Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Araç değer kaybı hakkında sigorta tahkim komisyonuna gitmek!?

Ayva

Yeni Üye
Konular
9
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar maddi hasarlı trafik kazası sonra sıfır aldığım 3 aylık aracimda 3 parça değişen oluştu.karsi tarafın aracı yüzde 100 kusurlu çıktı.benim aracım anlasmali serviste malzeme ve işçilik bedeli toplama 60 bin tl ye yapıldı.karsi tarafın trafik sigortasina deger kaybi icin müracaat ettiğimde tarafıma 47 bin tl ödeme yaptı.ancak bu sırada aracimda oluşan deger düşüklüğü ile ilgili eksper raporunun 110 bin tl olduğunu öğrendim.tum haklarim saklı kalmak kaydıyla aradaki fark icin (110bin - 47 bin =63bin) için başvurdum.ancak karşı tarafın sogortasi şu nedenlerle red etmiş
1) diyorki benim sorumluluğum aracın trafik sigortasının yapıldığı yılın sorumluluk bedelli olan 120 bin tl kadardır.
2)bu 120 binlik bedenden senin aracını yaptırdım ,(60 bin tl tuttu) birde sana deger düşüklüğü ile ilgili 47 bin tl verdim.bu nedenle benim sorumlulugum bitti der
3) sen deger düşüklüğü kayninin eksik kalan tutarını almak istersen arac sahibine veya arac sürücüsüne basvur diyor.benim sorumlulugum limitler dahilinde olup ben sorumlulugumu yaptigimdan benden talep edemezsin
Şimdi ben nereye başvurmaliyim?
1 sigorta tahkim komisyonuna bu durumda gidebilir miyim yoksa dilekçe yazıp mahkeme ye mi gitmeliyim
2
Mahkemeye gitmeden önce aracın şoförü ve aracın sürücüsü farkli olduğundan araca tedbir koyduktan istiyorum.cunku arac şahini aracını satabilir.bu kısmı nasıl halledeceğim.dilekce kısmın iyidir yazarım genis kapsamlı ama bu kısmı bilemedim.

Üst Alt