Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ailemle sorunlar yaşıyorum...

ne tür şirketler ? 9 ay typ li olarak çalıştım o başka yok özel okullara bakayım dedim 25 yaş sınırı istiyor

• Beğen
Reaksiyonlar: oxzd
@Overlord, engelli kimlik kartın varsa işkura kayıt ol veya kayıtlıysan ordaki durumunu engelli olarak güncellettir.orada öncelikli işçi diye bir bölüm var. Oraya engelli saglk raporunu yükle iş arama kısmında engelli katagorisinini işaretle ve iş aramaya tıkla

@Overlord, hangi şehir semttesin ben sana bakayım iş

ankara mamak öncelikli işçi bulamadım işkur kaydım engelim yüklü

• Beğen
korkuyorum özel sektörden bir yandan ilk işim gibi olsun istemiyorum gerçi tüm işlerimdeki ortam bktandı offfff

• Beğen
@Overlord,
Kardeşim bu gibi durumlarda aile durumu duzelene kadar sosyalleşmek iyi çünkü kafaya takmiyorsun paylasiyorsun yasadiklarini fazla yukmus gibi gelmiyor sağlığın için bunu kendine yap yoksa daha zor dönemlere girip başına bela açarsın. Benimde aile durumum pek iyi değil zor dönemler atlattım sorunları büyük gorduginde dev küçük gördüğünde ufaklıkmis gibi gelir bakış açina kalmış ama yaşadiklarin kolay değil akıl sagligini korumaya bak seni ayakta tutan şey o onu kaybettigin an sende bittin demektir. sağlıcakla.

@Overlord, kardeşim iş hayatı herkes için boktan 🤗 seni beni yok artniyetlisi kuyu kazanı arkandan konuşanı yalakası heryerde var. Bak sen abini dinle Ankara'da engelli kadrosundan güzel bir işe gir hem baban dan uzaklaşmış olursun. Hem kafan rahatlar. Hem baban eski güzel günler gibi sana güzel davranır 🤗

para için güzel davrancaksa hiç davranmasın benim gözümde bitti artık başvuruyorum ilanlara sadece işkurdan değil arıyorum iş :) teşekkürler herşey için

• Beğen
@Overlord, takkkkmaaaa kardeşim hiçbirşeyi kafaya takma hiçbirşey için üzülme bu hayat felsefesiyle yaşarsan uzun yaşarsın bak benim resmine saclarım bembeyaz totomun kılları ağardı.. kafaya taka taka 🤗

yöneticilerin ısrarla farklı konular olmasına rağmen eski sorularıma taşıması harbi büyük ayıp çok doğruymuş gibi cevap veriyorlar bide resmen sabote yaptıkları ya ! Ayıp denilen bir şey var

@Overlord

Kendi yoluna bakıp ayrı bir eve çıkmalısın. Bu sürece geçene kadar çalışıp para biriktirmelisin. Ayrı eve çıktıktan sonra yanına ev arkadaşı bulup kirayı, masrafları vs bölüşüp hayatına bakarsın. Ailenle ilgili de daha objektif yorumlar yapabilirsin böylece. Eğer aileni gerçekten iyi niyetli görmüyorsan ayrı evde yaşayarak yaşamını sürdürüp arada sadece ziyarete giderek ilişkini sürdürürsün.

Fakat şu bir gerçek ki bu veya benzeri olaylar yaşayan çok insan var. Bu durumu kabullendiğinde çok daha olgun bir insan olacaksın. Sevgili, arkadaş, dost ve bazen aile... İnsan yalnızca kendisine bel bağlamalı ve diğerleri hakkında beklentiye girmemeli. Bunu yaşadıkça daha iyi anlayacaksın.

@Overlord Size sabır lazım, yaşınızı öğrenince sevindim çünkü yaşınız genç ve iyi bir puan almışsınız yani büyük ihtimalle bu genç yaşta memur olursunuz.

Para çok şeydir yani neredeyse herşeydir. Parasız ayrı yaşayamazsınız, emin olun parasız ayrı yaşamak babanızla yaşamaktan daha zordur. Evet şuan çok öfkelisiniz, çekip gitmek istiyorsunuz bulunduğunuz yerden. Ama inanın mesela gurbete gitseniz (memur olarak) o nefret ettiğiniz babanızı bile özlersiniz. Duygular, öfkeler sizi çok yanıtlıyor şuan, o nedenle bir an önce çekip gitmeyi, hatta çok uzaklara gitmeyi arzuluyorsunuz.

Ben olsam memur olmayı beklerim, işe başlamayı, maaşımı almayı beklerim. Çok istiyorsam "o zaman babaya tekmeyi koyar, eşya için kredi çekip kiraya giderim". Ama onu bile tavsiye etmem aslında maaşının 4'te 1ini babana ver, gerisi topla... Kendi evin olduğunda tekmeyi koy ... Kira da az bir dert değil ama hasta olmaktan da önemli değil. Baba sağlığımı bozuyorsa kiraya da çıkarım paşa paşa gönlümce yaşarım.

Size sabır lazım... Yaşınız henüz genç, memur olma ihtimaliniz yüksek, güzel günler, güzel bir hayat yaşama ihtimaliniz yüksek. Sabret, gideceğin doğru güne kadar sabret derim.

• Beğen
Hocam, benim malum baba da narsist. Aynı zaman da Andropoz'a girdi. 2 yıl önce baldo pirinçle taciz etti beni. Kan şekerim fırlayınca kilo artışı bir anda yükseldi.

@zubizaretta,
benim ailem bile karşılıklı seviyor hocam

@MadResister,
oha a-k ne alaka baldo pirinç ?

@osmangazi,
hocam işkurda daimi işim olsa dururmuyum bunun yanında fkjdsfksofjs ama evet 9 ay typli işkurlu olarak çalıştım

@Tenê,
ağzına sağlık hocam söylediklerin içimi ferahlattı inşallah dediğiniz gibi memur olurum liseden beri hayalim bu fakat alımlar berbat bu yıl sadece 1 kişi 89 la memur oldu onun haricinde diğer 89 alanlar hizmetli ama artık farketmez kamu olsun engelli kadrosu olsun gidecem hocam artık babamla ilgili herşey bitti benim için duygular değil içimde bitti bazı şeyler artık.. nereye gidersem gideyim ne onu nede onun kızını özlerim ankarayı bile özlemem çünkü yıllarca zulm ettiler bana huzur bırakmadılar zamanı gelince çoğu kişiye tekmeyi koyacam sadece atanmayı bekliyorum buda sabır demek zaten teşekkür ederim tavsiyeleriniz için

@Roro,
ben ayrı eve çıkarsam annemde benle gelir ev arkadaşı edinemem onunda ufak çaplı maaşı var fakat annemlede sorunlarım var ne yapıcağımı bilmiyorum onla özelde adam akıllı iş bulursam yapıcam zaten dediğini kamuyu beklemeyecem

Hazır soruyu taşımış buraya yine taşıyacağı için soruyorum (inanmayıp trol olduğunu düşünen varsa çıksın gitsin kimsenin ne yaşadığını bilemezsiniz durduk yerde saldırmayın)

İyi akşamlar, bugün akşam babam annemle kavga etti sorunun tam olduğunu bilmiyorum fakat her yıl babam (gerçi baba da demek istemiyorum siz anlayın diye yazıyorum) anneme hep şunu söylüyor yılda 1-2 defa burası benim evim niye annenden ayrılıp bana geldin diyor her kavga olunca bu şahıs direk geçmişteki konuları ortaya çıkarıyor 10 sene ye kadar geriye gider bu yeterki tartışsın bu arada boşandılar tekrar birleştiler fakat sadece imam nikahı var resmi nıkahları yok keşkede olsaydı ve annemde geçmişte 10 yıldan fazla hasta bakıcılık yaptı ağır meslektir ama ayrı eve çıkıp yaşamına devam edebilir yaşı 51 ama bunu yapmak yerine hem beni hem kendisini buna karşı ezdiriyor benimde çalışabileceğim bir işte yok doğru düzgün başvuruyorum bakıyorlar bana almıyorlar internetten elim kolum bağlandı kamuya girmek istesem ekpss ciler biliyor durumu ne atama var ne bişey ha söylemeyide unuttum paramız olmadığı zamanda bazen bizi evden kovuyor ama eline para versek süt dökmüş kedidir kendisi sizden akıl istiyorum olurda işler daha kötüye giderse nereye sığnabilirim ? ankarada oturuyorum yüzde 50 zihinsel engelliyim maaşım yok sigortam yok bunu soruyorum çünkü gerçekten kıytırık sebeplerden dolayı evden atıyor (geçici çalıştığım günlerden söylemek gerekirse) 1 ay maaş yatırmasam yine kovardı annemle beraber ne yapabilirim ?

Üst Alt