Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

AKP için Sakatlar ve Sakatlık Politikaları [Tartışma]

hiçmi iyi yanları yok akpnin hangı hukumet engellıye iki maas vermiş şimdiye kadar tmm hatalı yanlarıda illakı vrdır ama yapılan ıyılıklerıde goz ardı etmemek gerekır dıye dusunuyorum

Bana gore en dizgin parti akp oncekileride gorduk onlar daha berbatti akp kotunun iyisi bence

Kesinlikle suleyman-can a katiliyorum guzel yorumlamis simdiye kadar basa gelenlerin en iyisi akp bagzi hatalari yanlislar eksikleri olabilir yinede en iyisi akp

Ya birde yapılanları avrupanın zorlamaları ilen yapılanlar diye nitelendirenler varya ayıp diyorum,başka bir şey demiyorum...

arkadaşım . daha ne istiyorsunuz siz. ewde bakımı aldık. 2022 var. otobus tren bedava.. memur yada fabrıkalarazorunlu olarak alıyorlar calısmak için. siz daha kime niye muhalefet oluyorsunuz. sizin partileriniz ne verdi bize. ben bu hükümetin verdiği avantajlar sayesinde memurum. otobus trene bedava biniyorum. size daha ne yapsınlar :)

valla napıcaz bilmiyorum artık hiç durmadan bi kanun çıkarıyorlar engellinin hayatı altüst oldu yarın ne olacak diye kara kara düşünüyoruz benim bakım maaşım kesildi 2022 maaşıda kesilirse ben ne yapıcam bilmiyorum ailem yok ablamın yanında sığıntıyım başkalarının gelir durumuna göre engelliye maaş balıyorlar ve maaşını kesiyorlar kimsede sesini çıkaramıyor çaresiziz sesimizi duyan yok zannediyorlarki engellinin ailesinin durumu iyi olunca engelininde durumu iyi oluyor bu deverde kimse kimsenin cebine haşlık koymuyor engelliyi kardeşine el açmak zorunda koyan bu sistem engelliyi maffediyor ne olur artık bu sistem degiştirilsin engellinin gelir durumuna bakılsın ailesinin deyil çünkü hayatta herkez kendi karının peşinde koşuyor kimse kazandığı parayı getirip de engellinin eline koymuyor engelli hep başkasına el açmak zorunda kalıyor

Merhaba arkadaşlar,
hararetli tartışmalarınızı sabırla okudum.siyasilerin doğruları da var yanlışlarıda var.doğrularını takdir edip yanlışlarını eleştircez.bu en doğal hakkımız.ama yanlışlığı eleştirirkende çözümünün nasıl olacağı şeklinde fikrimizi ortaya koyup bu konuda kamuoyu oluşturup takipcisi olmalıyız.Bizim bu sitedeki ortak paydamız Engelliler olarak sorunlarımızı ve sevinçlerimizi paylaşmak birbirimize yararlı olmak.
gerek iktidar gerekse muhalefet partilerinde engelli vekillerimiz var.Meşru dairede sorunlarımızı misal:
-- emeklilik için ayrı,ehliyet için ayrı,kimlik kartı için ayrı,vergi muafiyeti için ayrı ayrı müracaat etme işkencesi ortadan kaldırılması için vekillere başbakanlığa ve hatta cumhurbaşkanına kadar mailler atarak v.b. şeylerle kamuoyunu oluşturarak hakkımızı arayabiliriz.
Sayın Oturaboğa(Bülent Bey),
sizden bir öncülük yapmanızı bekliyorum.ilgili yetkililerin mail adres lerini temin edip mail örneği oluşturup sitedeki tüm arkadaşlarımızı yönlendirebilirseniz sevinirim.selam ve saygılarımla...

Ya herkes devlet memuru olacak diye bir şartmı var anlamıyorum. Kızın özel sektöre girsin çalışsın ben özelde çalışıyorum ve memurlardan inan daha iyi şartlarda çalışıp daha iyi kazanıyorum. Akp Hükümeti sineğin yağını çıkarır bu adamlar nerden ne koparırım peşine düşmüş bundan öncekilerde öle idi. Engelliler için hiçbir faaliyet ve düzenleme yok bütün haklarınız tek tek yok oluyor ve olacakda adamlar zaten emekli sevmiyor bunu açık açık söylüyor bize zararları çok yaşıyor üretmeyip tüketiyorlar diyor. Ayrıca unutmayın kör engelli vatandaş santral operatörü olarak çalışırken askeri ücret alıyorum geçinemiyorum dedğinde bu şerefsizler demedi mi kör olduğun halde sana iş vermisiz daha ne istiyorsun diye.
Akp ve diğer tüm partiler dahil şimdiye kadar engelliler için hiçbir şey yapmadılar . Avrupa ile TR kıyaslamak gerekirse evet 30 yıl geriden geliyoruz.
Ama biz herşeye şükredip sesimizi çıkarmazsak hiçbirşey düzelmez. Neden kaldırımlar engelliler için düzenlemesin neden engellilerin eğitim alabileceği okullar açılmasın , bu ülkede sırtında engelli çocuğunu okula götürüp üçüncü kata merdivenlerden çıkaran insanları gördüm ben insanlığımdan utandım. Neden İşyerleri engellilerin çalışabileceği statüde olmasın , ümraniye de bırak engellinin yüreyebilecği kaldırımı , sağlam insanlar zor yürüyor arabalar kaldırıma çıkmış park yapıyor. Arkadaşlar kısacası AKP veya diğer partilerin ne istediği değil bizim halkın ne istediği . Amerika ve diğer dış ülkelerin Türkiye için istediği tek bir şey var . Namazlarını kılsınlar , seslerini soluğunu çıkartmayıp herşeye şükretsinler , hiçbirşeyi araştırmayıp sorgulamasınlar yani kısacası aptal müslüman topluğu yetiştirmek amaç. Yanlış anlasılmasın bende müslümanım ama aptal değilim şükrediyorum ama haksizlığa ve düzene değil.

Ayşe Hnm. özür dilerim evet sert yazdım biraz kusura bakmayın ama inanın şu formdaki insanların %90 memur olmak için çırpınıyor. Ben diyorum ki her engelli için özel sektör en az 2000TL devlete ceza ödüyor . Bu parayı devlete değil de kızınızı versin demi mantık bu yani. Kızınızı zaten 2000tl vererek ceza ödemeyecek ve çalıştıracak yani. Her iki tarafından işine gelir siz Ankara da yaşadığınız için belki memur kenti diye kızınızında memur olmasını istiyorsunuz . Bende Ankara doğumluyum ve İstanbul da çalışıyorum ve yaşıyorum. Mumurluk için bir kere sınava girdim ve bin pişman oldum hiçbir engeli olmayan tanıdık vasıtasıyla engelli raporu alan kişileri bu sınavda işe alındıklarına şahit oldum. Şuan sistem nsl bilmem 2 yılda bir yapılıyor artık sanırım ama iki yıl kızınız neden bunu beklesin inanın özel sektör çok daha iyi sabah 09:00 akşam 17:00 c.tesi pazar çalışmıyorum memur neden olayım ki sizde şansınızı özel kurumsal firmalardan yana kullanın . Kızınızın yapabileceği işleri yazın yardımcı olmaya çalışayım. Ama Ankara `da zor dediğiniz gibi memur kenti özel sektör çok fazla değil.

iron bey biz özel sektörü de kabul ederiz ancak özel sektör engelliyi nekadar kabul ediyor bu tartışılır özel sektörde sağlam insanlar bile çalışmakta zorlanıyor özel sektör canını alırcasına çalıştırıyor çalışma koşulları çalışma saatleri engelliye göre hiç degil heryer öyle değil tabi bazı yerler var engelliye uygun onuda bulabilen şanslı

teşekkür ederim ayşe hanım insan başına gelince anlıyor ancak benimde bakım maaşım kesilmeden önce tuzum kuruydu banada sorsalar bu ülkede engelli mutlumu diye bende mutlu derdim ama insan parasız kalınca anlıyor hayatın engelliye ne kadar zor olduğunu

anka67;

çok muş yapmış ben 12 sene ösym de çalışdım çıkardılar beni ikicisi ankarada oturuyordum üçünsü diyince işsizlik maaş baglandı cebime iş geldi bolu arçelik den başladım 9 ay sürdü sözleşmeniz bitdi çıkardılar engelliye böle mi hizmet veriyor ben ankarada boluya evimi taşıdım 600 ytk kila tutdum şimdi ne iş yapıyoz iş yok ben tek bir şey diyom allah var hesabı ona bırakdım...

teşekkürler oturan boğa yazını okudum ekleyecek çokşey var ama şuan çok sinirliyim söyleyemiyorum .amerika ab gibi yasaları uygulasalar yeter .

oturan boğa çok özür dilerim sayfanı rahatsızlık verdiysem ama bu gerçek ben matbaa bölümünü bitirdim ösym ye sınav la girdim 12 sene çalışdım 300 kişiyi çıkardılar ve kendi adamlarını aldı helal olsun ama oteki taraf var..

Üst Alt