Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Akü ihtiyacımı karşıladım, bana verilen 250 TL'yi ihtiyacı olana vermek istiyorum

besalti20

Aktif Üye
Konular
291
Reaksiyonlar
5
Selamlar arkadaşlar..bu kanalda akü ihtiyacım oldugu için dsarıca adlı üye arkadaş bana 250tl yardımda bulunmuştu.ben akü işimi hal ettim ve bu 250tl başka ihtiyacı olan birine vermek istiyorum.
Ihtiyacı olan arkadaş varsa yazabilir.

besalti20

Aldığın kişiye geri gönder kardeşim. Daha münasip olmaz mı?

Aldığınız kişiye göndermeniz veya onun adına lösev gibi bi yere bağış yapmanız uygun düşecektir kanısındayım.

Bak hocam şu aralar İzmir de yangında yok olan ağaçlar için kampanya düzenleniyor. Tema vakfına bağışla 25 fidan dikerler. Dünya döndükçe ve oralar imara açılıp dikilen fidanların canına okunmadikca yeryüzünde hayata yaşama dair bir parçan kalır.

hozgul e katılıyorum, en iyisi sahibine vermek. Varsın kendisi istediği yere versin.
Bu arada besalti20 sizi de takdir ettim, ihtiyacınız olmadığını belirtip ihtiyacı olana gönderilmesini istediğiniz için. O parayı size gönderen de sağolsun, yüce gönüllüymüş.

besalti20

hem ihtiyacının karşılanmasına sevindim, hem de bunu bildirmeni takdir ettim dostum, son zamanlarda sırf bu bilgi verilmemesi yüzünden yapabileceğim yardımı yapmaz oldum. sosyal medyada, forumlarda bir başlık açılıyor, "şu şu durum yüzünden şu kadar (atıyorum, 1000 lira) para lazım" diyor, biri "yolladım," diyor, öteki "gönderdim" diyor, bu şekilde devam ediyor, ama yardım isteyen kişi ne kadar topladığına dair hiçbir bilgi vermiyor, ve bu hem çok aptalca hem de pek iyi niyetli olmayan bir şey...

yardım isteyen dese ki "1000 liranın 900 lirasını topladım", o zaman sırf bir seferde hesap kapansın diye 100 liralık yardım yaparım, ama normalde 20 liradan fazla yapmam...
ya da dese ki "1000 liranın 250 lirasını topladım" o zaman da yine 100 liralık yaparım, sırf bilgilendiriyor diye, ama dediğim gibi hiçbir bilgi vermeyip insanı aptal yerine koyuyorlar...

belki de istenen o 1000 lira çoktan toplandı, belki de 1500, 1800 liralara ulaştı, ben nereden bileceğim?

o yüzden, ihtiyaç içinde olan ve yardım isteyen arkadaşlar bunu istemekten çekinmesin, açıkça ve net olarak neye ihtiyacı olduğunu ya da ne kadar para gerektiğini bildirsin, ve bu konuda mutlaka geri dönüş yaparak ya "ihtiyacım karşılandı" ya da "şu kadarlık para ihtiyacımın şu kadarı toplandı" şeklinde bildirim yapsın, asıl çekinilmesi gereken şey bu, çünkü bu yapılmazsa gerçek ihtiyaç sahiplerine de kötü gözle bakılmaya başlanacak.

iyi forumlar.

Üst Alt