Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2023 Yaz Tatil Önerileri

Sefad

Üye
Konular
10
Reaksiyonlar
0
Denize yakın kum plajı olan yerler tercihimizdir.(Ortopedik engel destekle zorla yürülenebiliyor)

Ankara'dayım yakın yerler olabilir.

Avşa adası burada okudum ve yeni keşfettim çok güzel bir yere benziyor.Buralarda pansiyon ve apart güncel bilgileri paylaşırsanız sevinirim.(Zira çok bilgi var ama kimine ulaşılıyor, kimine ulaşılmıyor.)

Yardımlarınızı bekliyorum.

ANKARAYA YAKIN DENIZ KUM NE GEZER:eek:amasra yakınmıs ankaraya ama gıtmedım o tarafa tahmınım guneydekı tatıl yerlerını gorenler oraya denız bıle dıyemez
karasu yakınca duzce tarafları ama hem konaklama yıyecek ıcecek ıstanbula yakın dıye galıba pahalı
bırde denızı hem soguk hemde cetındır dalgaları ıle meshurdur

madem denız tatılı ıcın para ayırabılmıssın antalya ne gune duruyor
gercı konaklama fıatları cok ucuk bu yıl
alanya nıspeten daha uygunca ama denızı pek begenmemıstık bız alanyada
ıyı yerlerıde vart tabıı

eskıden gıttıgımız anamur gozumde tutuyor denızı cok guzel
boydan boya bedava parklar plajlar
sakın bır yer amaa yolu cok uzak ankaradan

Bursa izniğe gidebilirsiniz denize girmek istiyorsanız çok güzel

birkan01 İznik inciralti halk plajıni kullandım.ama sanırım sen görmemişsin orayı oradan İnegöl'e geçip dörtler kebap salonunda döner yiyebilir. Efsaneydi.

Antalya güzel ve belediyenin yaptığı engelli hak plajları gayet rahat ama tabii denizle bitmiyor çünkü fiyatlar çok yüksek konaklama yeme içme maddi probleminiz yoksa Antalya engelliler için biraz daha rahat bir şehir

Tabii çadırla kamp yapabilirim diyorsanız oralar biraz daha uygun kişi başı çadır ve yiyecekler sizden sadece yer parası olarak 150 TL

birkan01 sonuç olarak Ankara'ya yakın bir yer soruyor. Antalya Mersin Anamur taraflarını bilen biri olarak tavsiyem normal.

Sevgili kardeşim
Ben gezmeyi seven birisi olduğum ve gezdiğim yerleri de biz sakatlara uygun olup olmadığını incelemeye çalıştığım için, burada epey bir gezi notlarım vardır. Tabii bu uzun notlar en azından 10 sene önceki durumları anlatmaktadır. On yıldan bu yana belki o anlattığım yerler daha güzel olmuştur veya tam tersi bizler için berbat hale de gelmiş olabilir. Ama en azından bir fikir edinebilmek maksadı ile o gezi yazılarını okumanda yarar olur diye düşünüyorum.
İznik arkadaşın dediği gibi fena bir yer değil. Kimi yerde arabanı hemen suya yakın yere park edip fazla mesafe yürümeden suya girebiliyorsun ama çoğu yerde de çok uzun mesafe olmasa da biraz yürümek gerekiyor. Sonra benim bildiğim ve yüzdüğüm yerler itibariyle ufak taşlık İznik sahili.
Bir de ben geçenlerde TV.den reklamını gördüm ve inceledim, linkini de aşağıya yazıyorum. Memleketin muhtelif tatil yörelerinde kiralık havuzlu villalar var. Havuzu hemen 2-3 metre mesafede. Tabii biraz fiyatlı ancak ekim kasım aylarında fiyatları oldukça hesaplı hale geliyor. Bunları da incelemenizde yarar olabilir. Çünkü güneyde kasım ayları tatil için en ideal zamanlar. Bunu da o taraflara ekim kasım aylarında defalarca gittiğim için yazdım. Mesela en son 2016 senesinde Datça’ya ekim ortalarında gitmiştik, kapkara olup dönmüştük İstanbul’a.
Karasu denizi dalgalı genelde ve deniz ile yol arasındaki kumluk alan genelde epey var. Kumda yürümek sıkıntı yaratmıyorsa ve dalga hoş geliyorsa Karasu ve Akçakoca tarafları düşünülebilir.
Amasra, Cide tarafları da güze de işte yol ile deniz arasındaki mesafe her yerde sıkıntı olarak karşımıza çıkıyor. Ben de aynı dertten muzdaribim. Çok fazla mesafe yürüyemiyorum. O nedenle ben 18 sene aralıksız Fethiye’deki koylara gittim ama gitmeyeli en azından 15 sene oldu. Koylar ne hale geldi bilemiyorum. Eski halinde arabanı denizin hemen 3-4 metre yanına kadar götürebiliyordun ve deniz için fazla mesafe yürümeye gerek kalmıyordu. Ama 15 senede muhtemelen bu koylar değişmiştir, belki tesis yapılmıştır veya başka şeyler olmuştur bilemiyorum.
Durum bu şimdiden iyi eğlenceler, iyi tatiller.

bahsettiğim link de bu:
https://www.villaduragi.com.tr/

Önerileriniz çok faydalı oldu bu sene için amasra düşünüyorum ilerleyen senelerde anamur antalya ve iznik (yeni duydum) oralar olabilir.Amasra öğretmenevi yer ayarlayabilir miyim yer olarak nasıl

Ankara'da isen mavi trenle İzmir'e gidebilirsin istersen oradan kuş adasına kadınlar plajı na yakın çok pansiyon var engelliye Uygun giriş ücretsiz engelli kartıyla da şezlong ve şemsiye ücretsiz veriliyor

Fethiye çok güzeldir Doğası ve yerleşimiyle harika bir yerdir. Orada yamaç paraşütü yaptım. :eek: Size de tavsiye ederim

Bartın Amasra için 2 yetişkin 3 çocuk (12,8,1) yaşlarında önerebileceğiniz yerler

bahsettiğim link de bu: [URL' Alıntı:
https://www.villaduragi.com.tr/[/URL]

Yalnız burası rezervasyon aşamasında bir miktar peşinat istiyor. Bu nedenle önceden peşin para istendiği durumlarda dikkatli olmak gerek. Benden söylemesi.

Sefad
cakraz ıyı dıyorlar
denıze yurume mesafesınde sırın bır yermıs ankaralılar cogunluk 3 saat yolu oldugu ıcın yakın dıye tercıh edıyorlarmıs
cocuklar olunca fazla derın yerler olmadıgı ıcın plajı sıze uygun olabılır
hem kalacak yer denıze yakın oldugu ıcın yakıttanda ıstıfade:)
bu krız ortamında ekonomımızıde goze alıyoruz tabıı

Bilgilendirme için teşekkürler

@GRAHAM BELL çakraz önerebileceğiniz otel var mı
gayet güzel görünüyor özellikle çoçuklar için
bu gidişle gitmemizde zorlaşacak gibi:)

@alifatih1958 bilgilendirme için teşekkürler

Sefad
ben gıtmedım amasraya yan komsular gıtmıstı onlarda tasındı motelde kaldık demıslerdı rahat ettık demıslerdı
kıyıya plaja yakınmıs moteller

@GRAHAM BELL
internette bir çok motel var herhangi biri olur heralde ilginiz için teşekkür ederim

Amasra karadenizde akıntısı çok fazla olan her yıl sağlıklı 5-10 insanı boğan bir denizdir.
Birçok denize gittim engelliye en uygun yer Yalavo bursa arasında bulunan sanırım Yalova’ya bağlı armutlu fıstıklı plaji var güneşli günde ölü deniz çekmez kumsalı denize girme mesafesi kısa denizi harika normal kum ve engelli kişi rahatlıkla açılabileceği bir denizdir bence deneyin pişman olmazsınız.

@TuhafHayat,

Armutluda ihlas devremulklerine 4 sefer gittik ihlaszede akrabalarimizin paralarini kaptirip alamadiklari icin onlara kakalanan devremulkleri var
Tatil koyununde o kadar cok devremulk varki ihlas bunlari satarsa eminimki hic borcu kalmaz

Evet denizi sâkin ama akdenizi seven bize civi gibi soguk geldi
Deniz suyuda az tuzlu sodali yani kaliteli degil
Acik yuzme havuzu var
Su eglenceleri icin muazzam kapali havuzu var sicak sulu
Hergun ugrayan ido budo ile istanbula gidil esi gelinmesi buyuk luks bence
En cok bu hosuma gitti bir istanbul asiklisi olarak
Hergun ugrayan balikci teknesinden aldigimiz baliklar taptaze nefisti

Engelli termal gereksinimi olanlara cok iyi
Buyuk asansorlu tekerlekli sandalyeyi bile alir
Deniz goren odalar balkon cok hostu

tam tekmil mutfak esyali
Yenilenen yataklari sikayetsiz kullanilabilir
Banyodaki kocaman kuvet doldurulup sifa bulunualisveris kolay kendi marketi yakin
Alisveris arabasini doldurup getiriyorsun apartin onunde birakiyorsun elemanlar alip gidiyor arabalari

@GRAHAM BELL, ben deniz suyunun tadına bakmadığım için tuzlu mu sodalımı bilemem 😂 Ama siz marmara bölgesi havasını kestiremediniz bulutlu rüzgârlı havada gittiyseniz dedikleriniz olur. Açık bulutsuz havalarda ve fıstıklı gizli koyuda bilmezsiniz muhtemel iskeleli halka açık ücretsiz plajda girdiniz saklı koyları deneseniz vazgeçemez diniz.

Arkadaşlar.ben Balıkesir ayvalikta oturuyorum.ustelik hotelde çalışıyorum.sizlere Altınoluk tavsiye edebilirim.havasi dünyanın ikinci büyük oksijeni bol yeridir.plaj isterseniz Ayvalık sarımsaklı derim.burasi ise yine dünyanın üçüncü büyük plajına sahip. Kilometrelerce kum ve sahiline sahip.sirin çok güzel bir adada tatil yapacağım diyorsaniz Marmara adasını tercih edebilirsiniz. bana ulaşmak için sizlere rezervasyon ayarlayabilirim indirimli olarak.0542 424 31 75

O kadar zamanım var ise para harcayacaksam Türkiye incisi Saros Körfezi e gidip tatil yaparım tartışmasız. Ben İstanbul dan günü birlik şahsi aracıyla gideceklere önerimdir fıstıklı.

Amasra'da kalacak yer sıkıntısı yaşamazsınız her yer otel, pansiyon ve kaldığı evin alt - üst katını turistik amaçla konaklama olarak misafir eden manzaralı - manzarasız çok kişi ve yer var. Engelinize uygun yer illa ki vardır. Sezon zamanı çok kalabalık olur gitmeden önce muhakkak arayın bilgi alın derim. Aksi halde yer bulamadığınız için konaklama da sıkıntı yaşarsınız. Alanya ile Amasya tamamen olmasa da birbirine benzetiyorum biraz ikisi de tarihi kale için de konaklamalar ve gezilecek görülecek yerleri mevcut. İki yerde birbirinden güzeldir.

Deniz, kum, güneş tatili sevmediğim için denizi hakkında pek bilgim yok. Motorla Ege - Akdeniz turu yaparken bir defa bile denize girmişliğim yok hesap edin. :) Tek bildiğim Karadeniz'e bağlı olduğu için dalgaları hırçın ve tehlikelidir. Benim tatil anlayışım yeni yerler görmek, fotoğraflamak ve motorla gezmek. ;)

Son düzenleme:
@TuhafHayat,

Deniz suyunun teninize degdigindeki his suya girdiginizdeki his tatnaktan daha onemli oldugunu dusunurum😁
Haziran sonuna denk geldiginde gunesli havalarda denk gelmisti bir seferki devremulk sirasi
Yoksa kis gunu marmaraya girilirmi
Hayal meyal kucuklugumde gittigim avsa erdek oradanda tecrubemi hatirlarim
Ihlas tatil koyunun kendi plaji var kucukce ama kadinla plaji diye yer bile ayirmislar o plajda
Dibinede agacliklar arasinda acik havuz yapmislar
Limani bile var ihlas tatil koyunun
Ido budo tur tekneleri orada inis kalkis yapiyor
Armutluya bir seffer gezmek pazari gormek icin gittik
Birde yalovaya gidip pide yedigimizi masalarinin su bardaklarinin feci kirli pacavra kokmasini midemin bulantisiyla hatirliyacagim yemyesil guzel yalovayi

Göreceli bu konular kimine göre tatile günü birlik ve uzun süreli gideceğiniz yerlerde aradığınız özellikler farklı olmalıdır. Dalgasız suyun sıcaklığı sakinlik bakirlik temizlik gibi gibi mesela Türkiye’de denizi en bakir yer Saros körfezidir. Suyu en temiz yer sarostur. Gizli koyları vardır. Suyu Karadeniz kadar soğuk değildir. Havası gün içinde kapatıp açmaz ani yağış almaz karadeniz gibi mesela Amasra senelik ortalama boğulma vakalarda ilk 5 girer ve bu 5 Tümü karadeniz de olmakta bu arada bende Karadenizliyim😂 sizlerin gideceğiniz veya gittiğiniz yerdeki aradığınız özellikler demekki daha farklı herşeyin hayırlısı zevk tartışılmaz. Amasra akşam çayına giderim görsellik harika fotojenik bölge bir kere tatil için gittim denizi görünce akşam çaydan sonra Çanakkale ye kaçtım denize girmeden😂

Graham Bell. Evet yukarıda linkini verdiğim villa durağı adresinin çalışma prensibi, daha sonra okuduğum bazı haberlerden sonra, bana da tehlikeli gibi geldi.
Çok dikkatli olmak gerek peşin para/kaparo istenen durumlarda.
Selametle..

@alifatih1958,

Evet muhterem dostumuz gecen yil az para ile 4 gun bi antalya yapalim dedik fiatlar gozumuzu korkuttu
ee yaz gunu antalyaya rezervasyo n yapilmadan gidilirse yer bulamama endisesiyle boovking.com diye siteden apart kiralayarak gonul rahatligiyla gittik antalyaya
Bi gittik apart mutena guzel semtte rahat edecegisz diye sevinirken sahibi yok ki e sorsan o coktandir yok gelmiyor dedi
Elias apartti adi ecnebinin tekiymis
Alt katta da iyi bir adam cikip bizim cantalarla bekledigimizi gormus sorunca o her musteriye boyle yapiyor carenize bakin gelmez dedi bize buzdolabindan su altimiza sandalye verdi
Bizde boovkinge telefon ettik bekleyin biz arastiracagiz dedi
Maalesef oda bos ama sahibine ulasilmiyor size baska yer tavsie ediyoruz diye bir yeri teklif ettiler
Bizde orayi begenmeyince paramizi iade ettiler
Oranin yakininda cok guzel bir apart bulduk sevinerek yerlestik
Rezervasyonu yetkili yerlerden yapinca hak kaybi olmuyor yani

Üst Alt