Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bakan Faruk ÇELİK: "Kadro sayısı 4151" | 17 Ağustos 2014

lisans 1480 kadro verilmiş daha önce atananların tercih edemeyeceklerini bazı öğretmen arkadaşların bekleyeceğini hesapa katarak 1600. sıra ile atanabileciğimi umut ediyorum hayırlısı

Memurlar tercih yapamayacak hizmetliler yapabilecek Hizmet sinifinin bi ustunu tercih edebileceksiniz Yh sinifindaki biri gihGih sinifindaki biri th sinifini secebilecekYh sinifindaki biri yh sinifini secemeyecek

memurlar tercih yapamayacak die birşey yok sadece eşdeger kadroyu yazamaaycak bir üst kadroyu yazabilecek

arkadaslar lisansa 1440 kadro verildiği nerede yazıyo ki öğretmenlik kadrosu açılacakmıymış

valla pek bir yukselme olmamıs ama fenada degıl ınsallah bu alımlardan sonra alımlar devam ederr hayırlısı olsun arkadsalr sızın tahmınınızce bu 4151 kadroda kura adayları ıcın kac kadro ayrılır az olur bence :(

evet twitter de paylaşmış sayın bakan ama çalışmalar devam ediyo mu yoksa 4151 de kaldımı net bumu keşke onuda bildirseydi :(

Engelliler Sitesinde bir not:
"Devlet Personel Başkanlığı ile yaptığımız görüşmede; "Engellilere verdiğimiz sözü tutacağız, sayıyı 5 bine çıkarıp, kılavuzu öyle yayınlayacağız" dediler. "
Bu mümkün mü ki? Faruk Çelik noktyı koydu işte... gözler yine DPB'de olacak, umutlu-sabırsız bekleyiş devam edecek he... Pazartesi ola hayrola..
Engelliler Sitesi - EKPSS kadro sayısı belli oldu: 4151

ve dediğim gibi oldu, DPB başkanı "artmayacak" dedi, noktayı koydu. 4.151 hayırlı olsun...

hayırlısı olsun herkese sadece şu tercihler artık başlasın psikolojimiz bozuldu

Allah razı olsun bin kişi artırdılar ama yine kandırıldık 5-6 beklerken 4 binde kaldık

50.000 Kişide alsalar Neden 70.000 değil diye küfredecek insanlar var aramızda..

elbet yeterli değil lakin bunu DEVLET MEMURU ADAY insan üslubuyla yetkililere aktarmak değilmi gereken ?

Eylem uslubuyla olmuyormu sizin uslup anlayışınız bakanı alıp karşınıza konuşmakmı gidin konuşun o zaman ne kadar dinler sizi yada bulabilirmisiniz bakanı.yok uslubuyla konuşulduda ne oldu 6 dediler 4 bin oldu

Yok anlamadıgım burda bizim gibi 4 engelli kardeşimizin haklı mücadelesini tartışıyoruz daha fazla engelli insanın hayatını garantiye almasını istemek bunun için mücadele etmek suçmu suçmuşşş

Hande kim hak istemek suç veya mücadele etmenin yanlış olduğunu soyledi ? Küfür ve hakaret ederek hak isteyince veriyorlarsa aynen devam edin hatta fazlasını da ekleyin.. Lakin hak insanlara veya kurumlara hakaret edilerek elde edilmez. Eylem yapacaksan Küfür etmeden yap tartışacaksanız hakaret etmeden insan gibi konuşarak halledilir her sorun.. lakin yapılmak istenen sanki düne kadar tüm hükümetler engelllilerin tüm dertlerine dermandılar.. Ak parti hükümeti gelip engellilere 3.sınıf muamelesi yapıyor.. Böyle bir şey yok.. aksine Ak parti hükümetlerine kadar Engellilerin varlığından haberdar değildi hiç bir hükümet Bunlar ellerinden geldiğince bir seyler yapmaya gayret ediyolar Hee sorunlar çözüldümü hayır ama adımlar atılıyor İnkar mı edelim 12 yılda engellilere sağlanan imkanları ? Bende işsizim Emekli olmam gerekirken olamıyorum. Bende sınava girdim orta halli bir puan aldım ve bende kadro bekliyorum Ama Memur ama iş statüsü Hatta sözleşmeliye bile razıyım.. Bunuda Sağlarsa bu hükümet sağlar yoksa Başka bahara der başka hükümetler bekleriz.. Seviyemizi koruyarak gerekeni sandıkta yaparız.

vural birincisi kim küfür etmiş senin hükümtine bakanınada sen fırladın ortaya eylem demek zaten demokratik hak demek kelime anlamını araştır ondan sonra konuş ayrıca sen hükümet sözcüsümüsün burda tümü engelli kardeşlerimize karşı çıkmışın ak parti sözcülügü yapıyorsun geçmişte su olmuş bu olmuş bizene geçmişte olsak o zamanda hakkımızı arardık bu günde hakkımıza arayacaz ne yani geçmişte hiç engelli atanmadıgını farz edelim buda yeter deyip üç beş kadro verdiklerinde sesimizi çıkarmayacakmıyız bumudur senin hükümet sözcülügün

oraya ölüm orucuna çıkan 4 kardeşimiz bakana küfür ettide bizimmi haberimiz yok yani senin suan yazdıkların safsatadan başka bişey degil

Bizimle.isleri yok engelliler bakim maasi+2022 maasi aliyor,biz devlete gore engelli deiliz ortada hersey,aile ve sosyal.politikalar bakanligi sehit ve gazi yakinlarini+soma madenci yakinlarini+cozum surecinde dagdan ineceklere kadro verecek veriyorda olay bu..

Suç degil ama hakki olup yüksek puan alip hemen atanmak isteyenler dile getirdiklerinde bunu sucmusve onlara sucluymus gibi davraniyorsunuz yetmediği gibi bencil diyorsunuz sonucta o insanlarda aldiklari hakli puanlarla hakli olarak ekmeklerini kazanmaya calisiyorlar yeterince bekledikleri kanisindayim 1 kere ertelendimi ertelendi dahada olk atama icin manasi yok konusmaya yapilacak tek sey tercih eylul de yapilmali eylem 2. Atama icin ugrasilmali ve yapilmali...

anladım arkadaşlar anladım sözde müslüman bi milltiz ama bizden bencili bizden daha çok kendini düşünen başka bi millet yok sırf yüksek puan alanlar bi iki ay daha erken çalılmaya başlayacak diye gecen yıl 76 lara kadar inen taban puanı bu yıl 78 lerde belkide 80 lerde kalacak sizde haklısınız bence o yüksek puan alan arkadaşlar hemen atanmalı yoksa allah muhafaza eylem falan yaparlar...niye anlamıyorsunuz arkadaşlar ikinci tercihde eylem yapsan ne olur birinci tercihde kadrolar az olunca ikinci tercihde bu adamlar 10,000 kişi mi atayacaklar her kezin mücadelesi zaten o taban puanını korumak zaten başka bişey için ugraşan yok

Bosuna tartismayin zaten kadrolarin neredeyse tumu hizmetli olacak diger memurluk diye tutturan yuksek puanlilar zaten acikta kalacak yerlesinde nere olursa olsun ben hizmetliyim isimden memnun degilim ama olsun maasim aileme yetiyor hayatim garanti ggerisi bos ayirt etmeyin cunku sayi cok az yerlesmekte cok zor ikinci alimda bu sayiyi bile almazlar engelli ihtiyaci azaldikca sayida azalacak hepsini doldurmazlar elbet acik birakacaklar acik birakmazlarsa 2016 daki sinavda kimi alacaklar onun icin bu firsatlar son firsatlar bilginiz olsun ama yinede mebten uzak durun derim ben

iyi kadrolar artsın diyoruz ama bizden sonra gelecek engellilerin de yerleşmesi için bu atamalarda mecburen planlı olmalıdır diğer türlü bizden sonra gelecek engelliler kadrolara yerleşmek için yaklaşık 10 sene falan açıkta kalacak. bunun yerine engelli çalıştırma zorunluluğunun yüzdesinin artırılmasını istemek daha makul

Arkadaslar aramizda var mi bilmiyorum kizacaklar bana eminim,ama devletin en basta yaptigi yanlis engelliler uzerinden prim yapmak icin bu bi gercek bakim maasi aliyor bakima muhtac maasi ve 2022 maasi alan,yani adi ustunde bakim maasi aliyor,bu kisi tek basina ise yerlesti ne yapacak bakicisimi calisacak..anlatmak istedigimi umarim anladiniz ortada bi prim yapiliyor engelliler uzerinden

özellıkle su bakım maaşlarının gercek engellıre degılde sydv araclıgıyla başkalarına gıttıgınden suphelenıyorum partılılerı fonlamanın enkolay yolu .

BENCE EKPSS sınavı ayrılmalı kura lise ve önlisans die 3 e ayrılmalı kpss gibi gerekli olan kadrolar için önlisans heryıl lise heryıl kura 2 yılda falan olmalı ( belirteyim kuradan girdim ) kadroların dolumu açısından bence gerekli bu sistem hem herkez kendi branşını takip eder hemde kimse kimsenin işine mani olmaz

Nasil 600 kisi kura olur kardes en az100 bin kisi kuraya basvurmustur bendr kuraya katildim desenize atanma bi mucize gibi olcak off off ne yapcaz yarabbim sen yardim et butun engelli kardeslerimize atanmayi nasip eyle :':)'(

Puanım 85,59412
Sıralamam 1812

Lise mezunu olarak girdim

Sizce bu atamalarda şansım nedir ? hizmetli yazmayı düşünmüyorum bunun dışında herhangi bir yerde şansım olabilir mi ve tercih yaparkende öyle bazı kişiler gibi lüks gözde iller yazmayı düşünmüyorum normal düzey yerler yazacağım sizce şansım nedir ? bu sene atanır mıyım ?

ilk atama için baya zor alpingo 2. için se memurluklar gelir diye tahmin ediyorum bende aşağı yukarı seninki gibi

herkes için hayırlısı olsun bende lisans 64 aldım ama çok zor atanma şansım yok gibi

Hersey ortada 4 bin kisi alim var bin kura,bin lise,bin on lisans,bin de lisans bukadar basit,buda demektir ki sinava girenler ilk bin kisiler yerlesir,ozel sebeblerden tercih yapmaz kayar cok cok tas catlasin 1100. siradakiler yerlesir..

gulay_06;

bu kadar umutsuz olmayın bence gülay hanım,65 puanla atanan çok arkadaşım var benim,şansınız açık olsun inşallah:D

Üst Alt