Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Adana'da engelli olarak su aboneliği yapma prosedürü..?

Ata_Türk

Üye
Konular
60
Reaksiyonlar
3
Adana'da ikamet etmekteyim... Yaklaşık 1 ay önce engelli İndirimli Su aboneliğimi kapatıp yeni eve taşındım. Engelli indirimimi yeni aboneliğime taşımak istedim ancak Şube'deki görevliler Engelli Raporu ile başvuru yapamayacağımı, engelli kimlik kartı ile başvurmam gerektiğini söylediler. Engelli kimlik kartımı götürdüğümüzde süresiz olmasına rağmen kartın eski olduğunu söyleyerek yine işlemi yapmadılar... Telefonla Abone Şefi'ne ulaşmaya çalıştım ancak ulaşamadım... Konu hakkında ne yapabilirim?

e devletten yeni bir engelli kimlik kartı isteyebilirsiniz. Kısa sürüyor zaten geliyor yenisi hemen.

@ahmedduman60,
E devletten alınıyor mu ya? Bakanlığa gidilmeden öyle mi? Nasıl yapılıyor bı aciklasaniz?

Buradan başvuru yapmak mümkün evet ama en azından Ankara da söylenildiği gibi adrese gönderilmiyor. 1 hafta sonra telefon edip şu adresten alabilirsiniz diyorlar.

evet alınıyor çünkü bütün bilgiler zaten e devlette var, rapor fotoğraf vs. direk basıp gönderiyorlar. başvuru durumunuda yine oradan takip edebilirsin.

Üst Alt