Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ankilozan spondilit ile emeklilik deneyimi olan var mı?

BarıŞ38

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
18
Arkadaşlar ankilozan spondilit hastalığından emekli olmuş veya olucak arkadaşlar varsa bilgi paylaşabilirmi?süreç nasıl işledi yeniden rapor istendi mi? 2008 öncesi sonrası sorun yaşayan veya yaşamayan oldumu

Öncelikle ekim 2008 öncesi sigortalı ile iseniz %40 üzeri raporla vergi indiriminizde varsa prim yıl şartıda tutuyorsa emekli olabilirsiniz.
ekim 2008 sonrası sigortalı iseniz raporunuz olsun yada olmasın sgk sizi hastaneye rapor için sevk eder ve yeni çıkan hastalık yönetmeliğine göre tanı almanız gerekir ardından yıl ve prim şartını sağlıyorsanız emekli olursunuz.

Son düzenleme:
Ben 31 Ocak'ta emeklilik dilekçemi verdim. Emeklilik için en az %40 Rapor şartı var.
İstanbul Kartal Lütfi Kırdar Şehir hastanesine baş vurdum %34 oran verdiler. İlçe sağlık kuruluna Rapora itiraz ettim onlar beni Bakırköy Sadi Konuk hastanesine sevk etti orda tekrar heyete girdim süresiz %58 rapor aldım. Sgk'lı çalışansanız sornra Vergi dairesine vergi indirimi için başvurmanız gerekmektedir. Bağkur ve çalışmayanlar için vergi indirimi şartı yok. Benim vergi indirimi 2 haftada sonuçlandı. Sonuç gelince Vergi dairesinden gelen sonuç evrağını alıp Sgk'ya emeklilik başvurusu yaptım. Sigorta girişim 2001 prim 7600
Bu hastalıkta fizik tedavi doktoru muaynede hareket kısıtlığına göre ölçüm yapıp puan veriyor. Romotoloji doktoru herhangi bir puan vermiyor.

@MEHMET KARA19

Hayırlı olsun emekliliğiniz. İtiraz etmekle en iyisini yapmışsınız. %58 verilebilen bir hastalığınız varken Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi nasıl %34 verebiliyor doktor mu yanlış bir değerlendirme yaptı acaba.

Arkadaşlar cevaplarınızı için teşekkür ederim. Sigorta girişim: 2002
Prim: 4165
Rapor: 2011 tarihli, ℅41
vergi indirim: 2019 da aldım.
sonuç olarak ne yazıkki hala içimde emeklilik işlemlerini başlattıgımda (yaa sizin şu veya bu yüzden emekli olamıyorsunuz denmesi)
Ne garip bakalım ne olucak

Emeklilik için 19 Yıl sigortalılık süresi 4240 Prim Gün şartını yerine getirmen gerekiyor 75 gün pirimin eksik görünüyor. tamamladığın gün dilekçeni verebilirsin.
Ayrıca Vergi indirimi aldıysan hiç problem olmaz.

Üst Alt