Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Az Gören kimliğe dahil olmak

Konular
7
Reaksiyonlar
0
Bu gün görme yetisine sahip gözümde geçirdiğim retina dekolmanına dair altı aydır devam eden cerrahi sürecin son aşamalarının birinden geçtim ve görme yetimin mevcutta % 10, ilaç kullanımı ve gelişen görmeye bağlı olarak ta; en fazla % 20 ler seviyesinde kalacağını öğrendim.
Hiç moralimi falan bozmadım dün gittim sağlık kurulu başvurusu yaptım, dün kurula girdim mesela bilgisayar kullanımını yasaklattım kendime raporuma "Az Gören" ibaresini eklettim.
Çocukluğumdan beridir deli gibi çalışarak inşa ettiğim bilinçsel kazanımlarıma "Az Görenlik" ancak onur katar bu saatten sonra. Genel olarak bu güne kadar hiç kendimi "Görme Engelli" olarak tanımlamadır çünkü biliyordum; Dünya Sağlık Örgütü kategorizasyonu uyarınca; sahip olduğum % 40 görme yetisinin "Az Gören" yada "Yasal Körlük" olmadığını. Şimdi kimliğe dahil oldum ama zerre kadar korkmuyorum.

Üst Alt