Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Akciğer kanseri nedeniyle %90 rapor alabilir miyiz?

Berat71

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
3
Merhaba sizlerden bir bilgi almak için bu konıyı yazdım

babam akciğer kanseri kötü huylu kaşca kemiğine metasdaz yapmış vücuda yayılmış kemoterapi için akıllı ilaç yazıldı devlet karşılanıyor kürü 80 bin 5 kür alınacaktı onu da uygun görmediler kalpde stend var aort kapakçığı daraldı kalcadan ışın aldığında şu an sürekli uyuyor şeker var prostat var tansiyon var bunlar raporu ilaç kullanıyor
aracımız yok Ankara onkolojiye d canlı götürüyorum benim yanımda kalıyor acaba 90 oranlı rapor alabilir miyiz ÖTV indirimli araç almak istesem babam ke Sisi oğlum rapor alınınca araba alınıyormuş sana araba alalım yıllarda rezil oluyoruz kalacak yerde zor acaba metazdazlı akciğer kanseri prostat şeker tansiyon kalpde stend ve aort kalp kapakcığı daralması kaç oran albiliriz

@Berat71, göğüs hastalıklarından %80
Diyabet%20
Tansiyon %10
Diğerlerinden bilmem ana bunlardan %90 bulur bence

rapora başvurdum göğüs doktoru tıp fakültesine yazı yazıp gönderdi oradan %80 oran verdi
haftaya ancak psikiyatriste rica ettim verirmi oran için puan bilmem kalp doktoru babam anji oldu stend takılı birde aort damarı 0,3 mm daralmış tansiyon da var raporu ilaç kullanıyor öle yazdı dahiliye şeker yüksek çıkıyor onu yazdı şeker hapı kullanıyor ünsülün kullanmıyor

Orqn % 90 olurmu rapor sonucu öldük bittik bugün sistem gideceği tuttu adamcağız rezil ettik hastane köşelerinde Allah yardımcısı olsun tüm hastaların

Bugün şok zaten terttüt etmiştim Kırıkkale deki hastane rapor vermemek için elinden geleni yapıyor biliyordumda yorulmasına babam diye bu hastaneye getirdim getirmez olaydım babam 4 evre akciğer kanseri kalça ve bazı yerlerde metazdaslı diyabet var şekeryüksek kalp aort damarı biri kapalı stend var ritim bozukluğu var onkoloji 80 puan vermişti raporu %87 çıktı devlet hastaneleri talimatla zorluk çıkarmayı alışkanlık haline getirdiler

%92 aldığım puanım heyette %88e düşürüldü bağcılar devlet hastanesinde, itiraz ettim çam sakura ya sevkettiler, tekrar heyete girdim şaka gibi %87 e düşürüp 1 yıla indirdiler süreyi, bizzat gastrroontoloji doktorundan duydum sağlık bakanlığından talimat var puanları düşük tutuyorlar mümkün mertebe heyette geçirmemeye çalışıyorlar.
Devletin işi vatandaşa zorluk çıkarmak olmuş.

Bugün babamın raporu elime ulaştı %88 iç hastalıklar kanser %80 ve tip 2 diyabet 84 puan prostat 5 puan fizik 8 puan nöroloji 10 puan ancak babamda kardiyoloji HT-KAG-Stent- EKG:af lv puan sıfır vermişler bilerek 90 olmasın diye benim elimd aynı tip kalp bölümlerin aynı yazanlardan oran 30/ 28- 44 puan verilenler var neden böle yapmışlar acaba gözd nmi kaçmış yada 90 vermeyek diyeni yapmışşar

Ht 10 verilse bile 89 yapıyor..

Gözden kaçmış olacağını sanmıyorum... İsterseniz itiraz edin tekrar bir şansınızı deneyin @Berat71,

Aldığınız puanları tek tek tekrar bir yazar mısınız?

İçhastalıklar kanser ve diyabet tip2: 84 nöroloji: 5 fizik tedavi 8 nöroloji 10 toplam 88 ancak kardiyolojisi stent hipertansiton kag EKG af oranı 0 ben aynı kalp doktprumdan rahatsızlık olan raporlara baktım stent 10 hiper tansiyon 10 aort kalp kapakçığı daralması var kimsi 28 puan almış kimisi 44 puan almış kardiyoloji dpktpruda karşılığı 0 olmaması lazım

84+10+8+5:88 kardiyolojisi unutmuşlar mı dediğim gibi ben vergi dairesinde engellilik vergi indirimine bakıyorum bugüne tüm engellilik indirimi için başvuru yapan varsa kardiyoloji babamla aynı yada dahaaz rahatsızlığı olanların kine baktı stend 10 vermişler hiper ht 10 bizde birde aort kalp kapakçığı daralması var doktor kanser metasdazlı diye ameliyat da yapamam dedi yani o bölüme puanlama hiç verilmemiş kafama takılan konu o

Son düzenleme:
Hocam tüm hastaneler talimat almış, kimseye puan vermiyorlar emin ol.

Talimat değil..hekimler yerinde bir karar vermiş..

Metastaslı ameliyata bile gerek duyulmayan akciğer kanseri.

Yaşatan öldüren ALLAH amenna.. akciğer kanseri üstelik yaygın metastazlı.

Verilen puanlar da sıkıntı yok..

@ayerik,

Peki koroner arter hastalığı stend hipertansiyon ritim bozukluğu rahatsızlığının puanı 0 yerindemi metazdazlı derken ameliyat ile iki ciğer alonacaktı almadılar vücut kalpden göğüs cerrahi 5 gün hastaneye emeliyat çin yatırdım ameliyatı yapamayız denildi akıllı ilaç ve kemoterapide kalpden dolayı uygun görülmedi bu kalp herşeye tedaviye ilaça engel ise 0 puan verilmiş kalbi sağlamsa sağlam da babam neden hiç bir tedavi başlanıyor Keçiören göğüs Ankara onkoloji yani sağlam mıadamın kalbi onu anlayamadım tansiyon 20 lere fırlıyor ayrıca kalp profesörü kapakcık değişmesi lazım ama kanserden dolayı ne balonla genişletebilirim nede ameliyat anlamadım gitti keşke bugün pazartesi olsada başhekimi kadar yolu var ya kardiyoloji in puanını eklemeyi unuttular yada bir sorun var

Başhekim bir şey yapamaz.

Rapor bilgileri sisteme işlenmiştir.
Hastaya biraz eziyet olacak ama isterseniz itiraz edip tekrar deneyin. @Berat71,

@OğuzHan112,

Bizzat genel cerrah ve gasrrontoloji doktorundan duydum keşke kayda alıp size kanıtlyabilseydim, doktorlara puan verilmemesi ve verilen puanları düşürülmesi konusunda baskı var, denetleme geçirecekleri için çekiniyorlar.

Kayıt alıp bana ispatlamanıza gerek yok.

Benim açımdan suç unsuru oluşturacak şeyleri burada paylaşmamaya çalışıyorum.

Yorumlarımı genel olarak yapıyorum

@ayerik,

@ayerik, Üstteki mesajınızda gastroenteroloji doktorundan böyle duydum demişsiniz. Son mesajınızda da genel cerrahi doktorunu da işin içine katıp ondan da duydum demişsiniz.

Denetleme geçirecekleri için çekiniyorlar demişsiniz ama engelli oran cetveline göre verilen bir orandan dolayı hiçbir sıkıntı yaşamazlar.
Doktorlar söylediğiniz gibi birşey yapamazlar. Örnek olarak dirsek distalinden ampute edilen ( kesilen ) bir engellinin oranı %56'dır. Sizin iddia ettiğiniz gibi talimat alıp buna %35-40-45 oran veremez. Herhangi bir itiraz veya şikayet durumunda doktor suçlu duruma düşeceği için böyle bir şey söz konusu olamaz.

ÖTV muafiyeti için engelli hastayı rapor için doktor doktor gezdirip yorup, sonrasında %80-85-87 gibi oran alıp doktorları suçlayan çok kişi var. @OğuzHan112 arkadaşımızda verilen oranlarda bir sıkıntı olmadığını söylemiş.

@BnymnYldz,

3 farklı sağlık raporu evresinde 3 farklı hastane gezdim, işin içinde mevcut hükümet mensubu olmaktan tutun, t. C. Numaranızı bir memura verilmesi yeteri kadar durumlar gördüm, detaylara burda girmeye gerek görmüyorum, sizin doğrularınız var benimde doğrularım var, daha farklı mevzulara girip konuya derinlik vermek istemiyorum.

Üst Alt