Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ailemin durumu iyi diye engelli maaşı vermediler!?

Barisgzl1

Üye
Konular
29
Reaksiyonlar
18
Arkadaşlar sene engelli maaşı başvuru yaptık fakat ailemin durumu iyi diye vermediler normal mi ?

ben 2022 maaşı alıyordum önceleri sonradan evde tek yaşaman gerekiyor dediler ve 2022 maaşı kesildi

Babam şey dedi 18 yaşında gelen biri zaten ailesinden bağımsızdır bu kararları yanlış dedi haklı mı ?

engelli bir kişi evde nasıl yanlız yaşasın saçma

Bir sürü engel türü var işitme zihinsel görme bedensel bedensel engelli biri ayrı yaşabilir ailesinden.

@Ahmet T, anlasanıza para vermemek için elinden geleni yapıyor bu devlet. sana üç kuruşu nasıl vermiyeyim diye 40 dereden su getirir ama büyük futbol takımlarinin ve şu meşhur anagold madeninin trilyonlarca vergi borclarini silerler

@kaybedenler kulübü.., ulan engelliyim ve işsizim 1620₺ olan gss borcumu sildiremedim şu Avrupa'nın kıskandığı yok uçakları gemileri arabaları dronlari sözde yapan devletime

Kardeşlerin ve hatta Anne, baba dahi maddi geliri iyi diye, aynı hanede yaşıyorlar diye işsiz bir engelliye maaş bağlanmaması çağ dışı bir durumdur. Bence büyük çoğunluk yeteri kadar harçlık alamıyor, alabilen azınlık ise neden alsın, boynunu büksün? Devlet ona maaş bağlasa daha onurlu yaşamaz mı? Kabile kültüründe yaşamıyoruz, biz bireyiz ve aile fertlerine karşı mahçup olmak istemiyoruz. Sonuçta engelliyim ve bundan dolayı mağdurum, sosyal devlet anlayışı gereği devletin beni birey olarak görüp muamele yapması gerekiyor. Aileme bakarak beni değerlendirmesi ne însanîyetê sığar ne de bulunduğumuz çağa sığar. Garabet bir durum ve yıllardır düzeltilmiyor.

Bana da vermediler, kardeşiminkini kesmişlerdi. Gss ödememek için gittim. Bekar erkeksek anne ve babanın geliride dahil ediliyormuş. Gssye devam dediler tek umudum ekpss.

Ebeveynlerin Memur oldukları için doğaldır kanka. Seni bu konuda defalarca kez uyarmıştım.

@MadResister,
Zaten bunuda lgsye hazırlanan kuzenimin babası dedi maaş alabilir dedi başvurun dedi seçim dönemi kazanmak için kabul ederler genelde dedi yani seçim yatırımı olarak.

Bir sürü engel türü var işitme zihinsel görme bedensel bedensel engelli biri ayrı yaşabilir ailesinden.
Elbette yaşayabilir
Aynı hanede kalsa bile belli bir yaştan sonra aileden harçlık istemek zor geliyor tabii ki. Maaş vermeeleri lazım
Ama @kaybedenler kulübü.., nün söylediği gibi devlet düşük gelirliye para vermemek için çaba harcıyor resmen. Godamanların vergi borçlarını silerken, niteliksiz firmalara ihale verip büyük paralar öderken sıkıntı yok ama ne hikmetse emekliye de ikramiye adı altında ağza bir parmak bal çalınıyor. Ülkenin durumu belli para yok,Yapacak bir şey yok başka ülkede yaşayamam 🤷

annem babam emekli, kardeşlerim çalışıyor, ben babamla yaşıyorum, annemden ayrı. ben de maaş alabilir miyim?

@Nugre.fr,

Sadece sen ve baban yaşıyorsanız eve giren gelir 11.334 TL den az ise alabilirsiniz. Kardeşlerinde sizle yaşıyorsa zaten gelir sınırını aşarsınız. Kişi başı 5.667 TL yi geçmemeniz lazım almak için.

Üst Alt