Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Adana optimum'da alay edercesine engelli park yerine park etti!

CESUR01

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar, akşam adana optimum mağazasında yaşamış olduğum çok üzücü bir olayı anlatmak istiyorum. Aracımı kapalı otoparka park etmek için gittim engelli park yerinde 1 kişilik bir yer vardı fakat benim önümdeki araç plakası 01 bkf 33 gri renoult clio marka bir araç o 1 kişilik yere aracını acele bir şekilde park etti kişiye gayet nezaketli bir şekilde beyefendi park ettiğiniz yer engelli park yeri farkındamısınız sanırım sizinde herhangi bir engelliniz yok dediğimde kişi bana böyle bir zorunluluk olmadığını artık engelli park yerinede aracını park edebileceğini yasa çıktığını istersem internetten araştırabileceğimi söyledi ve oralı olmayarak aracını park edip gitti. Güvenliğe durumu söyedim anonslar yapıldı ama nafile kişi afedersiniz sallamadı bile. şimdi size soruyorum gerçekten artık herkesin engelli park yerine aracını park edebileceğine dair bir yasamı çıktı bilgisi olan varmı bu konuda.

adana da yaşıyorsan olaylara karşı olayların sonuçlarının ne olacagını iki defa düşünecen ...hakikaten yüregir ve seyhan da yaşamak zor..geçmiş olsun

bende adanada yaşıyorum
geçenlerde real de böyle bi arkadaşı arayıp 155 e şikayet ettim.
Karşımdaki memur oranın özel bir otopark alanı olduğu için bişey yapamayacaklarını söyledi
Böyle bişey olabilirmi yaa

özel bir otopark dahi olsa bile kamuya açık bir alan yani 2918 sayılı karayolları trafik kanuna göre trafikle ilgili herhangi bir sorun olduğunda trafik polisinin müdahalesi gerekir.örnek; trafik kazası oldu o zaman polis özel alanmı diyecek ,, böyle bir saçmalık olmaz.kamunun kullanımına tahsis edilmiş bir alansa ve insan sirkülasyonu ve trafik akışı varsa yayaların ve sürücülerin trafik kurallarına , işaretlerine ve işaretçilerine uyma zorunluluğu vardır.polis arkadaş orada görevinin ne olduğunu tam bilmiyor yada iş güzarlık yapmış başkada bir sey demek istemiyorum.

İş yerimin otoparkında arabama vurup kaçmışlar polis özel alan diye ilgilenmedi savcılığa dava açmamı söyledi

Arkadaşlar bu gibi durumlarda elbet mağdur oluyoruz ama asla tartışmaya girmeyin memleketin hali malum. belki o an park yeri bulamayacak mağdur olacaksınız ama sakin olmnakda fayda var, yapılacak şey ise ya hemen 155 aramak yada aracın fotoğrafını çekip emniyet genel müdürlüğü sayfasındaki linkden şikayette bulunmak. EGM - Ihbar

merhaba arkadaşlar, şimdi siz diyorsunuzki engelliler için ayrılmış park alanına araç bırakılmış fotosunu çek 155 bildir peki aracın göğüsüne engelli kmilik kartı bırakılmışmı bırakılmamışmı diye hiç bakıyormusunuz aynısı benim başıma geldi her engellinin şahsına ait aracı olacak diye bi dünya yok babamın arabası bende her zaman adana optimumda güvenlik görevlisi benle tartışıyor ve ben diyorumki buyur engelli kimliğim burası kime ait park yeri engellilere diyorum, yok efendim burası engelli araçlarına ait bunun ince ayrımını yapamıyorlar orası engelliler için. illa engelliye ait araca değil.saygılar herkese.

bişey yapamayız diye bir olay yok onlar bahane isteseler öyle bir yaparlar ki Samsunda yaşıyorum geçen aylarda bir engelli park yerine dengesizin biri park etmiş benim arabam yok ama insani bir durum aradım polisi dedim böyle böyle geldiler sahibini buldular araccın çekmesini söylediler adam aracı çekti 5 dakika sonra yerin asıl sahibi geldi aracı yerine park etti

Üst Alt