Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ankara'ya gönderilen iş kazası raporlarının sonuçlanması ne kadar sürer?

neoplis

Üye
Konular
70
Reaksiyonlar
1
slm. arkadaşlar aldıgım raporlar ve diyer evraklarım bu hafta ankaraya gönderdiler. ordan gelcek sonuca göre aylık miktarım belli olacak.
ANKARADAN BU EVRAKLARIN GELMESİ NE KADAR SÜRER BİLGİSİ OLAN VAR MI ????

arkadaşım tarih ve sayısını nerden bulacam ve . nasıl takip edecem...

Bu soruya bende katılmak istiyorum haftaya pazartesi benim evraklarda ankaraya gidecek ne zaman gelir sonucu vede nasıl takip edebiliriz bilgi edinme bu konuya cevap vermiyor.

özür dilerim gözümden kacmış takip edemedim.
sgk evrakları bir müdürlükten digerine sevk ederken o günün tarihini sayı nosunu yazarak gönderir sizin yapmanız gereken sgk dan raporun gittigi dairenin tlf. tarih ve sayısını ögrenin 15 gün sonra acın tlf. sorun
muhtemelen kısa vadeli sigorta kolları dairesidir. evrak takibinde tarih sayı çok önemlidir lütfen kaybetmeyin.

arkadaşlar bende sürekli iş göremezlik ödeneği için başvurdum 2010 martın ilk haftası gitti 2010 nisanın ilk haftası geldi 1yani 1 ay sürüyo

arkadaşlar. mesela ankaradan dosyasımız geldi .sakatlık derecesi kesinleşti geriye dönük parayı da toplu hemen öderler mi yoksa yine 2 3 ay bekliyecekmiyiz.

hayırlı olsun kardeşim ilk aylıgında birikmişini toplu olarak alırsın bekleme yok

inş hayırlısı olur. burda ki raporum yüzde 27 . inş ankarada düşürmezler.

o tarihteki günlük kazancım 19,5 ytl gösterilmiş müfettiş tarafından. sizce ne kadar para baglanır yorumu veya tahmini olan var mı. kazanın üzerinden tam 32 ay geçti.

200-250 arası bişey tahminen sallıyorum.

az sallamışsın mustafa abi rapor aynen onay alırsa 400 tlden aşagı gelmez. selamlar.

wallahi agzınızdan bal damlıyor. hayat hiç ummadıgım bir anda darbe vurdu, benden bayagı birşeyler götürdü, inşALLAH öyle bir tutarda para baglanırda 2inci aylıgım olur . SGK da benim dosyamla ilgilenen bayanda 400 450 gibi bir para baglanır dediler ama. forumda bazı arkadaşlarda 250 geçmez diyor bakalım hakkımızda hayırlısı..

neoplis seninde baglanacak benimde baglanacak bende senin gibi sabırsızca bekliyorum ikimiz içinde en hayırlısı neyse o olsun bi maaş alamadık 2 sene olacak nerdeyse çok sıkıntılar çektik şimdi bari refaha erelim.

evet haklısın walahi benim 30 ayda birikmişim var. 400 500 arası maaş baglanırsa, kafamdan birok sorun gidecek. hayırlısı bakalım ne gelecek senin günlük kazancın ve iş göremzlik oranın kaç?

Benim aylık kazancın askari ücretti ordan hesapla hastanenin rapor sonucu 100 de 100 çıktı agır özürlü Ankara ya yeni gitti dün teslim ettim bu bugün yarın gider bakalım bizimki ne gelecek bide ordan dediler engeç 2-3 ay içinde gelir dediler bekliyelim bakalım kaça düşürecekler.

Maaş bekleyen arkadaslar yokmu bi haber sizde bende yok daha telefon açtım sordum tahsis dairesine gitmiş ordan gelecekmiş.

Konya'da iş göremezlik geliri için hizmetin tamamlanma süresi 60 gün. Bu süre aşıldığında önce il mdürülüğüne, oradan sonuç alınmazsa Valiliğe şikayet etmelisiniz...

Konya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü
İsim : Özge SONGÜL (il müdürü)
Adres : Kazım Karabekir cd no:56 Selçuk / Konya
Tel : 0 332 322 27 70
E-Posta : osongul@sgk.gov.tr

Konya Valiliği
İsim : Erdağan ÜLKER ( Vali Yardımcısı)
Adres : Şükran mh Tevfikiye cd 42209 Meram / Konya
Tel : 0 332 310 20 11
E-Posta : erdogan.ulker@icisleri.gov.tr

Bu adresleri kayıt ediyorum 2 ay 1 hafta geçsin şikayet ederim kesin olarak evde bakım maaşınıda şikayet ede ede anca bagladılar hatırlarsan abi.

Abi bu yasal süre 2 ay dedin ya bu nerde yazıyor neye dayanarak vardın bu kanıya hani bende ona göre savunacak bi notum olsun şöyle şöyle diye arka çıkabiliyim.

Google dan araştırdım demin 2009 haziran ayında çıkmıs resmi gazetede yayınlamıs evrak tamamlanma süreleri iş göremezlik için 30 gün belirlemişler benim 39 gün oldu ne kadar kanun çıkarsa çıksın genede memurların insiyatifine kalıyor bizim işler ne zaman canları isterse o zaman hallediyorlar.

böyle saçmalık olur mu ALLAH aşkına, evraklarım il müdürlügünden 24.05.2010 tarihinde gönderilmiş ankaraya, fakat hala ankaraya varmamış, 16 gündür psotanelerde sürünüyor hayret wallahi . :-(((((((( galiba öldükten sonra aylık baglanacak bana....

Ben dün aradım daha konusmadım bile geçen ay verdim dedim oda bu ay sonu gelir dedi konusturmadı bile bakalım 3 hafta sonra tekrar arıyacam buraya yazarım inşallah gelir.Mayısın ilk haftası gitti evraklarım.

arkadaşlar. oturdugum ilden gönderilen iş kazası evraklarım 24.5.2010 tarihinde ankaraya gönderildigi halde , ankarayı arayıp sordugumda gelmedi diyorlardı. ben de 20 günde nasıl ulaşmaz evraklarım diye atladım ankaraya gittim. ve ankarada evragımın 22 günde nasıl ulaşmadıgını , bu işte bir problem oldugunu söyledim.
araştırmalar sonucunda ; Anlaşıldı ki benim evrakım ankaraya gelmiş, onaylanmış ve 10.6.2010 tarihinde geri gönderildigi tespit edildi.
Yani işgüzar bir memur benim evraklarımı sisteme girmedigi için 200 milyon masraf ettim, üstüne birde o kadar stres yaşadım :-(((

Eeee sonuç ne oldu maaşın kaç para onlar belli olmamısmı daha

maaş ne kadar baglanmış diye daha sormadım. fakat , benim yüzde 27 ortapedik, yüzde 10 da psikiyatrik vardı ama . ANAKARA PSİKİYATRİYİ kabul etmemiş...

Demin internetten kontrol ettim tc no ile emeklilik aylık bilgilerim görünüyor yani aylık baglanmıs tahsis no felan görünüyor ama rapor oranı ne kadar maaş aldıgım görünmüyor internette araştırdım bulamadım ona bakmayı telefon açtım emeklilik servisine söylemediler 15-20 gün içinde kagıt gelir dediler merakla bekliyorum 2 hafta daha var sabretmek lazım darıs bekleyenlerin başına.

Abi ordan baktım bende ordan ögrendim ama orda rapor yada maaş miktari girilmemiş kagıt gelince belli olacak artık ama orda bişey yazıyor hisse oranı tam diye bi seçenek var hisse dediği rapormu acaba benim rapor yüzde yüz olması lazım neyse gelince görecez artık.

mustafa evrakların geldiğin de yazarsan bilgileri paylaşırsan
sevinirim.Bende teslim ettim ssk ya evrakları .Ne zaman gönderirsiniz,
Ankara ya diye sordum memura eylül de dedi Şok oldum bir şeyde diyemedim
Bir terslik çıkartır diye haftaya tekrar soracam gönderilmediyse şikayet edecem
memuru .inşallah hakkımızda hayırlısı olur.

Resmi yerlerin tatil oldugunuda ilk defa duydum ohh ne güzel milletin işi gücü var 3 ay bekleyecekler zaten 2 sene bekledik bide 3 ay bekleyeceğiz başa gelen çekilir çekeceğiz.Madem 3 ay tatiller o zaman maaşda almasınlar.

Merhaba

Bu tip işlerle uğraşan memurların insanlıktan nasibini almış olmasılazım
şimdiye kadar benim bu işleri çoktan halletmem lazımdı ama bu zihniyet
sayesinde işler yürümüyor.Her varmamızda bir ters cevap insanı moral olarak bitiriyor.
ALLAH yardımcımz olsun.

Üst Alt