Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2024 grip aşıları hâlâ e-Nabız'a tanımlanmadı!?

Konular
46
Reaksiyonlar
83
Her yıl eylül sonu ekim başı e nabızda tanımlanırdı kişilere grip aşıları. Bu sene gecikme yaşanıyor. Grip olmadan güncelleme gelse bari.

65 yaş üstüne aşı hakkı var 65 yaş altı ise kronik hastalık varsa yine yapılıyor

2020 yılından beri her yıl düzenli tanımlanıyordu. Bu yıl tanım yapılmadı.

@furkander33,
Nasıl öğreniyorsunuz grip aşısının tanimlanip tanimlanmadigini? Ben ilk defa duydum sizden. E nabizdan nasıl bakacağım?

E nabızdan henüz bakamazsınız. Sistem daha açılmadı hala. Bu sene geç kalındı. Bende onun için açtım bu konuyu.

Hiç önemli degil aile hekiminizden veya hastaneden raporunuz varsa direk yazdırıp ücretsiz bir şekilde yaptırabilirsiniz. Bende astım raporu var. Yaptırdım.

Raporunuz yoksa da yazıyorlar. 550 TL fiyatı var.

Son düzenleme:
@furkander33,
Çok teşekkür ederim. O zaman açılınca e nabizda gorebilecegiz zaten öyle anladım. Ben sadece telefondan e nabiza girdiğim için acaba bilgisayar üzerinden mi bakmak gerekiyor ondan dolayı mi göremiyorum dedim. Sistem açılınca görürüm ozaman.

@MİDNİGHT34,

Anladığım kadarıyla astım raporunuz olduğu için (kronik hastalığınız olduğundan yani) yaptirabildiniz ücretsiz olarak. Yoksa engelli raporu olan her kişiye ücretsiz değil degil mi?
İnternetten okuduğum kadarıyla 65 yas ustu ve kronik rahatsızlığı olanlara ucretsizmis.

Arkadaşlar sağlık bakanlığı diyorki bu yıl tüm vatandaşlarımıza ücretsiz aşı hakkı tanımlandı ,yanlız şöyle bir durum var geçen sene aşı olanların 1 yılı doldurmuş olması gerekiyor mesela ben kasımda olmuşum geçen sene bu senede kasımı bekliyorum ,dikkat edilecek şey eczaneye geçen sene hangi ayda grip aşını vurdurduğunuzu öğrenmek, bir yıl geçmeden aile hekiminize yazdırdığınızda sistem ödemiyor ve 2. Defa aşıyı yazdıramıyor olursunuz

@tgc44, Evet 65 yaş ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlara ücretsiz, bu şartları taşımıyorsanız yazdırıp parasıyla vurdurabilirsiniz. Fiyatı 550 TL bandında.

Bilmedigim merak ettigim için soruyorum grip aşısı ne işe yarıyor?

Üst Alt