Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bilateral işitme kaybı ne demek?

versace700

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
slm. arkadaşlar bende işitme engelliyim

Bilaretal işitme kaybı ne demek?

işitme sinirlerinden kaynaklanan işitme kaybı..tedevisi iştme cihazı başka tedavisi yok..

tedavisi mümkün olmayan, geridönüşü olmayan anlamındadır...
benim raporumda da "bilateral" yazıyor..
işitme kaybınızı ilerletecek şeylerden: sigara, alkol vb.. şeylerden uzak durmanızı tavsiye ederim..

Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun. Kelimeyi yanlış yazmışsın Bilateral olacak doğrusu Anlamı ise çift taraflı demek Yani çift taraflı işitme kaybı her iki kulaktada

Konu başlığında doğru yazılmış,içerik kısmında harfler yer değiştirmiş.Bi latincede 2 demek ,lateral ise taraf ya da yan demek.Çift taraflı olan anomalilerde bu ifade kullanılır.Mesela benimki de bilateral fokomeli,ha bu arada foka benzediğimiz için anomalimize bu ad verilmiş.Olsun su hayvanı nasıl olsa,suyu çok seviyorum çok.Demek ki suyu sevmem hastalığımdan kaynaklanan durum.Sizleri ayakta alkışıyorum 2 molekül hidrojen ve bir molekül oksijen.H2O...

Üst Alt