Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Asla umudunuzu kaybetmeyin [O an]

bionic

Yasaklı Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
04.05.2021 ramazan ayının ortalarında sabah işe gitmek üzere servisime bindim. Her servise bindiğimde uyurum. uyandığımda hastane odasında bir bacağım yok ve kolumu bile kıpırdatamaz bir şekildeydim.
Servisimizin mükemmel şöförü aşırı hızdan kontrolü kaybettiği için servisi yoldan cıkartıp devirmiş. ben sol en arka camdan dışarı cıkmısım. Serviste üzerimden geçmiş sürüklenerek tabi.
Sol bacagımı 4. gün beni hayatta tutabilmek için kesmek zorunda kalmıslar
Sağ femur kemiğimde büyük bir kırık. bunun sonucunda platin takıldı
Sol kolumda tendonlarım kopmus amelyat edildim.
ilk amelyatımda 4 defa kalbim durmus ve 3 defa vucudumdaki kan değişmiş. 40 üniteye yakın kan verilmiş.
Yoğun bakımda uyandıgımda böbreklerimde acı vardı kazayı hatırlamadıgım için böbreğimi aldılar sandım hastanede olduguma da inanmıyordum. ta ki akrabalarım 15. gün yanıma gelene kadar.
4 ay hastanede yattım 20 defa amelyat masasına yattım
tüm bunlara rağmen hastaneden cıktım, şuan protezimi bekliyorum. Hayattayım ve aklım başım yerinde çok şükür.
her ne olursa olsun umudunuzu yitirmeyin. içinde bulundugunuz durumu kabullenip şükretmeye devam edin.
Hayat küçük dert ve problemleri kafaya takmak için çok küçük.
daima gülün daima şükredin... :)

Allah şifa versin sağlık işleri zorrr...
benimde bu ara kafamda bin türlü sıkıntı dert var imtihanım zor ağır geçiyor...içim çok huzursuz bazen ümitlerim herşeyim tükeniyor....
çok zolanıyorum derdimi bir derman arıyorum inşallah sonu iyi biter....

inancınızı ve gücünüzü asla yitirmeyin. Motivasyon çok önemli. mümkün oldugunca yalnız kalmamaya dikkat edin ve birşeyler ile mesgul olun derim ben. çok geçmiş olsun hakkınızda hayırlısı olsun inşallah

bionic

Esasında hayat hiç bir problemi dert edecek kadar uzun değil...:eek:

Valla ben çaresiz umutsuz kaldığım zamanlarda yılmaz güney in umut filmi var açar onu izlerim yokluğu çaresizliği görmek steyen o filmi izlesin ....

bionic

Asla böyle bir amacım yok...Bu arada profil fotonuz çok hoşmuş...:)

selda*

teşekkür ederim. sizinkide çok sanatsal duruyor :)

Nefes aldıkça ve inançlı Oldukça her zaman bir yol c
Vardır Rabbim darda bırakmaz umudunu kesen iblistir biz umudumuzu kesemeyiz ve her zorlukla beraber bir kolaylık vardır ki gerçekten Allah darda Bırakmaz kulunu yani
bionic geçmiş olsun umudumuzu ve inancımızı kaybetmessek her zaman bir yol vardır

@Kevser er teşekkür ederim. kesinlikle her durum da her an mutlaka şükretmeliyiz. derdi veren rabbim çözümünüde mutlaka verir. aldıgımız nefes için binlerce kez şükürler olsun

bionic
Çok teşekkür ederim bu düşünceler için,tesedufen baktım bu siteye ve yazınızı gördüm inanın belkide bu benim için bir milat olacak her kötü durumda bu yazınızı ve yaşadıklarınızı hatırlayacağım, sizede büyük geçmiş olsun hayat herşeye rağmen yaşamaya değer 🙏🙏🙏🙏

@Bay pipo iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. gerçekten hayat herseye ragmen yasamaya değer. yeterki bilinçli ve güçlü olalım, pozitif ve inançlı olalım

Her zorlukla beraber , gönderilecek bir kolaylık vardır. Rabbim herkesin yar ve yardımcısı olsun. En zor anınızda şu anlamlı sözü düşünün:
''Hayat, bir boks maçına benzer ; yere düştüğünde değil ayağa kalkamadığında kaybedersin.''

Haklısın emır kucuk dsertlerın pesındeyız ve onlar butuk dertmıs gıbı hayatımızı zehırlıyor halbukı buyuk dertlerı bıle kucumseyıp mutlu bır sekılde yasamaya devam etmek lazım kıb

Geçmiş olsun kardeş bela ve musibetler bizi Allah'a yaklaştırıyorsa ne güzeldir. Bu dünya hayatı elbet bir gün bitecek ve ebedi hayata kavuşacağız inşallah.

can0138 aynen öyle. ders çıkartmak bazı şeylerin farkına varmak adına böyle bir talihsizliğin olması gerekiyormuş diyorum

Geçmiş olsun. Yazdıklarını okuyunca şunu fark ettim ki sen çok güçlü birisin. Hayatta hiçbir şeyin seni yıldırmasına, vazgeçirmesine müsaade etme. Daima böyle kalman dileğiyle. En son konuştuğumuzda evlilik planlarından bahsetmiştin. Tekrar bir ömür mutluluklar dilerim sizlere. :)

çok teşekkür ederim. sabredince ve şükredince herşey sırası geldiğinde oluyor. ilk zamanlar 2 değnekle bile yürüyemiyordum. şuan değneksizim ve evliyim. sadece sabır ve şükür

bionic Hayırlı olsun, çok sevindim sizin adınıza. Allah bir yastıkta kocatsın, mutluluğunuz daim olsun. :)

çok büyük geçmiş olsun Allah büyük sabır versin bizde evde 3 engelli kardeşiz biri vefat etti kardeşiiiim ve ben bazen çok bunalıyorum bazen ağlıyararak teselli oluyorum bazen içden içe Allaha yalvarıyorum sonra diyorum biz bu dünyada imtihandayız diyorum kendi kendize teselli veriyoruz şimdi senin yaşadılarını okuyunca halime dahada şükretmem lazım dedim

Üst Alt