Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

6 ay geçtiğinde nükseden kanser için yeni rapor alabilir miyim?

ayerik

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
4
Merhaba,

Yaklaşık 3 ay önce çam sakura hastanesinden %15 hepatit nedeniyle gastroontoloji, onkoloji %60 karaciğer safra yolları kanseri ve karaciğer 1 lob ve safra kesesi alınması nedeniyle Balthazard Formülü ile toplamda %66 süreli rapor aldım.
Rapor aldığım dönemde ameliyat nedeniyle tümörler temizlenmisti kemoterapi almiyordum, bu ay tekrar nüks oluştu, tekrar kemoterapi tedavisine başladım.
Ayrica rapor alırken belirtmedigim sol kulak işitme kaybı,kulak çınlaması, çocukluktan devam eden romatizma ve psikiyatri durumundan antidepresan ilaç kullanıyorum sürekli. Boyun fıtığı var.

ÖTV muafiyeti araç alabilmek için 6 ay dolduğunda tekrar rapor için müracaat etsem puanı yükseltirler mi?

Sizin tavsiyeniz olur mu?

Raporu yeni aldınız sanırım...evet 6 ay sonra tekrar başvuru yapabilirsiniz.

Remisyonda olan hastalık nüks etmiş..bu durumda puan biraz daha yüksek gelebilir.

%66 olan rapora diğer söylediğiniz hastalıklardan puan gelir,bunları belgeleyen epikiriz raporlarınızı poliklinik kayıtlarınızı heyete girerken yanınızda götürün.

Veya hekim sistemden görür zaten ama siz özellikle belirtin bunları.

%90 yani inş diyelim.

@ayerik,

@ayerik

Dokturunuzdan durum bildirim raporu alın farklı bir hastanede girecekseniz heyete.Onkokaji farklı puanlama yapar kanser hastalığı için ameliyat içinde genel cerrah puanlama yapar.Ameliyat eden dokturunuzdan ekipiriz alın.80 puan onkoloji den alırsanız 20 puan en az da genel cerrah puan verir diye düşünüyorum bdltazar formülü ike %90 ulaşırsanız mtv muafiyeti ile araç alırsınız

@fenerliyizz,

Peki 6 ay dolmadan yeni rapor için başvuru yapılabilir mi, kemoterapi tedavisini özel hastanede aliyorum,doktorum özel, yazacağı raporu devlet hastanesi kabul eder mi ? Mevcut raporumda onkoloji ve cerrahi islemi 1 kalemde raporlamislar

merhaba bu kadar kısa sürede metastaz olduğuna göre evre olarak ileridesiniz diye düşündüm .işitme sorunu kemoterapi yan etkisi mi ben taxol yüzünden sağır kaldım.işitm ecihazı kullanıyorum .metastazlı evre 4 kanserim .herşey özelde idi epikrizleri ameliyat raporlarımı işitm testini götürdüm .onlar işitme testini yeniden yaptılar daha yüksek çıktı.patoloji de götürmelisin dosya yap her hastalık için ayrı bir şeffaf dosya koy etiketle kronolojik olarak sırala.kanser tanı yeni olduğu için yine süreli olacaktır.ben de de romatolijk hastalık var ama bu hastalığa değil de vücuttaki yıkımına puan veriyorlar mesela dizler eklemler tendonlar böbrekler akciğer kalp gözde araz bıraktı mı amelşyat oldun mu sürekli mi ilaç alıyorsun gibi.BU İLAÇLARININ İLAÇ RAPORU OLSA ÇOK DAHA İYİ YOKSA ENABIZDAN DÖKÜM AL REÇETE KAYITLARINI.DİĞER tüm aklına gelen rahatsızlıklar için HEYETE GİTMEDEN DEVLETTEN RANDEVU ALIP MR RÖNTGEN VS tamamla .DOSYAN tam olsun .sistemde var deme ÇIKTI AL SİSTEME TENEZZÜL EDİP BAKMIYORLAR.BENCE PSİKİYATRİ SORUNU DİLE GETİRME SÜREKLİ RAPOR ALACAĞIN VARSA BİLE BUNU 2 YILA ÇEVİRİRLER.KANSER OLUP DA KİMİN RUH SAĞLIĞI YERİNDE KALIYOR.gelsin de bize sorsunlar nasıl nefes alacak dirayeti buluyoruz.6 AY BEKLEME OLAYI VAR EVET YOKSA HAKEM HEYETİ DEVREYE GİRER AMA BANA SORARSAN 6 AY BEKLE BU SÜREDE DEDİĞİM ŞEYLERİ TAMAMLAYIP DOSYA OLUŞTUR.İŞİTME TESTİ VS MR .....BENİM SÜREKLİ %72 VARDI KANSER VE DİĞER SORUNLAR ÇIKINCA ÖNCE %98 BUNU 2 YILLIK VERDİLER YENİ YİNE %97 BUNU DA 5 YILLIK verdiler.Ömrüm olursa diğeri sürekliye döner heralde.

@ayerik,
Rapor tarihinden 6 ay geçmesi gerekir diye biliyorum.Yinede heyete gireceginiz hastanenin ilgili sekreterlihindrn daha detaylı ve net bilgi alırsın. Özrl hastaneden akacağını ekipiris tsbiki geçerli olur.Genel cerrah dokturu ayrı puanlama yapar. Onkoloji den alacağın oranın üzerine eklenir.ikisine bir oran veriyoruz diye gecistiremrzler.yönrtmelikte her hastalığın planlaması açıkça yazıyor.

Merhahba,

Pazartesi günü sağlık kuruluna çıktım, öncesinde aldığım tüm puanları biliyordum, hatta gişedeki personel fazlasıyla yetiyor demişti.

Onkoloji 80, gastrontoloji 30, genel cerrahi 39,

Fakat heyette gastrontoloji puanı düşürülmüş, raporda da ÖTV yazıyor anlayamadım.

Bilgi sahibi olanlardan destek rica ederim.

Raporda 88 olmsına rağmen, sosyal haklar ve ÖTV yazıyor, ne anlama geliyor

Buraya görüntü ekleyemiyorum, yardımcı olabilecekleri gönderebilirim

Son düzenleme:
genel cerahın puanını yeterli bulmuşlar.

itiraz edebilirsiniz..ama bu seferde genel cerrahın puanı gecersiz olabilir. Bazen böyle oluyor. Ama siz itiraz edin .

@ayerik,

Ümit verici konuşabilirim...evet il sağlık müdürlüğüne itiraz ediyorsunuz. @ayerik,

Üst Alt