Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Açık kalp ameliyatı olan biri malülen emekli olabilir mi?

Zeyneperva

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Acik kalp ameliyati oldum. Malulen emekli hakkim olurmu

@Zeyneperva,

Doğum tarihiniz gün/ay/yıl?
İlk sigortalı olduğunuz tarih gün/ay/yıl?
Primleriniz hangi tarihler arasında hangi statüde yattı? Toplam prim gün sayınız nedir?

15 mart 1967 dogum yilim prim gunum 2575
Baslangicim 1 nisan 1999

ben 2016 yılında açık kalp ameliyatı oldum.%30 oran verdiler.

Biz ilk bavuru yaptigimda. %65 verdiler sonra iki basvurumda 40 verdiler simdi amliyat oldum daha fazla. Alirim diye. Dunsuyirumm

Size bu verilmiş veya verilecek engelli raporu oranları ile yola çıkarak kesin malulen emekli olabilirim diye düşünmeyin. Malulen emeklilik başvuruları ve durumunuz farklı bir şekilde Çalışma Gücü Kaybı yönünden değerlendiriliyor. Malulen emeklilik başvurusu sonucu hastaneye sevk edileceksiniz ve düzenlenen rapor Sgk Sağlık Kurulu tarafından incelenecek. Ağır Düzeyde Çalışma Gücünüzü kaybettiğiniz kararı verilirse o şekilde malulen emekli olabilirsiniz. Kesin emekli olursunuz gibi sözlere aldırış etmeyin sonra hayal kırıklığı olmasın. Biraz uzun ve yorucu bir süreç oluyor. İyi Akşamlar

@BnymnYldz, aynen %60 üstünde işgücü kaybı vardır malulen emekli olması uygundur diye heyet başkanı onay verecek sgk sağlık kurulu da ayrı bir heyet oluşturuyor orası da onaylar ise ondan sonra malulen emekli olunur tazminat ve maaş için sgk aylık bağlama servisine gönderilir. Ondan sonra emekli maaşı toplu olarak ödenir.

Cok tesekur ederim. Yaptiginiz yorumlar icin. Şoleki ben. Calismiyorum ciftciyim 57 yasindayim bagkurum 2500 gunu. Gerisi odeyemedim surekli. Acik oldugu icin de. Borclandim gecen sene. Gittugimde. 400 milyar. Gibi. Fiyat. Cikmisti o nu. Odeyecek durumum. Olmadigi. İcin. Bide artik ciftcilik yapamadigim icin. Malulene. Basvuru yapmak istiyorumm bide sunu merak ediyorum. Malullenden. Red geldimi. Parami. Odemek. Durumdayim. Sgk ya

@Zeyneperva,
Başvuru yapmanızda sakınca yok durumunuza göre kabul yada ret kararı çıkar bunu bilemeyiz. Malulen emeklilik başvurusuna ret gelirse herhangi bir yere para ödeme durumu yok. Bende başvurdum ret kararı çıktı. İtiraz ettim tekrar inceleniyor şu an.

Normalde bypass ameliyatına %40-45 arası rapor veriliyor,eğer eksta bir rahatsızlık yada komplikasyon yok ise malulen emeklilik zor bu durumda

Soleki seker hastaligim var gunde iki defa insulin kullaniyorum hiper tansiyon var 2 sene once 1 er sene. Araynan felc gecirdim ve en son gecirdigimde. Sag bacagim ve. Kolum da hasar kaldi. Ayagimi toparlayarak kulaniyom. Elim surekli. Uyusuk kalp yetmezligi var EF %40.

Malulen emeklilikte en agır hastalık yani sadece bir hastaliktan en az %60 oranında rapor almak gerekiyor.

Üst Alt