Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ayak bileği dondurma ameliyatı olan var mı?

Konular
17
Reaksiyonlar
0
Ayak bileği dondurma ameliyatı olan varmı, tavsiye edermisiniz

selaamun aleykum rahatsızlığın nedir Benim ayağımı da dondurdular ama sadece sağa sola oynamıyor asağı yukarı hareket ediyor

Aleyküm selam kardeşim benim ayak içeri doğru dönüyor , ameliyatı nerede oldun, memnunmusun tavsiye edermisin

bende içe dönük basıyordum. ömer sayarda oldum da sen gitme oraya memnunum eskisinden daha iyi. ama iyi doktorlara görün tek doktorun dediğiyle olma. Balta limanı çok iyi diyorlar araştır öyle ameliyat ol

Seni çok zorluyor mu...?

Benim ayak bileğim donuk hiç tavsiye etmem , ha bende his yok belkide ondan memnun değilimdir bilemiyorum.
Terlik giymeyi unutacaksın, istediğin her şekilde ayakkabı giymesi sıkıntılı olacak , merdivenlerden adım atarken ayağın takılıp düşme olasılığın % 99.9, zaten bir kaç sefer o takılma veya düşme şokunu yaşarsan alışıyorsun ona göre adım atıyorsun. Kışın yürümesi daha zor oluyor fakat yaşadığınız şehire kar yağar mı bilmiyorum.

Bursa Uludağ Ünüversite Hastanesin de hiç düşünmeden güvenebileceğim doktorum var branşı plastik cerrahi ama yapar mı bilmiyorum gidin bir görüşün size yol gösterir.

Ayak bileği çok içeri dönük afo kullanıyorum ama kısa ömürlü oluyor , terlik zaten giyemiyorum ayakkabı sadece spor ayakkabı giyiyorum sizin dediğiniz doktor kim Uludağ üniversitesinde

ergincengiz

kardeş benim ayak bileğim de m87 osteonekroz varmış ameliyat olacaksın diyor doktor ama ameliyat yapmıyorlar nedeni ise topallarmış yani sakat kalırsın diyor

Dönüşü olmayan bir ameliyat iyi düşünüp araştırıp öyle karar verilmesi lazım, gerçekten çok zor bir karar aşaması var

Son düzenleme:
Ben olmadım ama olun zamanında olmadığım için ayağım şu anda dışa dönük.

Şimdi neden olmuyorsunuz

Merhaba arkadaşlar daha önce den beri araştırdığım ama bir türlü karar veremedigim ayak bileği dondurma ameliyat ı olan arkadaşlar lütfen + ve - yönlerini lütfen benimle paylaşır mısınız

Yarın ayak bileği dondurma ameliyatı olacağım. Dualarınızı bekliyorum

Arkadaşlar yarın ayak bileği dondurma ameliyat ı olucam inşallah ameliyat ve sonrası iyi olur , dualarınızı eksik etmeyin

allah yardımcınız olsun amin amin amin..

Çok teşekkürler arkadaşlar bilek dondurma ameliyat ı gerçekleşti inşallah bir Ay sonra yürümeye başlayacağım o zaman faydasını görürüz

Merhabalar geçmiş olsun ameliyat sonrasını merak ediyorum haftaya sağ ayak bileği dondurma ameliyatım var ve geri dönüşü olmayan bir ameliyat. Ameliyattan sonra olumlu olumsuz bişeyler yaşadınız mı acaba

Bende içe dönük ve düşük ayak var. Dondurma doktorlar önermediler. Eklemlerin durumu iyi dediler. İlizoruv ile deformasyon düzeltilmesini tasfiye ettiler. Ancak 10 hafta boyunca ayağımda demir halkaların kalması düşüncesi yıllardır ameliyatı erteleme sebep oluyor.

[SIZE=3]Doktor, felçli olan sol ayağıma 2 ameliyat yapılabileceğini söyledi. Birinci ameliyat dizden yapılacak, diz sabitlenecek yani diz hiç kıvrılmayacak ama bu sayede kullanmış olduğum uzun bacak yürüme cihazını artık kullanmak zorunda kalmayacağım. Bunu hemen reddettik zira alafranga (oturmalı) tuvalet her yerde olmayabiliyor. Yolda, seyahatte alaturka tuvalet ile karşılaşabiliyorsunuz. Dümdüz halde bulunan kazık gibi ayakla işinizi nasıl halledeceksiniz?
Doktorun ikinci sabitleme önerisi de ayak bileğinin sabitlenmesi idi. Onu düşündük taşındık. Başkalarına da danıştık ve ondan da vaz geçtik. Alıştık bu şekil yaşamaya.
Selametle. [/SIZE]

Üst Alt