Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ankara B. alacağı otobüslerin herkese uygun olması için...

|*******************************************************|
Olması Gereken:
GÖZÜMÜZ AYDIN DUYARLI EGO AB YURO FONLARI DA KULLANARAK
Engellilere ve YAŞLILARA uygun (TEKERLEKLI SANDALYE) 450 Otobüs ihalesini Bitirdi. Ve bu ihale normalden daha ucuza tamamlanmıştır.

İşte Türkiyede Erdemli,Akıllı,Duraylı ve Sosyal bilinci Yüksek Kurumlardan birine Güzel Bir Örnek...

DEMEK ÇOK İSTERDİM ANÇAK İHALE SONUÇLANMIŞ
VE OTOBÜSLER ALINMIŞ GÖZÜMÜZ AYDIN

Yıllardır olan ve Şu anda Bizi Yanıltmayan Uygulama:
Bu yazi farkettiyseniz ironik yani tersini söyleyerek kurumla Dalga Geçmeye Yöneliktir. Daha Ağır rendice edici şeyler yazılabilinir ancak kurumun avukatları ile uğraşacak zamanı daha anlamlı şeyler için kullanmayı tercih ederim.

Cevabi Yazi:
Bilgi Edinme Başvurunuz Kuruluşumuzca degerlendirilmiştir. Buna göre;

Kuruluşumuz otobüs alımını tamamlamıştır. Yeni otobüsler özellikle
tekerlekli sandalye kullanan engellilere hizmet edecek düzeyde
değildir. Bu tip otobüslerin hem mali açıdan hem de kullanımları
açısından imkanlarımızla örtüşmediğinden tercih edilmemiştir.

EGO GENEL MÜDÜRLÜGÜ

ok
madem öyle bende bir karar verdim.göndereceğim bu maili yaaa...
Allah hepinizi engelli birer vatandaş haline getirsin inşallah.Anlaşılan odur ki siz bizim dilimizden ancak bu şekilde anlayacaksınız...bilginize!!!

inanmırum yaaaa..mali açıdan.... bıdı bıdı bıdı bıdııı...yaaa kardeşim keçiörene abuk subuk şelale park bahçe için harcadığın paradan biraz kıs da otobüslere yatır.alt tarafı küçük bir düzenek yapacak yaaaaaaaa.....,
ama yooookkk oranın halkına yağcılık yapacakki oy toplasın....
Allahım bildiği gibi yapsın ne denir başka.

:evil:

Ankara Büyükşehir Belediyesinin 450 EGO otobüsünü engelli insanların kullanabileceği şeklde almamış.
Bundan sonra yapılacak tek şey var yasal yollara başvurmak.Yeni çıkan engelliler yasasında (yasayı okumadım duyduğuma göre) binaların kaldırımların v.b. yerlerin 7(yedi) yıl içinde özürlülere yönelik düzenlenmesi diye bir madde var. Avukat olan arkadaşlar varsa yeni çıkan engelliler yasasını incelesinler ve ihalenin iptali için mahkemeye başvuralım. yoksa engelli arkadaşlarımızı 15(onbeş) yıl daha ev hapsine mahkum ederiz. Benim bugün ankara'da gittiğim kursa sabah gazetesi muhabiri geldi ona bu konuda biraz bilgi verdim ve www.engelliler.biz'e girerek bu ve engellilerin diğer sorunları hakkında bilgi alabileceğini söyledim.
" Unutmayın, sorunlarımızı ancak birlik olursak çözebiliriz... Üye Sayımız: 2700" saygılarımla.........

Ulaştırma bakanlığından gelen cevap...

Acaba Ulaştırma bakanlığı neyi ulaştırıyor...
Hiç ulaştığı olmuş mu??

Devam ayneeen devam...
Lakin temponuz çok güzel... (ironidir)

Talebiniz incelenmiş olup, konu Bakanlığımız görev alanına girmediğinden, bilgi@ego.gov.tr ve bilgiedinme@ankara-bel.gov.tr ınternet adresine yönlendirilmiştir.Cevabınızı EGO ve Belediye Bilgi Edinme Birimlerinden takip ediniz.

İyi çalışmalar.

offf Ahmetim of..
biz kaç ankaralı baskı yapabildik sence.insanlar uzaktan bakmayı tercih ediyor yaaaa....

daha biz isteklerinize ihtiyaçlarımıza sahip çıkamazken bunların bize yaptığı az bile.

biz Ankarada bizim otobüslere ödenek bulunamazken daha çoookkk park bahçelere, havuz göllere bulunan ödenekleri izleriz...

Üst Alt