Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ağır ve tehlikeli, dikkat gerektiren işler dışında çalışabilir ibareli rapor ile..?

Gs3434

Üye
Konular
36
Reaksiyonlar
0
Bir tanıdıgımın raporunda çalışamacağı iş alanları bölümünde böyle bir ibare mevcut ağır tehlike işler kısmını geçtim sadece dikkat gerektiren işler kısmı genel bir ifade olmuş her iş dikkat ister.
Lisans mezunu ve bilgisayar sertifikası var memur ve vhki kadrolarına atanır ise kurumun reddetme gibi atamayı iptal ettirme durumu olabilir mi bu konu da fikir ve düşüncelerinizi almak istiyorum.

Atamanız yapılan kurum iptal etme yetkisi yoktur. En azından Kamu hastaneleri birliği ve sağlık bakanlığı kurumlarında olmadığını biliyorum. MEB de çalışan ve raporunda ağır işlerde veya dikkat gerektiren işlerde çalışamaz raporu olan arkadaşalrımda var atandılar v çalışıyorlar. sorun çıkacağını zanntmiyorum

Yetkisi yok demek biraz sacma yerleşetirilen kadronun belli sartları var kurumdaki memurluk eğer dikkat gerektiren iş ise kurum atamayı iptal edebilir reddetme hakkı var tabi bide olayın yargı sürecide var. Eğer kurumlar yerleştirmede engele göre ayrım yapmıyor ve tercih edilen kadroda şu engelli secebilir bu engelli secemez diye bir ibare yok ise reddetm gibi bi hakları olmamalı. kurum içi görevlendirmede de engele veya yapabilecegi işlere meslege göre gerekirse yerleşen memura birebir sorulmalı hangi işlerde çalışabilirsin diye. Bnm sahsı düşüncem bu şekilde,

Gs3434 bilginiz var mı bilmiyorum ama benim raporumdada ağır ve tehlikeli, dikkat gerektiren işlerde çalışamaz yazıyor benim bipolar bozukluk rahatsızlığım var önlisans büro yön ve sekretrlik mezunuyum. memurluk ve sekreterlik sizce dikkat gerektire mi

Benim raporumda da ağır ve tehlikeli işlerde çalışamaz diyor bipolar bozukluk engelim ben meb vhki olarak yerleştim 2018/2 de acaba iş olarak ne verebilirler fark eder mi bu şekilde yazması?

Vhki mesleğinde bilgisayar kullanıldığı için dikkat gerektiren bir meslektir. veri girişi, kontrol arşiv evrak hazırlanması gibi bir çok işlemi kapsar. Tercih yaparken eğer dikkat eksikliğiniz varsa yapabileceğiniz meslekleri seçin. Klavuz da bunlar belirtilmiş. Atamayı kurum ,atanan mesleğin şartlarını taşımıyorsa isterse iptal edebilir. isterse de başka görev bu kuruma kalmış.
Kurumlar da genelde ağır ve tehlikeli işler olmaz. raporda böyle yazılmış ise atandığınız kurum sizin çalışma şeklinizi ve yerini yine kendi belirler.

Bende ise tehlikeli ve dikkat gerektiren işlerde çalışamaz yazıyor hangi işe alırlar

Sonradan engelli olan bir mühendisin engel raporunda bu ibare olması ne anlama gelir? Mühendis olup da bu şekilde çalışan var mı?

arkadaşlar sizler memur olacaksınız ne ağırı ne tehlikesi radyoaktif atık tesisinde çalışacak değilsiniz bunları kafaya takacağınıza sınavdan maksimum puanı almaya bakın

Halihazırda devlette çalışan, sonradan engelli olan mühendisler için sordum, "dikkat gerektiren" kısmı endişelendiriyor, mühendislik dikkat gerektiriyor ya bir sorun olur mu diye.

mühendislik için ne dikkati gerekiyormuş benim bildiğim devlette mühendis masa başı çalışır 3600 göstergeden ayın 15. de maaşını alır ancak ve ancak birisini atamamak için farklı bir sebep varsa dediğiniz bahane edilebilir

Son düzenleme:
Üst Alt