Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

3. dereceden vergi indirimi alıyorum. Bunu 2. derece olarak değiştirtebilir miyim?

İSKENDERCEM

Yeni Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
0
3.Dereceden vergi indirimim var. ben bunu başta önemsemedim aslında. benim %72 raporum vardı. o raporumu bulamadım. bir de %52 raporum vardı, deftarlığa onu verdim. şimdi müracat etsem bunu düzelttirebilir miyim? sonuçta emekli olurken fark ediyo sanırım.

Mümkün ancak bilmediğin var galiba. Düzeltirsen eğer...

iş görmezlik maaşı da ayrıca alırsın.

İş görmezlik maaşı nasıl ve nekadar alabilirim bu konuda biraz daha detaflı bilgi vermenizi rica ederim.tşkl

sakatlık oranınızda %10 artış olursa iş görmezlik maaşı alabilirsiniz. SSK.lı iseniz il sigorta müdürlüğüne dilekçe yazıp durumu bildirir talep edebilirsin. Emekli sandığı iseniz mutemetten öğrenirsiniz.

Hayır hayır. yanlış anşlaşılma var. İş göremezlik maaşı bambaşka bir şeydir. İş kazası ya da meslek hastalığı sonucu %10 ve üzerinde işgücü kaybı oluşlursa, ancak o zaman iş göremezlik ödeneği alabilirsin. Yani, %40 raporum vardıi şimdi %70 oldu, bana iş göremezlik ödeneği verin, diye bir şey söz konusu olamaz.

Eğer şu anda hastaneye gittiğinde %60 ve üzerinde rapor alacağını düşünüyorsan, bu raporu alıpp, vergi indirim oranını/dereceni arttırmaları için başvurabilirsin. 3. dereceden 2. dereceye çeşmek, hem ayda 25 YTL maaşını arttırır, hem de emeklilik tarihini öne alır.

Tşk.oturan boğa peki vergi indirimini 2.derece yapmam için ilk yaptığım işlemlerin aynısınımı yapmam gerekiyo yoksa vergi indirim kağıdı ve raporla direk müracatta bulunabilirmiyim.

-İş kazası veya meslek hastalığı sonucu oluşan hastalık ve özürler nedeniyle Kurumca yetkilendirilen sağlık hizmeti sunucularının sağlık kurulları tarafından verilen raporlarda meslekte kazanma gücü en az % 10 oranında azalmış bulunduğu belirtilen ve Kurum Sağlık Kurulunca bu durumu onaylanan sigortalı, sürekli iş göremezlik gelirine hak kazanır

Üst Alt