Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ani işitme kaybı geçirdim 15 yıl önce, kalıcı oldu. Krem ile iyileşiyorum!?

Özge42

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
!5 yıl önce Ani İşitme Kaybı geçirdim.

15 yıl boyunca 5 defa daha tekrarladı.

Sol kulağım 110 db sağ ise 78 db i duyabiliyordu son geçirdiğim AİK dan sonra
Türkiyede gitmediğim doktor kalmadı. Çaresiz dediler Çapa Hastanesi benim adıma İmplant sparişi verdi.
6 ay sonra geldi ve implantlı bir hastayla konuşunca vazgeçtim ameliyattan.

bir öneriyle İstanbulda Rus doktor Nuh u buldum 1 ay önce.

1 aydır seanslarına katılıyorum ve anlayamadığım cep telefonunu anlar hale geldim.

Bu konuda bilgisi olan varmı?
Yazarsanız sevinirim.

anaaaaa. cok tuhafima gitti. koklear implantta dahil duymak icin hep hayal kirikliligi yasayip boyle habere supheyle karisik sasirmadim desem yalan olur.

seanslarinda neler yapiyor mucize rus doktor. sagira yakin kulakta telefonla konusma anliyabilecek mucize gelestirmis. bi anlatsaniz......

Bir krem geliştirmiş tamamen bitkisel. Onunla boyun ve kulak bölgesine masaj yapıyor. Ayrıca boyun bölgesini güçlendirmek için bazı hareketler öğretiyor. Günde 3 defa kendim yapıyorum. Ayrıca bir boyunluk verdi ve bunu sadece gece yatarken takıyorum.
Cep telefonuyla özel kulaklıklar sayesinde konuşuyordum ve karşıdaki bağırmadan anlayamıyordum.
Şimdi hiç bir aksesuar olmadan cep telefonuyla rahatça konuşuyorum.
Üsküdar devlet hastanesinden randevu aldım 1 ay sonra işitme testine gideceğim.
Heyecanlandım baya

tesekkur ederim bilgiler icin.
merhemin icerigi, formulu hakkinda azda olsa bilginiz varmi. su ruslar yamanmis meger. masajin ise yararligini dusunuyorum ama esas yara bile iyi etmede basarisi az olan merhem teeeeey kafa icinde cortiye kokleaya nasi ulasabildigi dusundurucu.

büyük ihtimal sinirleri uyarıyor masaj ve merhem mesala dus aldıktan sonra daha iyi duyarsınız yorgunken daha zor duyarsınız %30 da psikolojik

eh muhendis amma yaptin simdi.
ben banyo yaptiktan sonra az duyarim epey sonra acilir kulaklar. buhar kulagi tikiyordaaa.

yumurta sarısı, hardal tozu, doğal çekilmiş mısır yağı olduğunu biliyorum kremde. resmi vardı kremin bende ama buraya resim yüklemeyi beceremedim. doktorla tercümanı aracılığıyla konuştum. türkçe bilmiyor. iddiasına göre buna benzer bir krem yaparak felçlileri iyileştiriyormuş. yine değişik bir kremle bel ve boyun fıtığını iyileştiriyormuş. Graham dediğine göre yaraları da iyileştiriyormuş bu merhem. Bir gün muayenehanesinde bir hastası oğlunun çocuk felcini iyileştirdiğini söyledi bana

felcliler icinde umut olabiliyormus. zaten felc, sagirlik, korluk gibi sinirsel dertlerde artik yapilabilecek birsey kalmiyorken bu doktoruda denemek hic olmazsa umut olur.
doktorun ismini adresini burdan paylasirsaniz insanlar sifa bulursa sevaba girersiniz.
baktik ise yaramadi. napalim der hicbirsey yapmamaktansa zarari olmayan birseyide denedik der rahatlar derdi olan.

Arkadaşlar öncelikle profil resmime koyabildim kremin resmini. buraya koymayı beceremedim.

daha onaylanmadı resmim yakında görürsünüz

İlk tedavisi 100 tl diye gittim bende. Bir denemek için. gerçekten fayda bulunca her hafta gidiyorum

asistanı türk onunla konuşuyorsunuz zaten. 0 506 1814478 telefonu. Allahım benim bulduğum şifadan diğer engellileri de faydalandırır inşallah.

İlk Ani İşitme Kaybım sol kulağımda bir uğultuyla birlikte geldi. Tedaviden sonra doktor a sordum ne zaman geçer uğultu diye. Geçmeyecek dediğinde yıkılmıştım. Doktor Nuh un söylediğine göre buda geçecek dedi. Şu an uğultuda azalma ve artmalar yaşıyorum.
sadece 1 gün çok çok az bi uğultu vardı kulağımda. 15 yıldır geçirdiğim en rahat günümdü.
ertesi gün yine arttı. ama zamanla geçecek diyor rus doktor. inşallah ya

Arkadaşlar buradan görüp bir sürü arayan varmış doktor Nuh u. Sadece Ani İşitme Kaybına bakıyorum diyor doktor. Biliyorsunuz AİK nın nedeni hala çözülemedi bilim adamlarımızca. Diğer işitme kayıpları için KBB doktorlarına başvurun diyor Doktor Nuh. Kendim bizzat 5 defa Ani İşitme Kaybı geçirip denemediğim yöntem ve Doktor Kalmadığından biliyorum. Ani İşitme Kaybının nedeni dünyada çözülemedi henüz. Fakat Doktorların bildiği bir konu var. İşitme kaybı yaşandığı zaqman ilk 24 saat içinde yüksek dozda Kortizon verilerek tedavi başlıyor ve 1 ay içinde doz düşürülerek bırakılıyor kortizon. 1 ayın sonunda ne kadar düzelmişse işitme kaybınız o kalıcı oluyor. Benim bu kalıcı işitme kaybım iyileşiyor gerçekten.

Arkadaşlar buradan görüp bir sürü arayan varmış doktor Nuh u. Sadece Ani İşitme Kaybına bakıyorum diyor doktor. Bu kremi nereden aldınız. Adı ne. Fiyatı ne kadar. Gerçekten etkili mi. Ne kadar sürede etkisini gösterdi. Sizin işitme kaybı ne kadar sürede kaçtan kaça indi.

Adam yurt dışına deport edilmiş. Nasıl ulaşacağız. Bilen duyan var mı

Bu nedir arkadaşlar hayal ürünü falanmi ?
Aslı varmı bu işin

Ani işitme kaybı annemde de oldu, kendisi kanser hastası kemoterapi ilaçlarının yan etkisi olarak birde sağ kulakta %45 işitme kaybı gelişti ve KBB doktoru 18 günlük kortizon ve oksijen tedavisi verdi. Kortizon hapları bitmek üzere ama hala kulakta duyu oranı az.

greenpossible
benim de kemo sonrası oldu ve geri gelmedi ve iki kulağımda da artık cihaz kullanıyorum ne yazık ki...insan sesi nerdeyse hiç duyamıyorum

Özge42
bu hastalığı bir araştırın ve diploması olmayan kimseye de gitmeyiniz. Meniere, iç kulakta aşırı basınç nedeniyle ortaya çıkan bir hastalıktır. Hastalık, iç kulakta bulunan denge organının etkilenmesi sonucu ortaya çıkar. Meniere hastalığında görülen üç ana belirti; beklenmedik ani vertigo atakları, kulak çınlaması ve işitmede azalmadır.

Meniere hastalığı tam olarak tedavi edilemez, fakat atakların şiddeti ve sıklığı ilaçlarla azaltılabilir. En sık olarak 40 ila 60 yaşları arasındaki kadınlarda görülen hastalık yaşam kalitesini önemli ölçüde etkilemektedir. Fransız doktor Prosper Menière tarafından 1861'de tanımlanan hastalığa onu tanımlayan doktorun adı verilmiştir.

Üst Alt