Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Bilgi] Avrupa Birliği, Türkiye'deki engellilere bağışta bulunuyor...

MAHİR20

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonunun sayfasında "Engellilerin Sosyal İçermesinin Arttırılması" ile ilgili bir fon açıldığı duyuruluyor. Zamanım olmadığından detaylı inceleyemedim ama şöyle bir göz atınca gayet iyi buldum:
-Anladığım kadarıyla, Sivil Toplum Kuruluşları -bunun içinde engellilein yaşamını kolaylaştıran birliktelikler de var- fondan yararlanabiliyor. Yani sanırım iyi bir proje olursa "engelliler.biz" oluşumu da yararlanabilir.
-Fon, projeye veriliyor. (Gerekli bilgiler aşağıdaki sayfada var. Her oluşum en çok iki proje sunulabiliyor, ama bir projeden fazlasına fon verilmiyor.)
-Fon en az 20.000 Euro, en çok 100.000 Euro. Ama bazı istisnalar var, onlar da sitedeki dökümanlar arasında bulunabilir.
-Sanırım başvurular Ağustos 2007'ye kadar.
-Bireysel başvurular kabul edilmiyor.
Adres şu: http://www.deltur.cec.eu.int/defaul...h=04&mnId=2&refNo=CFCU/TR0501.02/A2&reft=2481
(Ana Dökümanlar İngilizce)
Not: Arkadaşlar zamanım sınırlı olduğundan dolayı sadece bu duyuruyu iletebiliyorum; ama geliştirilecek projeye fikirlerimi katarım. Öncelikle ingilizce bilen arkadaşların işi yüklenmelerini öneririm. Bence kaçırılmaması gereken bir fırsat; bir tür karşılıksız burs yani. Yaratıcı beyinler iş başına!!!

Evet A.B. birliği bu türden projelere destek veriyor ama bu iş yeterli proje olmadığı için buraya ayrılan paraların geriye döndüğü söyleniyor yani para var icraat yok.

bağış dediğine göre karşılıksız en az 20.000 euro öylemi yani geri ödemesi yok eğer öyleyse bende müracat etmek istiyom

Başarı, bu iş sana-bana göre değilç :(

Şartları dikkatlice, bidaha oku:

... Sivil Toplum Kuruluşları -bunun içinde engellilein yaşamını kolaylaştıran birliktelikler de var- fondan yararlanabiliyor.

...-Bireysel başvurular kabul edilmiyor.

eh be bizde ne hayaller görüyoduk 20 bin euroyu bankaya yatırıp faiziyle geçincektik bide :lol:

Üst Alt