Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

3 defa hava değişimi aldım, geri dönmek istemiyorum. Ne yapabilirim?

@oguzhan112 abi merhaba ben onur daha önce sana yazmıştım bu forumdan ben 27 aralıkta birliğime teslim oldum yılbaşından sonra 2 ocakta Adana rdm gittim rdm doktorlar askerlik yapamayacıgımı ve düşüncelerinin elverişsiz olduğunu söyledi ve komutanlarım kıta anket formunda ne yazıyor dediğimde komutanların seni burda tutmaya pek niyetli değil seni tutmak istemiyorlar dedi 3 ocakta Tarsus devlet hastanesine psikiyatri doktoruna göründüm Doktor dedi ki sizin bu birlik çok komik yazıkları iki satır konu bu böyle olmaz ben seni heyete çıkartıcam bi daha ki geldiğinde ve bir kaç dakika sonra ona komutanların karar verir gerçi dedi ben dışardan komutanı çağırdım komutan dedi ki hava değişimini iptal edelim heyete çıkaralım ozaman bölük komutanıyla konuşup doktor dedi ki. Ben şimdi ayda 5 dk gördüğüm adama nasıl çürük veriyim ki ozaman bana göre de yapabilir dayarım ilacı veririm silahsız görevi yapar bunu komutanların yazması lazım askerlik yapamaz diye bende destekliyim dedi 30 günlük hava değişimi verdi bana bölüğe döndüğümde Bölük astsubayı bana git gel seni heyete sevk edicez heyete cıkartıcaz dedi bana gidişimde demişti ki bi daha hava değişimine gidip geleceksin bi daha ki gelişinde seni çürükle terhis edip yollicaz demişti sonra 30 günü aldığımda da heyete sevk edicez demişti ama ben paranoyak oldum abi panik atağım çok feci tutuyor ellerim titriyor olmicak diye yeminle askeriyede cebimde jiletle geziyorum intaharın eşiğindeyim bana bir akıl ver Allah rızası için durumum çok kötü kırizlerim geliyor ani ataklarım uyuyamıyorum

Öncelikle sakin olmaya çalışacaksın...komutanların işlevsellik formuna askerlik yapamaz notunu eklemesi gerekir.

Hava değişimi almışsın...dönüşe yakın bana yaz tekrar konuşalım.

Elverişsiz raporu kesin olarak alacaksın...bana güven...öyle jilet felan saçma sapan şeylere kalkışma sakın!

Tedavi başlanmadı mı sana?

beni etiketlerken doğru etiketle...soruyu tesadüf gördüm. @Onurrr basım,

abi merhaba ben onur daha önce sana yazmıştım bu forumdan ben 27 aralıkta birliğime teslim oldum yılbaşından sonra 2 ocakta Adana rdm gittim rdm doktorlar askerlik yapamayacıgımı ve düşüncelerinin elverişsiz olduğunu söyledi ve komutanlarım kıta anket formunda ne yazıyor dediğimde komutanların seni burda tutmaya pek niyetli değil seni tutmak istemiyorlar dedi

3 ocakta Tarsus devlet hastanesine psikiyatri doktoruna göründüm Doktor dedi ki sizin bu birlik çok komik yazıkları iki satır konu bu böyle olmaz ben seni heyete çıkartıcam bi daha ki geldiğinde ve bir kaç dakika sonra ona komutanların karar verir gerçi dedi ben dışardan komutanı çağırdım komutan dedi ki hava değişimini iptal edelim heyete çıkaralım ozaman bölük komutanıyla konuşup doktor dedi ki. Ben şimdi ayda 5 dk gördüğüm adama nasıl çürük veriyim ki ozaman bana göre de yapabilir dayarım ilacı veririm silahsız görevi yapar bunu komutanların yazması lazım askerlik yapamaz diye bende destekliyim dedi

30 günlük hava değişimi verdi bana bölüğe döndüğümde Bölük astsubayı bana git gel seni heyete sevk edicez heyete cıkartıcaz dedi bana gidişimde demişti ki bi daha hava değişimine gidip geleceksin bi daha ki gelişinde seni çürükle terhis edip yollicaz demişti sonra 30 günü aldığımda da heyete sevk edicez demişti ama ben paranoyak oldum abi panik atağım çok feci tutuyor ellerim titriyor olmicak diye yeminle askeriyede cebimde jiletle geziyorum intaharın eşiğindeyim bana bir akıl ver Allah rızası için durumum çok kötü kırizlerim geliyor ani ataklarım uyuyamıyorum

Abi işte 3 ünde dönüyorum Oğuzhan abi ben burayı tam kullanmayı bilmiyorum kusura bakma benim tek korkum bu komutanlar bu notu tutmaz diye değişikler abi

Abi 3 şubatta dönüyorum ilaçlarım paxera 40 mg sonra onu (30) mg düşürdü rileptid 2 mg. Greyx 100 mg tedavim şuan böyle devam ediyor bunlar umarım beni heyete çıkartır kafam allak bullak iyicene yanlış kararlar vermeye başladım bir an önce normal hayatıma dönmek istiyorum

Yalnış kararlar almaya değmez...sakın yapma da!

Ben sana heyete çıkacağını ve muaf olacağını söylüyorum...bana güven anlaştık mı? @Onurrr basım,

Anlaştık abi sağolasın hakkını helal et inşallah bi daha ki hafta muaf olduğumda direk yazacağım hayırlı gecelerin olsun

@OğuzHan112

abi hayırlı günler kusura bakma rahatsız hissediyorum içimi kemiren sıkıntılar var şimdi ne kadar konuşsakta bu hastalık böyle birşey insanı düşündürüyor bu doktor benim ilacımı 40 mg 30 mg düşürdü bu bir sıkıntı yaratır mı komutanlarım askerlik yapar kararı verir mi napıcagımı bilmiyorum seni de rahatsız hissediyorum ama sürekli aklımda kötü şeyler olacakmış gibi senaryolar dönüyor

• Beğen
Reaksiyonlar: qawi
Ben rahatsız olmuyorum.

Maalesef anksiyete bozukluğunun tipik belirtileri bunlar, senin elinde olmadığını biliyorum.

Hep en kötüsünü düşünmek hep en olumsuzunu düşünmek anksiyetenin özelliği zaten...

Olumsuz şeyler düşünme her şey yoluna girecek... Biraz sabırlı olman lazım sadece sabır biraz... @Onurrr basım,

Abi ben ilk gittiğimde bana dediler ki ankesitiye sonra f43.2 teşhisi koydular beni bitiriyor abi nefes alamıyorum doktora hepsini söylüyorum resmen eziyet ediyorlar heyete cıkarıcaz dedi komutan ama nedense içim hep kötü hiseediyor hani inan ki dayanamıyorum kendime zarar verdim vericem o derecedeyim ben daha önce de kendimi kestim 17 yaşlarımda tacize bile uğradım abi kücükken bunların hepsini anlattım ama 2 ci hava değişimini verdi 1 ay gönderdi inşallah şimdi heyete çıkartırlar abi çünkü kendi ağızlarıyla da dediler ama içim içimi yiyor

Oğuzhan112. Abi ben ilk gittiğimde bana dediler ki ankesitiye sonra f43.2 teşhisi koydular beni bitiriyor abi nefes alamıyorum doktora hepsini söylüyorum resmen eziyet ediyorlar heyete cıkarıcaz dedi komutan ama nedense içim hep kötü hiseediyor hani inan ki dayanamıyorum kendime zarar verdim vericem o derecedeyim ben daha önce de kendimi kestim 17 yaşlarımda tacize bile uğradım abi kücükken bunların hepsini anlattım ama 2 ci hava değişimini verdi 1 ay gönderdi inşallah şimdi heyete çıkartırlar abi çünkü kendi ağızlarıyla da dediler ama içim içimi yiyor

Beni doğru düzgün etiketlemezsen soruyu göremem bildirim almıyorum çünkü... @Onurrr basım,

Orada seslenerek cevapla var oraya bas bir boşluk bırak soruyu öyle yaz

Ya da kopyala yapıştır yap

@OğuzHan112

Abi ben ilk gittiğimde bana dediler ki ankesitiye sonra f43.2 teşhisi koydular beni bitiriyor abi nefes alamıyorum doktora hepsini söylüyorum resmen eziyet ediyorlar heyete cıkarıcaz dedi komutan ama nedense içim hep kötü hiseediyor hani inan ki dayanamıyorum kendime zarar verdim vericem o derecedeyim ben daha önce de kendimi kestim 17 yaşlarımda tacize bile uğradım abi kücükken bunların hepsini anlattım ama 2 ci hava değişimini verdi 1 ay gönderdi inşallah şimdi heyete çıkartırlar abi çünkü kendi ağızlarıyla da dediler ama içim içimi yiyor

@Onurrr basım,

Muaf alacaksın rahat ol.

Şikayetlerin çok fazlaysa komutanlarına söyle revire veya acile gidip sana bir sakinleştirici norodol veya diazem iğne yapsınlar.

@OğuzHan112

Abi şuan sivildeyim yarın gece yola çıkacağım ama ne olacağını bilmiyorum işte gittiğimde tekrar sevk edilcem hastaneye komutan da açık açık dedi heyete sevk edicez diye abi öyle şeyler yaşıyorum ki siyah siyah gölgeler kendi kendime konuşmalar beynim ağırcak gibi sanki içimde biri varmış gibi başka biri konuşuyormuş gibi sürekli ağlama isteği sürekli kötü düşünce olumsuz düşünce valla kafayı yedim az kaldı iki düşüncem kaldı ya kendimi öldürücem jiletlerin yada çatıdan aşağıya atıcam senin dediklerin beni rahatlatıyor ama sonra bi anda bişeyler oluyor olumsuz düşünüyorum

Bu düşünceler anksiyete de fazla görülmez. Daha çok organik olmayan psikoz gibi görünüyor.

Gidince sen bu şikayetlerini olduğu gibi doktoruna anlat tamam mı?

Sen sadece bana güven içini rahat tut,Olumsuz şeyler düşünme, ve yapma!

Muhaf olacaksın diyorum sana daha ne istiyorsun bana güven.

@Onurrr basım,

@OğuzHan112

Abi sen bizi anlıyorsun Allah senden razı olsun ben. Herkesle konuştum bak yeminle kim ne dediyse içim rahat etmedi ama sen konuşunca rahatlıyor tek korktugum konu şu bunlar elverişli derse ben ayvayı yerim abi Yapamıyorum hiç birşeyi yapamıyorum abi en ufak. Şeyde panik atağım tutuyor sesler duyuyorum kulağımda beynim sürekli benle konuşuyor uyuyamıyorum geceleri artık ne olcak ya bırakmazlarsa ya muaf vermezlerse bu hastalık illet birşey muafı verirlerse abi direk gelip tedavi olucam abi yoksa harbiden bu iş kötüye gidiyor

@OğuzHan112

abi hayırlı günler ben gece otobüse biniyorum 2 kez hava değişimi almıştım hastalığım f43.2 uyum bozukluğu şuan içimde ki kaygılar o kadar çoğaldı ki o kadar paranoyagım ki bugün gidiyorum ama hep olumsuzluk düşünüyorum sağolsun Allah razı olsun sende destek oldun

Geliyor geliyor...yazamadım kusura bakma.

İçini rahat tut,derin bir nefes al rahatla...olumsuz şeyler düşünmemeye çalış.

Her şey geride kalacak,muaf olup döneceksin...sakinliğini korumaya çalış. @Onurrr basım,

@OğuzHan112

Abi bugün bir akradaşımla konuştum işte ben ağlıyormuşum numara yapıyormuşum diyorumuş bi arkadaşım hangi insan bile bile askerliğini uzatır ben bu durumdan memnunmuyum sanki hem cebime zarar hem piskoljim daha da kötüye gidiyor yapamıyorum piskoljim beni rahat bırakmıyor yardımcı olacakları için orda rahat. Durmaya çalışıyorum en sonunda cinnet geçircem o olucak bu hastalığı yaşamayan bilemez abi Allah bu durumda olan herkese yardım etsin inşallah

Sen insanların ne söylediğini dikkate alma...ben anlıyorum seni,şuan ne sıkıntılarda olduğunu çok iyi biliyorum.

Sabırlı ol biraz çoğu gitti azı kaldı. @Onurrr basım,

@OğuzHan112

Allah razı olsun abi yani kafam varıya düşünmekten Çaltıcak bu sefer muafı alım gelip direk tedavi olucam abi komple

@OğuzHan112

Doğuru söylüyorsun abi mavh oldum abi orda arkadaşlarıma sıkıntımı anlatmicam çünkü sanki ben yalan söylüyormuşum gibi oluyor ama cidden içimde fırtınalar kopuyor dayanmıyorum yani ben tedavi olmak istiyorum gerekirse yatış abi yoksa çok büyük sorunlar yaşayacağım bugün 01:45 de otobüsüm var 2 gün biraz sıkıntı olucak içim çok yangın yeri ama oraya gidince adamlara. Derdimi anlatıyorum ama yeterli olmuyor galiba 2 kere hava değişimi aldım 20+30. Aldım ama yine düzelemedim dedim yaparım belki deneyeyim dendim olmadı geçen komutan demiş ki içtimada biz sorunlu insan istemiyoruz sorunu olan gitsin 10 kişi de burayı çeviririz. Bende onlara sorun çıkarmak istemiyorum ama benim sorunlarım beni bitiriyor içim çok kötü oluyor başka birşey değil abi. İçimde ki ses. Sürekli olumsuzlukları söylüyor söyle olucak böyle olucak kendini öldür bak yeminle cüzdanımda neşter taşıyorum cebimde jilet napıcagımı bilemez hale geldim artık vesveseler beni bitiriyor abi

Cebinde bistüri taşımak çok yalnış bir şey...onları hemen atıyorsun!

Düzelmeyecek halledilemeyecek bir durum değil bu...biraz sabırlı olacaksın hepsi bu. @Onurrr basım,

@OğuzHan112

Abi paranoyaklığım beni bu hale getirdi sende haklısın abi yeter ki beni bıraksınlar göndersinler artık komple tedavimi olayım kalbim ağırıya agırıya bir hal oldu valla daha önce firar edecektim komutanlarım ikna etmeye çalıştı gel yardımcı olucaz falan gittim 2 ci hava değişimi ama sanki bu sefer yardımcı olmicaklar gibi bir his var içimde

Hasta olan bir insana neden yardımcı olmasınlar? Yardımcı olurlar merak etme.

Benim anladığım kadar anksiyete bozukluğu na eşlik eden psikotik grupta olan başka bir hastalığınız var. Bana yazdığın şikayetlerini olduğu gibi doktoruna anlat....ona göre bir tedavi planlar. @Onurrr basım,

Üst Alt