Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

5 yıl önce aldığım İETT kart 6 ay uzatıldı. Neden?

soneman

Üye
Konular
47
Reaksiyonlar
3
ilk defa süre uzatmaya gittim 2023 şubattı
erkene çekilmiş 2022 temmuza nedense
orda 6 ay uzatıldı kalıcı hastalıklarım var
söylememe rapmen böyle deililer
ne değişti iett de engellilere karşı
neden 5 yıl önce 5 yıllık verildi ilk defa gittim sadece 6 ay
senede 10 u gecmez bindiğim iett
yazdım iett deye
engellileri yormayın diye

bilet yükleme makinalarına gidip otm uzatıyor zaten

ordan nasıl oluyor bilemiyorum hiç kullanmadım
iett bilet merkezine gittim engelli raporumu istediler 6 ay uzattılar
ama ilk aldığımda 5 yıllıktı ilk defa uzatmaya gittim

ne değişti engellilere karşı iett ibb de
neden 5 yıl önce 5 yıllık verildi
şimdi 6 ay

Her sene herhangi bir istanbul kart yükleme bankolarından otomatik uzatılıyor bir kaç sn kartı otomatta tutman yeterli seneden seneye uzuyor temmuz sonundan sonuna ben otobüslerinden çok wc ve feribotları / vapurlarda kullanıyorum. İett merkezlerine gitmen şart değil.

Alman iett bankomatına sadece ekranına tutmam yeterlimi
başka bölüme girmem gerekmiyor yanı benmki 6 ay uzadı
en senede 1 yazmısıın
hastalığım kalıcı sürekli
5 yıl önce aldım ilk defa uzatmaya gittim

Vize uzatma - güncelleme gibi bi buton vardı ona basıp bekleyince işleminiz tamamlandı diyodu. Bu ay sonu bitiyor ay sonu ya da ağustos başı yaparsam foto ya da kısa video çeker gönderirim. Bende çoğu engelli arakadaşım da temmuzdan temmuza uzuyordu. Yeni bir değişiklik yaptılar ise bilemem. Ay sonu haber veririm.

Merhaba akbil yükleme otomatına kartı koyuyorsunuz biryere basmanıza gerek yok, makina vize işleminiz tamamlandı dedikten sonra kartı alıp kullanmaya başlayabilirsiniz. İETT lere gitmenize gerek yok. Her yıl düzenli olarak son kullanım tarihi bitince akbil otomatlarından bu işlemi yapabilirsiniz.

soneman ın sıkıntısı evvel den vize 5 yıllıktı şimdi neden 6 aylık rahatsızlığı bu. Bunun cevabını arıyor

İett Kartları Artık 6 ay Uzatılıyor. Haberiniz Varmı

Senede 1 sefer yaptıgımız iett kartlarıartık 6 ayda 1 güncellenecek. Durum Şu şekilde.
Haziran son haftası iett kartımı makinaya okuttum. AKTİVASYON yani süresi 30 temuz 2023 oldu. Ben Temuzun 1 inde erzincana gittim. Buğün döndüm. E10 binmek istedim olmadı. Tekrar bilet makinasına gittim 30 Aralık 2022 son kullanma tarihi olarak ekranda çıktı. Hemen 153 aradım. Artık 6 ayda 1 makinaya kartı okutup aktivasyon yani süresini uzatacakmışız.

Üst Alt