Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ampute ayağımdaki yaranın tedavisi için ne yapabilirim?

turkuaz.

Yasaklı Üye
Konular
9
Reaksiyonlar
0
Ampute olan ayağımda sürekli basi yarasu vardi suanda delik oluştu yarada ve asiri derecede akintisi var ne yapmalıyım doktora gittim tahlil. Falan yapti.kullanma ozaman dedi

Mikrop kapmış olabilir, bunun için dikkat etmeniz gerekiyor. Kullanmış olduğunuz aparattan dolayı sanırım böyle bir sorun oluşuyor, bu apartın iyi bir şekilde ayarlanması gerekli. Bu konuda uzman birine danışın ve kullanmış olduğunuz aparatı bası yarası oluşmayacak şekilde düzenlesin. Oluşan yarayı da lütfen ihmal etmeyin.

Silikon ayak kullanıyorum doktor sen ayağının ustune bastikca bunlar olacak dedi ama busefer cok ilerledi cidden

Anlıyorum. Ama bunu önlemenin de bir yolu olmalı. Yoksa farklı sağlık sorunlarına sebebiyet verebilir bu oluşan yaralar. Yaranız düzelene kadar o bölgeye fazla güç vermemek için koltuk değnekleri belki işe yarayabilir.

Öncelikle çok geçmiş olsun zaman zaman ben de çok çekiyorum bası yaraları ve güdükteki sivilcelerden. Yara olduğu zamanlarda Madecassol merhem kullanıyorum. Yara olmadığı zamanlarda da Ottobock Derma serisi ürünlerini kullanıyorum güdük bakımı için. Faydasını görüyorum size de tavsiye ederim. Tekrardan geçmiş olsun, aşağıya ürün görsellerini ekliyorum.
Madecassol-krem-faydaları-zararları.jpg

derma_pflegeserie_1_1_teaser_onecolumn_border.jpg

coloplast yara örtüsüyle kullanırsam sıkıntı olurmu sizce

Üst Alt