Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

5.5 aylık hamileyim. Doktor riski yeni fark etti! Ne yapabilirim?

elifsena

Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Şu an 5,5 aylık hamileyim, hamileliğimi ilk öğrendiğim andan itibaren Atatürk Devlet Hastanesine gittim, Gebelik takibimi yapan doktor, gebeliğim boyunca her şeyin normal olduğunu söyledi ve 4 aylıkken 3'lü tarama testi yaptırdım, sonuçları aynı hastaneden başka bi doktordan aldım, sonuçlarımı veren doktor sonuçlarıma bakar bakmaz, bebeğimde 1:50 yüksek riskli down sendromu olduğunu söyledi, ve randevum olmamasına rağmen ultrasonda bakmak istedi, baktığında da ense kalınlığı belirgin acilen tıp fakultesine git dedi

tıpa gittim, özel öğretim görevlisinden işinde iyi olan doktordan randevu aldım, doktor test sonucuma baktı önce korkma dedi, bu testler kesinlik belirtmez bir de ultrasonda bakalım dedi, ultrasonda baktığında ense kalınlığını hemen farketti, sonrasında kalpte delik var dedi, amiyosentez yapalım dedi, amiyosentez sadece down sendromlu olup olmadığınına bakılıyormuş, sonucu temiz çıksa dahi bebeğimin ense kalınlığından dolayı zeka geriliği, kalpte sorun yada başka bir hastalıkla doğma ihtimalinin olduğunu söyledi, çünkü bebeğin ense kalınlığının olmasının sebepleri bir hastalıkmış.

Benim anlamadığım Devlet hastanesinde gebeliğimin takibini en baştan beri yapan doktor niye bebeğimde ense kalınlığını göremedi, ona muayne olalı bir hafta anca geçmişti ki, aynı hastanedeki başka doktor anında farketti.

Bu durumu cimere şikayet ettim ama geçiştircekler kılıf uydurcaklarıdr eminim, o kadar üzgünüm o kadar bitkinim ki,bu işin üstüne gitmek istiyorum, cimerden geçiştirilmiş bir mesaj gelirse başkaca neler yapabilrim? Dava açmalımıyım?

@elifsena

Merhaba, dava konusunda yorum yapamıyorum ama doğuma 1 ay kala bebeğini kaybeden bir baba olarak üzüntünüzü anlıyorum. Bizde de doktor hatası var. Bize bebek büyüdüğü için hareketlerini hissetmeyeceksiniz dedi. Son 2 gün hareket hissetmedi eşim. Sağlık ocağında rutin kontrolde hemşire kalp atımı duymadı ve acil hastaneye gittik. Acil sezeryena aldılar ama 2 gün olmuş vefat edeli.

Doktorun dediği yüzünden ihmalimize geldi, halbuki özellikle geceleri çok haraketli olması gerekiyormuş. Bunları üzülmeniz için yazmıyorum. Okuyan arkadaşların bilgi sahibi olması için yazdım.

Bebeğiniz inşallah sağlıklı bir şekilde dünyaya gelir. Başka doktora da gidin. Zeka geriliği de olsa sizin bir parçanız olacak. Allah ona nefes alma hakkı tanıdığı için elinizden geldiğince ona sahip çıkın. Verende Allah alanda Allah. Belkide sizin sınavınız bu şekilde.

Üst Alt