Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Balyoz...

Film çok güzel ama son sahnesi ile sıradan bir film olmaktan kendini kurtaramamış.Her filmde olduğu gibi mutlu sonla noktalanmış.Siyah civcivin kurtulmaması bence filmin daha etkili olmasına yol açabilirdi diye düşünüyorum.

insan insan yapan aklıdır.Yaban hayatında ise gücü gücü yetene...zayıflar elenir.İnsanlıktan yoksun yaban hayatının kurallarını dayatmak isteyen sistem günümüzde eğemen ideolojidir.insanlık onuru er geç bunu alaşağı edecektir.Zayıfın yaşama hakkını onurunu elinden alanlar. En güçlünüz bile yaşlanmıyacakmısınız ,ölüm anında ölümü durdurabiliyormusunuz?Sizde yüce rabbimiz tarafından eleneceksiniz allahın elemesinden kurtulabilirmisiniz.asıl orda elenenler arasında olmayalım.

Balyoz darbelerine bakamadım gözlerimi kapadım kara civcivi görmek için sonunu bekledim dehşetti...

izledim ve etkilendim sanki kendim gibi ğildi.... çırpınışı hele kaçışı yokmu hayata tutunmak için...
bizlerde öle değilmiyiz haylata tutunmak için insanlara kendimizi kabül ettirmek için canımız çıkmıyormu...huhtaç olmamak için sokaklara düşmemek için hayat ağacına sıkı sıkı tutiunmaya çalışmıyormuyuz düşmemek içun.... kanun bu düzen bu. Allah düşürmesin

verilmek istenen mesaj güzel ama film gerçekten insanın yüreğini acıtıyor.:(

10 numara bir paylaşım..
filmi daha önce seyretmiştim fakat beni bu kadar etkilememişti...

Kahvaltı yaparak foruma yazılanlara göz atayım dedim demez olaydım,alınganlığımın duygusallığımın sinirliliğimin has safhada olduğu günlerde okurken resmen gözlerimden yaşlar süzüldü.İnsanın boğazında çay kalırmı ya,bırakın lokmaları çay boğazımdan geçmedi.İş yerimde olduğum için flimi seyredemiyorum (linkini videoyu göremediğim için seyredemiyorum)yazılanlarla bile bukadar etkilendiysem flimi seyrederken nasıl olurum bilemiyorum.Ama bu yazılanları okurken biranda gözümde birisini böyle ezerek balyoz darbeleriyle acı çektirerek yalvartarak öldürmeyi hayal etmedim değil.

Semacım siyah civcivin o kaçışı neydi yahu:) O nasıl bir kaçıştı yaw?
Ardına bakmadan kaçıyor:)
O kaçışa hasta oldum.
Kaçmakla ilgili yazım geldi aklıma hemen de:)

Yazılacak çok şey var. Sonra yazacağım canım.
Yüreğine sağlık. Beş yaşındaki bir çocuğun gözleriyle siyah civcivle tanışmak inan harika!

emegi geçene teşakkürler bu hikaye bizi sirkeledi biraz

Ben videoyu bulamadım.

Youtube'ta da varmış. Videoyu ararken Google'da bir çok engelli sitesinin -başlığının güncellenme tarihinden sonra- videoyu , ilgili makaleyi eklediği ve yorumlar yazıldığını gördüm. İlham olmak , takip edilmek güzel:)

Üst Alt