda bu ay sonunda ki emeklilik davamdan benim adıma olumlu sonuç çıkar...

primsiz ödemeler genel müdürlüğü bilgi edinme servisini aramak isteyen arkadaşlara telefon numarasını vereyim...0312 4581036 -37-38-39-40

bende sabah tekrar aradım ankarayı daha yatmammış dedıler bugun gıdın maaşınızı cekın dedıler postaneye gıttım kızım 89 luperşembe gunu gel dedıler bakalım hayırlısı

Üst Alt