Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ayağımdaki siyah noktalar nedir?

dreamfail

Üye
Konular
131
Reaksiyonlar
35
Merhaba ayak baş parmağım altında siyah noktacıklar var. Kesip kaldırmayı deneyince kanıyor. Ne olduğunu bilen var mı acaba?

@OğuzHan112,

Bunlarla sürekli uğraşıyormusun?
@dreamfail,

Herangi bir hpv virüsü ile enfekte oldun mu?

Mantara pek benzemiyor..daha çok siğile veya nasıra benziyor.

Üstlerini yolmuşsun..uğraşma fazla.

Son düzenleme:
@OğuzHan112, cevabınız için teşekkürler fakat hpv bulaşması imkansız. Benim kız arkadaşım bile olmadı. Cinsel yol haricinde bulaşma yolu var mı HPV nin?

Tabiki var.

Sordum sadece..siğile benzediği için.

Çok yol yürüyorsan ondan dolayıda olur.

Önemli bir şey değil..yeni olduysa gecer zamanla...uzun zamandır var ve ilerliyorsa bir doktora göster.

Önemli bir şey değil. @dreamfail,

@dreamfail,

Mantar bu. Her gün çorap değiştir. Mümlünse her gün aynı ayakkanübıyı giyme.Ayaklarını sık sık yıka ve mutlaka tümüyle kurula. Asla kendi halinde ıslak bırakma. Doktora git. Vereceği merhemi düzenli kullan.

@OturanBoğa, teşekkürler Denizli de cildiyeden randevu almak çok zor ve son randevuyu almayı başardım. İleriki bir zamana verdi ama alabildim sonuçta. Dediğiniz gibi doktor ne yazarsa kullanacağım. Umarım geçer.

@dreamfail @OturanBoğa arkadaş çok güzel yapmanız gerekeni anlatmış. Ek olarak pamuklu çorap giyin. Ayaklarınızı havalandırın havuz hamam gibi yerlerde bulaşma ihtimali yüksek oldugu için girmeyin. Cilt dr. Randevuda sıkıntı var. Genel olarak randevu alana kadar aile hekimine gidebilirsiniz. İlaç verebilir. Cilt dr. undan randevu alana kadar mantarsa sıkıntınız ilerlememiş olur. Cilt dr. Gidin mutlaka geçmiş olsun

Bugün cildiyeye gittim. Ayağımdaki şeyler siğilmiş. Sıvı azot ile dondurdu. 2 hafta arayla bir daha gelmemi söyledi. Bağışıklık sistemim düşmüş. Çinko hap ve antibiyotik krem verdi.
Ayrıca başka başlıkta kılcal damardan bên ler konusunu açmıştım. Meğer şeker hastaligindanmis. Ben ilaçları iyileştim diye kendim bırakmıştım. Meğer beni içten içe çürütmeye başlamış

Üst Alt