Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Akülü ve Manuel Tekerlekli Sandalye için SGK ödemesi

Faturada kaç TL yazdığının hiç bir önemi yok. SGK öyle ya da böyle 1750 TL (evet, ödenen bu) öder.

Yalnız, bir de şu var: SGK üzerinden faturalandırıldığı anda o sandalye SGK'nın malı oluyor! Yani, 1750 TL'sini ödeyerek -örneğin- 5200 TL'lik sandalyenin sahibi oluyor. Kişinin vefaatı durumda ya da 5 yılın sonunda yeni araç talebi olduğunda bu aracı geri istiyor...

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler... > İyi günler...

Bu arada Ayşe hanımın yazısında geçen "akülü sandalye için 10.000 TL" ifadesi sadece gaziler içindir. Aman yanılıp da heveslenmesin kimse. :)

Not: Daha önce gaziler çok daha pahalı sandalyeleri dava yoluyla SGK'dan alıyordu. Bu ibare o yolu kesmek ve ödemeleri 10 bin TL ile sınırlandırabilmek için eklendi.

geçen ay akulu sandelye için antalya sgk kurumu adıma 2.050 tl odeme yapti.ben 2.800 e aldim sandelyeyi.üzerini kendim odedim haliyle.

Ayağa kaldıran sandalye zaten vermezler. "Akülü sandalye kulanması uygundur" diye bir rapor verilir, o rapora karşılık 1750 TL ödeme alır.

Benim kafama takılan şöyle bir durum var. Yasa maddesinde hem akülü hem de manuel sandalye alımları için ayrı ayrı belirtilerek, bir önceki alımla arasında en az 5 yıl geçmiş olması gerekli deniyor. Bu da aynı türden sandalyelerin alımları arasında en az 5 yıl süre olması gerektiği gibi anlaşılabiliyor. Ben 2 yıl önce manuel bir sandalye aldım. Fakat şimdi akülü bir sandalyeye ihtiyaç duyuyorum. Şu anda benim alacağım akülü sandalye için SGK tarafından bir ödeme yapılır mı yapılmaz mı?

ben bugün hastaneden manuel tekerlekli sandalye almak için rapor aldım doktor özellikli sandalye die reçete yazdı bir medikalcide 145 tl devlet veriyor üstünü siz tamamlayacaksınız dedi benim bildiğim devlet okadar az ödeme yapmıyor hem bizden hem devletten paramı alacaksa

akülü için bizde başvuru yapıcaz. alo 170 i aradık bilgi almak için. %75ini sgk karşılıyor dedi. birde sosyal yardım ve dayanışma derneğine gidip durumumuzu anlattık. orasıda sgkdan bana nekadarını karşıladıgına dair kagıt getirin dedi. ona göre bende belli bir bütce size yardmcı olabilirim dedi.

peki deyelimki 2000 tl sivar akulu araba 4000 tl nasil alcak arabayi solermisiniz???

neden kimse cevp vermiyo solermisiniz

Sanldayeyi kendi paranızla satın alacaksınız. Sonra gerekli tüm evrakları sgk'Ya teslim edip 1900 tl geri alacaksınız. Sandalye için ne kadar ödeediğiniz SGK'yı ilgilendirmez. 4000 TL'lik araç da alsanz 100 bin TL'lik araç da alsanız prsedür/ödeme bu şekilde olur.

Akülü tekerlekli sandalye alacağım. Rapor çıkarttıktan sonra ne kadar sürem var? Hemen reçeteyi yazdırmak şart mı?

Reçete tarihinden itibaren 10 iş gününde evrakların sgk'ya teslim edilmesi lazım Gökhan.

Demek istediğim önce raporu çıkartayım. 1-2 ay içinde seçtiğim arabayı almak için reçete yazdırsam olur mu?

Olur. Rapor yazdır, birkaç ay sonra reçete yazdırır, süreci başlatırsın

herkeze iyi günler ben akülü sandalye hakkında bilgi almak istiyorum yakın zamanda hastaneden rapor çıkarıp alan kişi ne gibi işlemlerden geçti bilgilendirirseniz..benim edindiğim bilgiye göre sgk 2 bin tl ödeme yapıyomuş akülü sandalye için ve hastanın bi kaç doktor kontorlünden geçip imzalarını alması gerekiyomuş her girdiği doktor içinde 15 tl para yatırması gerekiyomuş hastanenin başhekimliğinden bu bilgiyi aldım yakın zamanda alan kişi varsa bilgilendirirse ne gibi işlemler yaptıgını sevinirim

Yeni Bilgi: forumun başında yazan tüm evrakları hazır olmasına rağmen kabul etmediler. Akülü arabayı görmek için sgk ya istiyorlar, akülü arabanın yurt dışından gelirken üzerinde olan barkodu istiyorlar ki bu barkod arabada yapışık sökülürken yırtılır. artı olarak aldığınız firmanın sgk nın il müdürlüğünden onaylı ithalat ve satış belgesinin onaylanmış fotokopisini istiyor. Ellerinde ne kadar zorluk varsa çıkarıyorlar. Babam kurtköy'den akülü arabayı buraya nasıl getireyim demiş bize ne demişler :) ki aldığım firma ottobock tüm yetki ve belgeleriyle 1. sınıf çalışan ithal eden en iyi firma. verecekleri 2000 tl para sürün babam sürün. rapor için günlerce hastaneye git süresini bekle birde bu eziyetler. Zaten manyak bir genelge var bir elin sağlam bir elin sakat olacak ki alabilesin. iki elinde güçlük varsa vermedikleri gibi manuelde kullanamıyorsunuz "öleyim ben" en iyisi diyorsunuz. sanki ferrari veriyorlar alt tarafı çıkamadığımız kaldırımlarda gezeceğiz yada çıkamayıp ana yolda giderken araba çarpacak ve kurtulacaksınız bizden tamamıyla.

İstedikleri evrakları tekrar götürdük bu kez de firmanın oraya kaşe ile gidip imza atması lazımmış. İşkence eziyet masraf çalınan zaman yeter be artık dedirtip vereceğiniz parayı alında.... diyecek duruma getirseler de inadına sonuna kadar gideceğim. gerekirse alacağım 2000 lira için 2000 tl masraf yapsamda. Bir de marmarayla gittik 1 haftadır asansör bozukmuş bu da ayrı bir dert :)

ödememek için hertürlü zorluğu çıkarıyorlar bunlar bizidilenci görüyorlar banada aynı zorluğu çıkardılar.ama aldım devam et alırsın.

SGK bana Akülü araba için bugün itibarı ile 1900 tl ödeme yapmış. Akülü araba alacakların bilgisine sunulur..

gokay kardeşim peki akülü sandalye raporu çıkarıp sgkdan ödemesini almak için baştan sona ne gibi adım izledin nerelere gitdin hehangi bir ücret ödedin mi cebinden rapor vs cıkarmak için bilgilendirirsen seviniriz

sgk akülü sandalye için firma tavsiyesi

Arkadaşlar babam için rapor ve reçete çıkartıp akülü tekerlekli sandalye için sirkeci sgk ya başvurdum. Bana herhangi bir firmadan almamı ve istedikleri belgelerle tekrar sgk ya gelmemi söylediler. Bu işin prosedürünü bilen, eksik evrak bırakmayacak iyi bir firma tavsiyesi istiyorum. Tercihen İstanbul Anadolu yakası, olmazsa Avrupa yakası. Birde verdikleri kağıtta alınan malzemeyi sirkeciye götürmemiz gerektiği yazıyor. Koskoca akülü sandalyeyi nasıl götüreceğiz alınca, şartmıdır illa?

aldığınız sandalyenin faturası dışında bir sürü evrak istiyorlar. Ben ottobock tan aldım bir dosya yapılar onunla teslim ettim. SGK da evrak listesi mevcut oradan öğrenebilirsiniz.

Adamlar resmen işkence yapıyorlar

biz hakkkımızı arayıp birlik olmadıktan sonra daha çok eziyet görürüz arkadaşlar...

Akülü sandalyenin 2. Elinin alirsam Akülü sandalye için 1900 TL sgk alabiliyormuyum alına biliyorsa izlemem gereken yol nedir ( sürekli raporum var % 90 akulu sandalye icin hastaneler onayı direk veriyor akülü sandalye için bana

akülü sandalyenin ödemesini devlet 5 senede birmi hala yapmakta yoksa o konuda da bir değişklik varmı ?

birde mesela daha önceden devletten akülü sandalye alınmış ve bu alına sandalyeyle ilgili bir işlem istiyorlarmı ?

[FONT=Verdana]@OturanBoğa[/FONT]

Ayağa kaldıran akülü t. sandalyelerde SGK ödeme yapıyor dedi doktorum. Yazılanları okudum, bir yerde özel durumları olanlar için 10 bin tl ödediği yazıyor.

Ben kamuda çalışan, C4-C5 hasarı bulunan bir OF'luyum. 10 bin tl ödüyormuş gibi mi t. sandalye araştırmaya başlamalıyım.

Saygılarımla

bildiğim kadarıyla o ödeme gaziler için

Üst Alt