Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Anafranil idrar tutukluluğu yaptığı için ilacı kestik!?

Konular
14
Reaksiyonlar
2
Herkese merhabalar değerli forum üyeleri. Benim sorum şu, Anafranile başladım geçen, lakin idrar yapamamaya başladığım için doktor kesti. Fakat geçen son konuşmamızda, tekrar düşünürüz dedi. Anafranil tam bana biçilmiş kaftan, antidepresanın clonex yani klozapin versiyonu. Son çare gibi bir şey, OKB için baba. Sizin aranızdan kullanan oldu mu? Olduysa nasıl başa çıktı veya atlayıp geçti? Başlasam zamanla geçer mi? Teşekkürler, iyi forumlar. Not: Klozapin 600mg/gün, Invega 12mg/gün kullanıyorum.

Anafaranil eski bir ajan olmasına rağmen en etkili antidepresanlardan biridir... Özellikle okb ve panik atak için.

Düşük dozda başlanırsa zamanla bu şikayetler ortadan kalkar. @ahmetrıza24,

Sizi de rahatsız sandım hocam. Yanlış anlamayın, hastalık olaraktan...

2 senedir kullanıyorum , bana çok iyi geldi. On yıllardır bir çok ilaç kullandım ve bende yan etki yapmayan tek ilaç Anafranil oldu. Sanırım ömür boyu kullanacağım.

İlk tedavi başladığımda anafranili seregual ile baraber kombine yapmıştı doktor. 1 ayda kendime geldim. Sonra bıraktım nereden bilebilirdim. Aradan 20 seneye yakın geçti. Doktorlar envay çeşit ilaçlar yazdı. Hastane yatışları oldu.avuç avuç ilaçlar içtim , kitleyen kasılmaktan başka birşe yapmayan iğneler.Açıkçası ben ilaçların bir işe yaradığını düşünmüyorum. ( Benim üzerimde). Hala aynı. Anafranile bağımlı gibi birşey oldumdu. 40 oranında bir rapor verildi 4 sene önce. Bir işe yaradığıda yok. Emekli vs zaten olınmıuor. Çalışamıyoruz. Okb olup çalışan arkadaşlar var onh nasıl beceriyorlar bilmiyorum.selametle.

Üst Alt