Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Az kalsın tekerlekli sandalyeyle askere gidiyordum... :)

Bu site bana çok şeyler öğretti... Ben hayatım boyunca, her olaya değişik açılardan bakmayı ilke edinmiştim... Bu konuda ne kadar haklı olduğumu bu site test ederek öğretiyor bana...

Bakın buradaki tartışma/görüşler biraz siyasi olsa herkesin safı bir anda belli...
Herkes bir anda parti rozetlerini takıyor... Biraz ilahi konuları girilse, belli kişiler hemen başlarına sarıklarını takıyorlar. Birazcık Vatan-Millet, Asker-Polis konuları açılsa yine bazı kişiler hemen kafaya bere, ayağa postal takıp; Hıııı... Bak biz burdayız, ölçülü konuş gibi sözler söylemeye başlıyor.

Oysa burada özellikle erkekler, bu askerlikten muaf olma işlemlerinin bizi rencide ettiğini bilir.. Bu olayıda karamizah şeklinde anlatan Dante'yi okuyan engelli erkekler, hafifçe kızararak, o günleri hatırlayıp gülümserler... Olay budur.
Askerlikten yırtmak için o kadar çok dalavera çevrilen bir ülkede, Askeri çevrelerin bile hoşnut olacağını hiç zannetmediğim bu uygulamarı burada savunmak akıl karı değil zaten. Ayrıca her olayıda tabulaştırmak, kutsala çevirmek yanlış...

Neyse son olarak şunu söyleyeyim: Herkes potansiyel suçlu/bölücü değildir...
Hiç kimse de diğerlerinden daha iyi bir vatandaş değildir bana göre... Şunu da ekleyeyim kafada sarık, bere, postal, takunya yada parti rozeti olan insanlar aslında çoğu zaman kendi düşüncelerine de zarar verirler... Birileri onları gerçekten 'o düşüncenin temsilcisi'' sanırlar... Şurada Dante'nin yazısına tahammül edemeyen birisine şunu derim; Türkiye'nin Generalleri Cem Yılmaz'a tahammül edebiliyorlar.
Çok da iyi ediyorlar... Seyredin Cem Yılmaz'ı anlarsınız..

kuyucak' Alıntı:
Şurada Dante'nin yazısına tahammül edemeyen birisine şunu derim; Türkiye'nin Generalleri Cem Yılmaz'a tahammül edebiliyorlar.
Çok da iyi ediyorlar... Seyredin Cem Yılmaz'ı anlarsınız..

Hayırdır kuyucak bey dantenin yazısına tahamül edemeyenmi var burada :?: vallahi baştan aşağı okuduğum üzre hiç kimse yazısında böyle bir imada bulunmamış.

Birde şöyle insanlar var toplumumuzda,hoş bize mahsus değil yazacaklarım yada böyle davranan kimseler,fakat konu burada olduğundan burada yazayım ben.Hani çok çok zafer işareti yada tam tersini yapıp da ters oluşuma kapılıverdiklerinde elleri ayakları dolaşan ve sonuç itibari ile karizmayı çizdiren ancak hiçbirşey yokmuş gibi davranan tuhaf kimseler vardır.Bu gibi kimseler karizma çizilene kadar oldukça babacan ve kşilikli insanlardır.

benim adam gibi adam sözü ile konuştukları birbirini tutan insan modelim; fikri ve zikri bir olan insan modelidir.Yalakalık olarak adlandıracaklar olacaktır ama yinede örnek vereceğim ben; saygıdeğer site yöneticimiz oturan boğa bu kişilere örnektir.Kendisinin birçok düşünce ve yaptırımlarını içime sindiremesemde,politik görüşlerimizin neredeyse taban tabana zıt olduğunu bilsem de,sevgili bülent her zaman aynı bülent olur.fikri ve zikri birdir.Benim düşüncem ve algılamam bu.Lakin aramızda gayet normal olarak fikri ve zikri bir olmayan,kendilerini pek farklı hisseden ancak hiç de göründükleri gibi olamayan ve ilk fısatta buna tanık olunan insanlar var.Ben sadece onlara bakar ve güler geçerim.

buralarda yazı yazan ve fikir paylaşımında bulunan birçok insan gibi benim fikrim ve zikrim belli şükürler olsun. :wink: Kimileri muhalefet olmak için ellerindeki tüm birikimi paylaşırlar bizler ile,büyük çoğunlukla ve ispat unsuru doğar ise başarırlar.Ben böyle insanlardan asla korkmam dostlarım.Çünkü düşünceleri ile yaptıkları birdir.Siz asıl burada atıp tutarak tam bir anti militarist yada vb.olan fakat sonrasında çıkabilecek aksilikler neticesinde birden tam bir faşist olan yada emperyalist ve kapitalist davranışlar sergilerken birden anti kapitalist oluveren ( cem yılmazın bir reklam filminde buna benzer bir laf ettiydı "YANAR DÖNERLİ" ) denilen bir kimse olandan korkun.

Saygı ve sevgilerimle.

Erkeklerin askerlik anıları hiçbitmez nedendir acep diye düşünürdüm ki engelli arkadaşlarımızın bile trajikomik türünden anıları olabileceğini ASKERLİKLE İLGİLİ 8) bu yazı sayesinde öğrenmiş oldum :shock:
Hakikaten tam filmlik hatta kısa filmlik bir senaryo yazsan bu kadar olmazzz, değerlendirmeyi düşündünüz mü :?: tamda kısa film senaryo yarışması varkene hemde engellilerle ilgili :wink:

Türkiyede hangi kurumda mantık varki askeri alanda mantık aranıyor?
Beceriksiz ve işgüzar yöneticiler sayesinde mantıksız ve fizibiletisiz projeler hayatımızın bir parçası olmuş durumda. Biz ortama değil, ortam bize şekil veriyor. Hey Haat.
Sadece tüketen, günü kurtaran bir toplumuz biz.
Birey olsun, kurumlar olsun ve hatta devlet olsun. Geleceğe, örneğin 10 yıl sonrasına dair bir politikamız, istikrarımız varmı?
Bu ülkede başarılı namı salabilmek için günü kurtarmak yeterli bir faaliyettir.
Tam şu an karşımda büyükşehir belediyesinin bir otopark projesi var. Sn. çok bilir belediye başkanımız bu proje için 15 trilyon para harcıyor. Araç başına 40 milyarlık bir maliyet. Gines rekorlar kitabına girebilecek bir maliyet bu. Ayrıca projenin yer seçiminden tutunda, çevreye verdiği kalıcı tahribata varana kadar, bittiğinde dahi işlemeyecek, gereksiz bir proje olmasına kadar herşeyiyle yanlış. Ama halkımız tüm hatalara rağmen bu işi alkışlıyor işte. Halk diyorki çalmıyorlary a varsın saçma proje olsun. buda yeter.
Böylesine seçicilikten uzak bir toplumu yönetenlerde rasgele insanlar olacaktır elbet.
Peygamber efendimiz bir hadisi şerifinde :
Neyi hakederseniz öyle yönetilirsiniz. diyor.
Başka söze ne hacet...

İ.Ö isa'dan önce değil, internetten önce :)
.. gazete ve mecmualarda hoşuma giden yazı ve makaleleri kesip bi deftere yapıştırıp arşiv oluştururdum.
şimdi o yazıları yine gazeteden okuyorum ama küpür kesmeden.
gazetenin netteki sayfasına girip kopyala/yapıştırla bi word dosyasında biriktiriyorum.
işte geçenlerde bi röportajda murathan mungan'ın söyledikleri..
arşivimden:

En önemli şey insanın kendinin ne olduğunu bilmesi. Dikkat edin, kendini anlatmak konusunda çok çırpınan insanların zaten kendiyle kurduğu temel bir güvensizlik ilişkisi vardır. Diyelim ki biriyle tanışıyorsunuz, 15 dakikada sizi anlamaya, çözmeye çalışıyor. Ben de hep şunu düşünürüm; ben kendimi 40 yılda biriktirdim, sen 15 dakikada ve okuduğun üç yazımla nasıl çözeceksin beni? Herkesin kafasında bazı şablonlar var, belli sınav soruları var, o resme uygunsanız geçiyorsunuz, değilseniz kalıyorsunuz.

..ve biz bunu ne çok yapıyoruz di mi?

dante'nin gazına gelip avatarımı değiştirdim. daha doğrusu resim seçicim o.
aabi bu resmi koy üç güne kısmetin açılmazsa ben dante diilim dedi...haaadi hayırlısı :roll:
peki bu adam ciddi ciddi nereye bakıyo ööle?
ister inanın ister inanmayın ufo seyrediyordum.

Oturanboğa'nın söylediklerinin üstüne birşeyler ilave etmeye gerek duymuyorum, aynen düşüncelerimi yansıtıyor.
Bizzat tarafımdan yaşanan bu hadise net olarak "komikti" ve biz çok gülmüştük. Burada da hepberaber gülelim diye paylaşmak istedim, ötesi yok.

sunburn;
slip don olayı için boxer tüyosunu lise yıllarında almıştım evet. :lol:

başta kuyucak ve fotoğrafa meraklı gençlik;
kapatalım bu bahsi diyorum, senin daha fotoların var bende kuyucak... :)

bayke;
sen yumuşak mizacımı yıkmam lazım el at dedin attık avatarına, başta söyleyeydin bu fotoda ufo izlediğini ben montaj yapıp değiştirmezmiydim GORA’da dünyaya inen uzaylının arkasındaki elemanla gül cemalini hahahahaha :lol:

minerva,
aslında hiç sevmem askerlik anıları dinlemeyi, gel gelelim benim bile askerlik yapmadığım halde askeri hastanede rehabilitasyon görmem vesilesiyle ve burada anlattığım olayda da görüldüğü gibi dolaylı yoldan anılarım oldu.

çevremde bunu değerlendirmeyi düşünenler oldu tabi, üstelik bunu yapmak istesem anında icraata geçebilecek imkanlarımız var. Fakat bu konularda titizim, herhangi bir yerde iznim olmadan yayınlanmasına kesinlikle müsade etmeyeceğim gibi senaryo olarak da birilerinin eline vermeyi düşünmüyorum açıkçası. Birgün bizzat kendim yapacak olursam bu işi değerlendireceğim. :lol:

:D :D şaka gibi...olur olurda bukadarmı olur :D bu arada kızlarıda alabilirler askere itiraz etmem ben.. :D

Bir başkadır benim memleketim.. Gariplikler ülkesinde yaşıyoruz gerçekten..
Bu durumda iyiki erkek değilim birde başıma askerlik derdi çıkardı yoksa diye sevinmelimiyim..
Ama burası Türkiye belki bizide çağırırlardı seferberlik durumunda sadece seni değil. Bizede oturun köşede soğan patates doğrayın bir işe yarayın diye bir emir gelirse hiç şaşmamak lazım..
Ne yapalım herşey vatan için boynumuz kıldan ince :)

güzide TV kanallarımızın akşam ana haberlerine konuk olurduk işte, olacağı o :)

Acaip olaylar üzerine bir işleyiş sergiler benim yurdum..
Bizler her zaman bu tarz olaylara alışığızdır ''Türkiye işte '' der geçeriz en pişmiş kelle halimizle sırıtarak..
Komedi filmleri sadece bizim ülkemizde malzeme açısından sıkıntı çekmez..
Senaryo açısından her köşemizde bir Oscar kazanan olabilir aslında..
Karnıma ağrılar girene kadar güldüğüm bir hikaye daha işte dedim okurken..
Bunların hepsini değerlendirelim bence..

ABİ KÖŞEYİ MİLYON KERE DÖNERİZ :D :D

Ve artıııııı kocaman bir ansiklopedi yazacak kadar malzeme çıkar..

Yurdum insanının acaip hallere düşme hikayeleri adı altında...

Dante mercü..Paylaşımın için yarıldım ve kırıldım..:D:D

Abi sen bu kadar çile çekeceğine gitseydin askere yahu :D Askerlik anılarını yazmak daha kısa sürerdi :)
O resim için 250 bin dolar teklif ediyorum. :D

şimdiye kadar duyduğum en tarif edemiyeceğim bir askerlik anısı.burası Türkiye ağlıyalım mı gülelim mi halimize bilmiyorum .değerlendir bence bu konuyu gişe rekoru bile kırarsın. top 5 olur mutlak:)
ha bu arada kızlar da askere diyorum. bakarsınız bizdede bin dolarlar teklif edilen resimler çıkarda köşeyi döneriz be :)

:)))))))))))))) Herşey bi yana Dante o resmi görmek isterdim .Dante ve silahşörleri........

Aziz Nesin'in kitaplari tadinda bi hikaye olmus:)Bastan sona kahkahalarla okudum gercekten enteresan bir olay.Burasi Turkiye iste her sey oluyor..

Allahımmm üzüleyim mi,gülümseyeyim mi, ağlayayım mı, yoksa bu Türk akıllara sinir mi olayım bilemedim..

Ve aklıma da bir şey takıldı? Tekerlekli sandalyede olduğun halde neden fotolar ayakta olmak zorunda?
Ne saçma ne garip..
Biz insanlar yine biz insanları mağdur edip zora sokmaktan ne kadar zevk alıyoruz acaba
Gerçekten şaka gibi

Üst Alt