Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

AKP milletvekili: "Engellileri insan yerine koyduk, adam yerine koyduk"

yalnizefe

Üye
Konular
147
Reaksiyonlar
0
AK Parti Milletvekili Ziyaeddin Akbulut: "Engellileri adam yerine koyduk"

TEKİRDAĞ’ın Çerkezköy İlçesi’nde Müjgan Serkan Karagöz Mesleki ve Özel Eğitim Merkezi’nin açılış törenine katılan AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ziyaeddin Akbulut, hükümetinin engelliler için çıkardığı yasaları hatırlatarak, "2005 yılında çıkardığımız yasa ile biz engellileri insan yerine koyduk, adam yerine koyduk" dedi.

Çerkezköy’de yapımı geçen yıl tamamlanan Müjgan Serkan Karagöz Mesleki ve Özel Eğitim Merkezi, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılış törenine AK Parti Milletvekili Ziyaeddin Akbulut, Özlem Yemişçi, Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya ve çok sayıda öğrenci ile velisi katıldı. Binanın açılış töreninden önce konuşan AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ziyaeddin Akbulut, 2005 yılında AK Parti hükümetinin engellilere yönelik yasalar çıkardığını belirterek, "Bu insanlar sokağa çıkamıyorlardı, evlerde saklanıyorlardı. Anneleri babaları bu insanları sokağa çıkarmaya sıkılıyordu, utanıyordu. Ama hükümetimizin 2005 yılında çıkardığı yasa ile biz engellileri insan yerine koyduk, adam yerine koyduk. Bazıları ‘eskiden evimizdeki engelli, yatalaklar bir an önce ölse de kurtulsak diye Allah’a yalvarırdık’ diyordu. Şimdi ‘aman ölmesin, evimizin bereketi bu. Ben onun yüzünden devletten 450-500 lira bakım ücreti alıyorum, aman ona bir şey olmasın diye bakıyoruz’ diyorlar. İşte zihniyet değişikliği bu" dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Akbulut, Yemişçi, Vali Yerlikaya ve beraberindekiler kurdele keserek binayı hizmete açarak sınıfları gezdi.

Engelliler Sitesi - Akbulut: Engellileri adam yerine koyduk

hele gundiye bak sana oy verenlerde seni adam sanmışlardı uslubu buk serseri ağzı bölelerini vekil tayin eden düşünsün.

terbiyesizlik abidesi küstah insan müsveddesi...

biz zaten hep insandık ama sizler Allaha şirk koşup sanki bizi sizler yaratmış gibi insana benzemedik mahlukatlar olarak kalacaksınız

bızler de yatıp kalkıp onlara mınnet duyalım kı kendılerını ıyı hıssetsınler.bazıları bu yasanın yenı cıktıgını sanıyor halbukı yıllardır var olan bır yasa tabı kı guncellenıp zamana uygun hale getırılmesı gerekiyor.duyan da cebınden vermısler sanacak.nıcın onlara görev verılıyor.bız de ona vekıllık gorevı verdık. cıkıpta basına mı kakalım. bu sozlerı bır mılletvekılınden duymak cok agır

Anayasanın Fırsat eşitliği ilkesine sosyal devlet ilkesine aykırı hareket ediyoruz olmayan engelliyi varmış gibi gösterip evde bakım paralarını yandaşlara veriyoruz açıkça suç işleyerek engelli kadrolarını doldurmuyoruz engelli bireylere uygun alt yapı çalışmalarını inatla yapmıyoruz kendi çocuklaımııza çürük raporu çıkartarak askere göndermiyoruz biz engelli adam yerine koymuyoruz demektir bu yazıklar olsun

bu adamların söylediği hiçbir şeye şaşırmıyorum,hepsi aynı,üslup fakiri,şımarık,haddini bilmez, densizler sürüsü

Biz neydik acaba şimdiye kadar ?
Yada siz insansanız!!
Ben zaten insan olmak istemem böyle düşünen biri gibi olamam o zaman hakikaten birimizde farklılık var ama kim insan tartışılır sayın milletvekili

milletvelili olmuş ama adam olmayı unutmuş, terbiyesiz seviyesiz insan..

Demek ki hak ediyoruz neden mi ? onların gözünde önlerine ne konursa ona razı olmuş haklarımızın tam teslim edilmese bile ses çıkarmamak, gemisini kurtaran kaptan misali kendi işi görülse de arkadaşlarının durumları pek de umurunda olmayan, mücadeleci tavır ruhunun eksik, dedikodunun çekememezliğin abidesi olunmuş başkalarının gözünde böyle görünüyoruz bu tip dalkavuklara cevabı ancak büyük bir hareket ile verilebilir ama o RUH maalesef eksik işte bu yüzdendir bu sözler birleşmiş milletler engelliler sözleşmesini bile iki yıl askıda tutan günü güne atan bunlar, özel sektöre engelli çalıştırmıyosunuz diye ceza kesip şuan hali hazırda 23500 açığın olduğu kadroları hala boş bekleten ve işi duygu sömürüsü yolu ile demegoji siyaseti ile millete çok işler yaptık gibi gösteriler ile zeka oyunlarına giren insanlardan böyle birşey duymak gayet doğal acaba sormak lazım sen nesin necisin koltukta oturmakla meclise girmek ile adam mı olunur İNSAN mı olunur eminim oradaki toplulukta bu sözleri ayakta alkışlamışlardır ne diyelim ki durum bu söylenecek çok söz var amma suratlarına tükürsen yağmur yağıyor sanarlar, DUA muhabbet ve saygıyla kalın...

başlarında ki sahibi iplerini salmadıkça konuşamayan yorum yapamayan milletvekilliğini sadece parmak indirip kaldırmaktan ibaret sayan bu tipleri adam yerine koymak en büyük hata olsa gerek...orada meydanı boş bulmuş avlamış durmuş be ya

bunlarin hepsi ayni k.b hepsi şeytanın takımı engellileri mağdur etmek icin ellerindne geleni yapiolar onlarin gözünde engelliler naletli ben bizzat yaşadım bu durumlari bir gün gelecek vekillikleri bitecek ozaman bunlarin yakalarina yapişacaksin eskiden ülkemizde din tartışmalari yoktu şimdi din tatışmalari var bu kafirler geldi insnalari böldü

Şimdi bu sözde milletvekiline sormak lazım. 2005 yılında madem bizi adam yerine koydunuz o zaman 2002-2005 yılları arasında bizi ne yerine koyuyordunuz? Söyleyeceğim çok şey var ama kendimi zor tutuyorum. Sen milletvekiliysen ben de noel babayım!

Şükür insan yerine konduk:)
Söylediği şeyler gerçekten doğru ama ifade biçimi yanlış..
Çocuğu için sakatlık maaşı ve bakım parası alan babalar sigortalı işe girmiyor kesilecek diye.Çocuğunu bakım parası verilmeden önceki duruma göre daha değerli gören insanlar var..

avrupa birligi uyum yasalarını çıkarırken arada engellileride ilgilendiren yasalar mecburiyetten dolayı çıkmıştir.yoksa oyle özel olarak engelliler düşünülmemiştir.

... herif siz kim devlet yönetmek kim ASIL başarı yıllardır sizin gibi ... insanların devlet yönetmesi bu sözlere çok öfkelendim orada olsaydım keşke.

akp yokken biz insan deilmiydikkki akp mı bızı ınsan yaptı once bu hayvan herif insan olsun yalandan bır sınav yaptılar bır suru kişiyi madur ettiler bunlar hep oy tuzagı .insallah allah bıze verdıgı rahatsızlıkları onların coluguna cocugunada veriri %80 agır engelliyim 850 tl dul yetim maasıyla gecınıyoruz evde bakım parası alamadık bazen bır hafta aynı yemegı yedıgımız oluyor kendileri bu şartlarda yasamısmı yada yaşarmı??? sorarım allahından bulsunlar bu millet onları yere ındırmeyıde bılır!!!

gundi

seni o yörenin vekili seçipte seni insan ve adam yapanşların oylarına layık değilsin unutmakı keser döner sap döner gün gelir b.....k oynarsın

allah böylelerini o basite aldıklarından daha beter etsin

Adam yerine koyduk dediği şey , işe almalarıdır. O da sosyal devletin gereğidir . ama işe alma projesinin fonu avrupadan karşılanmıştır

Yalnız ülkem, garip ülkem, cahil ülkem, ezik ülkem!

Keşke birazda kendini insan yerine koysaydın..

ben akp li değilim ama adam engellileri aşalamamış..bence cümleleri yanlış kurmuş..lütfen videoyu izleyin.ona göre cümleler kurun.hemen gaza gelmeyelim.cümleleri çok yanlış seçmiş..ifadesi yanlış..politika yapayım demiş.. içine etmiş.

bu şahısların yanına kırdıkları potları düzeltip aslında nasıl iletişim kurulacağını öğretecek görevliler vermek lazım.Hem işsizlik için de iyi bir çözüm olabilir :))

biri çıkar engellileri adam yerine koyduk der biri çıkar gözleri görmeyen arkadaşa sana bu halinle bile iş verdik daha ne istiyorsun der bunların hayvanlığı saymakla bitmez ben onlara asla kızmıyorum bütün bunları görüp bildikleri halde halen bunlara destek verenlere kızıyorum şu insan bozuntularını alıp baş üstünde tutanlara kızıyorum

FIRAT ÜNAL;

la zate bunlar adam olsa milletvekili olmaz..
sizde onları takmayın.
gördünüz mü bunları euzi besmele çekin..

Üst Alt