Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bir engelli olarak Hac/Kabe ziyareti

arkadaşalr ben uraya bu konuyu sizlerle bir sevincimi paylaşmak için açmiştim konu nerelere gitti ya benim bu konuya canım sıkılmaya başladı
yalnız burada şunu anladım bazı arkadaşlarımızın benden çok farklı düşünmesi benim içimi çok acıttı

Yahu konu nerden nereye gelmiş.. NETBUS, o eleşitirinin yeri bu başlık değil ki. Hac'la ya da işte ne bilim başka bir şeyle ilgili eleştirn var ve tartışmak istiyorsan, bunu bu tür Sakatlık konulu forumlarda değil, Café Engelliler.Biz Forrumunda yapmalısın. Bu başlığın açılış amacı, sakat biri olarak hacca gidiş tecrübesinin paylaşılması....

Café Engelliler.Biz Forumu
Bu forum, üyelerimizin sakatlık ile ilgili olmayani konularda paylaşımlarda bulunabilmeleri için açılmıştır.

derya allah kabul etsin ve bu sıfata layık olarak yaşamayı sana oralara gidip görmeyide bize nasip etsin

cafe engellilere yazmak için ayrıcalık lazımmış bende buradan netbus kardeşime bir cevap yazayım.
Peygamber ne güzel demiş senin inancın sana benim ki bana.
o yüzden sen beni ilgilendirmiyorsun bende seni fazla kafa yormaya gerek yok.
Allahın ıspatlanmaya ihtiyacı yoktur.
Uzaydan bir fotoğraf çek ve kendini veya kendimizi bu fotoğrafta bulmaya çalış.
bulamazsın çünkü biz zerre bile değiliz
kara delik ten ve kainattan evrenden bakarsan hiç yokuz bile
hiç olmayan bir zerre bu kadar yazı yazıp bu kadar şey üretebiliyorsa bu kainat resmini yapan ressam neler yapar bir de onu düşünmeni tavsiye ederim.
Ayrıca dinde hiç insana zararlı veya kötü olan birşeyin emredildiğini duydun veya gördün mü
Din insanın iyiliği için vardır ve insanın iyiyi doğruyu ve huzuru bulması için gönderilmiştir.
Ben kuranda katil olun hırsızlık yapın sarhoş olup salya sümüş karılara yapışın tecavüz edin dolandırıcılık yapın vs. vs. bunun gibi hiç kötü bir emir görmedim
eeee
bizi güzele iyiye yönlendiriyorsa bu emir bana düşmanımdan bile gelse ben uyarım ama seni bilmem.
inanmak istememek için aklını çalıştırısan akıl zorlanır ama senin yönetiminde olduğu için birşey yapamaz sigorta atar o kadar.
ama inanmak istersen ve aklını bu yönde çalıştırırsan akıl sana herşeyi tüm netliğiyle ortaya koyar
sana tavsiyem kendi eksikliğimize olan isyanımızı ALLAH YOK İSYANINa KArıştırmayalım yeter kardeşim.

slm

allahu teale bizlere de inşallah nasip eder.

Alah hepinizdende razı olsun . allah kabul etsin diyenden de demıyenden
de yıne de yüce allahım her isteyene nasip etsin
engelliyim diye imkanınız oldugu halde gitmeemzlık yapmayın orası tam engelliye uygun

grayland' Alıntı:
cafe engellilere yazmak için ayrıcalık lazımmış bende buradan netbus kardeşime bir cevap yazayım.
Cafe forumuna yazmak için ayrıcalık gerekmiyor. Sadece Cafe forumuna üye olmanız gerekiyor. Cafe'ye isteyen herkes üye olabilir, ya da üyelikten çıkabilir. Yukarıdaki mesajımda yazmıştım bunu...
Lütfen en azından benim yazdığım mesajları daha bi özenli okuyun.

oturanboğa haklısın gece olduğundan heralde farkedememişim kusura bakma selamlar.

Sen kendi karanlığına öyle gömülmüşsünki yanı başındaki aydınlığı bile göremiyorsun.hangi fikir kaynağından besleniyoran seni kör etmiş bu kaynak.islam'ın 5 şartı var.bunların bir taneside hacca gitmektir.yani farzdır.ama maddi gücü olana farzdır.ama sen hala aynı şarkıyı söylüyosun.araplara para kaptırmak.hristiyanlarda efes meryem ana da hacı oluyorlar.onlarda türklere para kaptırmamak için gelmeyecekler mi?ama bazı islam düşmanları hristiyanların ibadetini normal karşılarken, müslümanların ibadetine tahammül edemiyorlar .birde biz müslümanları sabit fikirlilikle, karşı fikre tahammülsüzlükle suçluyorlar.allah aşkına eğer müslümansan fikirlerini bir sorgula.allah hidayet versin inşallah.herkese rağmen islam nur'unu tamamlıcaktır.

Derya allah kabul etsin inşallah isteyen herkesede nasip olur sevdiginin ayak izlerine yüzünü sürmek.
Aslında çokda pahalı degil hac yada umre ziyareti.inanın şimdi kullandıgınız bilgisayarın parasına 15 günlügüne umreye gidebiliyorsunuz.
Iki kişi şu an itibariyle 3.800 ytl ye 15 günlügüne umreye gidebiliyor
bunu içinde:
Pasaport
uçak bileti
konaklama
iki ögün yemek
şehir içindeki ulaşım
şehirler arasındaki ulaşım bulunuyor.
Yanınızda inanın çok cüzzi bir miktarda para ile paşalar gibi gidip gelebiliyorsunuz :)
daha kendi şehrinde düzgün seyahat edemeyen insanların başka ülkelerde üstelik bu kadar kalabalıgın içinde gezi amaçlı bile olsa rahatça gidip gelebilmesini alkışlamak varken bu tür tartışmalara girmek bence çok yersiz.
Engelliler için yapılan parkı bile alkışlıyabiliyorsak bence takdirlerimizi (begenmesekde asla gitmeyecegim desekde) elin arabınada yapabilmeliyiz :!: :!: :!:
Allah ım bizlerede gidip araplara bolca para yedirmeyi nasip et :)
bi arkadaş:
Para benim kime istersem yediririm,demiş.
Aynen katılıyorum :)

kim istemezki oralara gtmeyi ziyaret etmeyi yüce rabbim herkesin gönlüne göre versin herkese nasip etsin inş :)

arkadaşalr uçak biletelrınde biz engellilere % 40 indirim var ya ayrıca bazı hac organıze eden seyahat acentaları engellıye ındırım yapıyorlar benı gittigim tur engelliye baya bir indirim yapıyor mesela biz gelecek nisan ayında engellı arkadaslarımızla ümreye gıtmeyı düşünüyoruz .ve içimide 4 tane tekerleklı sandalyede arkadasımız var .hadı engellı arkadaslar mubarek yerelere yüz sürmeye gıdelım

hiçbirşey imkansız degildir

Allah inşallah bizede nasip eder (amiiinn)

netbus %33
diğerleri%33
tarafsızlar%33 haklı...

konu öyle açık uçlu ki... ne desem suç olacak cinsten.... ben yukarıdaki grupların hiçbirinde yer almayan %1 lik gruptayım... (kimse alınmasın diye böyle bir yüzde dağılımına başvurdum)... siz kimsizin derseniz...

biz ne namaz kıldığı için cennete gideceğini düşünen, ne tuttuğu oruç için cennete gideceğini düşünen, ne isyan ettiği için cehennemde cayır cayır yanacağını düşünen, ne ataist olduğu için herşeyden vazgeçen, ne çaldığı parayla zevki sefa yapıp yarınını düşünmeyen, ne tüm hayatını iylik yaparak geçirmeye ve bu yaptıklarıyla kendisini mutlu etmeye çabalayan, ne engelli olduğu için isyan eden ya da olduğu için şükreden, ne de inancı, dini, dili, ırkı, cinsiyeti, ya da sosyoekonomik durumu yüzünden kendisini bir diğer kişiden farklı görenlerden değiliz...

bizler sadece ve sadece insan olmak ve her ne şart olursa olsun karşımızdakini ciddiye almak, görüşlerini önemsemek ve en önemlisi kişiliğine ve inançlarına ne olursa olsun saygı duymak gerektiğini düşünen; demokratik laik sosyal bir hukuk devleti olan TÜRKİYE CUMHURİYETİ nin birer bireyiyiz...

kimse burada ahkam kesmeye kalkmasın... burada herhangi biriniz gittiği bir yer yüzünden üstünlük taslamaya ya da bir diğeriniz de o gidişlere anlam veremediği için giderleri kandi bakıç açısı doğrultusunda eleştirme hakkı sınırlarını aşmaya kalkmasın... hepiniz insansınız... inançlarınızı yaşamakta ya da yaşamamakta özgürsünüz.... ben param var ne istersem yaparım... düşünceside doğru değil... aynı zamanda... orada o kadar aç insan varken sen nasıl gider elin arabına parayı harcarsın demekte doğru değil... doğru olan şu... sen önce aynanın karşısına geç... bak bakalım ne görüyorsun... gördüğün sadece et ve kemik mi yoksa farklı bişeyler de görebiliyormusun...

bazıları islamı hala ve hala yaptıkları ile yaşayabilecekleri birşey sanıyorlar... islam bazen de fedakarlık ister.... yapmadığın birşey de sana islamı kazandırabilir... sohbet odasında 2 kere hacca gitttiğini defalarca söyleyen bir arkadaşımız vardı... isterse 12 isterse 22 defa gitsin... yapmaması gerek bişey yaptığının farkında değil... kaldı kibu yaptığını sözde mesaj verme kaygısıyla yapmaktaydı ve gereken tepkiyide hiç vakit kaybetmeden karşısında buldu...

özetle bırakın bu kısır döngü tartışmalarını... başta kendinize ve yakın çevrenize sonra da tüm topluma mesaj verme kaygısına düşmektense, icraatlerinizle konuşun... bırakın kim neyi doğru biliyorsa onu yapsın... ve bırakın özgür beyinler düşüncelerini her platformda dile getirebilsin...

bundan ne dinizi ne inancınız ne hayata bakışınız ne de üstün özbenliğiniz zarar görecektir... düşünceleri değiştirmek öyle kolay değildir... hele önyargıları...

Düşüncelerini değiştirmeyenler yalnız deliler ile ölülerdir....

"Önyargılardan kurtulmak, bir atomu parçalamaktan daha zordur"... Albert Einstein...

...

Rabbim hepimize nasip eder insallah arkadaslar...

buradan giden bir arkadasımız vardı ne yaptı bilmiyorum hala bir haber alamadım...

birde maneviyatın içinde olmayanlara bazı seyleri anlatmak zordur...

ama bu tür insanlara kızan maneviyatı güçlü her insanın ettiği sözlede helak olurlar...onun için...sabır..arkadaslar...

Kabeyi Ziyaret..

Herşeyden evvel arkadaşımızın açmış olduğu başlık çok anlamlı Bundan dolayı arkadaşıma çok teşekkür ediyorum.

Çok anlamlı ve yerinde bir ziyaret. İnşallah Allah(c.c.) Bizlerede nasip eder.
Allah resulunun yaşamış olduğu yerlerde olmak, oraları görmek ve oradaki manevi havayı içimize teneffüs etmek ne kadar güzel. Tabi herşey nasip kısmettir. Kısmet olması içinde niyet etmek gerekir.

saolsun benim için kim ne düşünürse allah razı olsun

Netbus’a

Muhterem arkadaşım sevgiler, saygılar,
Bazı konular vardır ki bilmeyenlerin ahkam kesmesi doğru olmaz, bunların başında da dini konular gelmektedir. Sen bu yazdıklarının fetvasını Diyanet İşleri Başkanlığından aldıysan ne ala, Diyanet’in fetvasını da ekleyerek bizi biraz daha aydınlat ki biz de hata yapmayalım ve paralarımızı yabancılara kaptırmayalım. Ben hac vazifesi konusunda Diyanet İşleri Başkanlığı’nın senin dediğin gibi bir fetvasını hatırlamıyorum ancak çok iyi biliyorum ki Müslümanların yeni yılı ve noeli kutlamalarının doğru olmadığı yönünde Diyanet’in fetvası var. Böyle bir fetva olmasına karşın kutlamaları yurt dışından yapanların sebep olduğu döviz kaybına bir şey demiyoruz, demeye hakkımız da yok üstelik. Zira Paris’e 6 kere gezmeye gidene “bir kere gittin ya daha ne halt etmeye gidiyorsun” demek hakkına sahip değiliz. Demokrasi var memlekette, kimileri Paris’e 6 kere gider, kimisi Roma’da 7 kere aşk çeşmesinden su içer, kimisi de bir veya üç kere Hac’ca ya da Umre’ye gider. Ama dediğim gibi Paris’e veya Roma’ya birden fazla gidene “yazık değil mi, bir kere gittin gördün, tekrar gidip de oraya harcadığın para ile bir okul yaptır, bir fakiri sevindir, bir iyilik yap, aşsıza aş üstsüze üst al” demiyorsak Hac veya Umre konusunda da çenemizi kapatıp saygısızlık yapmamak sanırım en doğrusu.

Alifatih kardeşim çok güzel yazmışsın eline klavyene sağlık, nedir şu hac farizasını yerine getirmek isteyen, peygamber efendimizin kokusunu hissetmek isteyen, kutsal topraklarımıza ayak basıp elini yüzünü sürmek isteyen kardeşlerimizin inançsızlardan çektiğiii.. Gazetelerde sık sık okuyoruz sadece küçük yaştaki kızlarla ilişkiye girmek için bir günlüğüne Tayland'a gidip 2 günde 5000 ytl harcayan insanları, hawaii de güneşlenmek için serveti sokağa döken insanları eleştirmiyorsunuz da, bizim gibi tek hayali islamiyetin doğduğu yeri ziyaret etmek isteyen insanları eleştiriyorsunuz bunu anlamıyorum, bence gidin yukarda örneğini verdiğim yerlere giden insanları eleştirin, yok onlara karışamayız diyorsanız o zaman bizede dil uzatmayın. Allah hidayete erdirsin...

İnşallah bizlere de nasip olur, içinde de bana...
Önder Sav mantığında insanların düşüncelerine de saygım var. Ama İslamın farzlarından birisidir Hac. Sadece sağlamlar gitmez, ekonomisi ve imkanları, sağlık şartları uyan herkesin gidip ölmeden mahşeri yaşamasını ve dönüşte de yeni doğmuş bir bebek kadar masum temiz olmasını nasip eder inşallah...

rabbim herkese nasip etsin inş bende istiyorum kutsal topraklara gitmeyi

YÜCE ALLAH ım biz bütün müslümanlara nasip eyler inşaallah...amin diyelim...

netbusu kınıyorum bu sözlerinden dolayı sen ve senin gibi islam düşmanları emellerinize ulaşamayacaksınız

hac

arkadaşlar,arkadaşlardiyorum çünki kayıtsız şartsız hepimiz arkadaşız<en azından benim için arkadaştanda ötesiniz<yazmayı fazla beceremiyorum buyazıya başlayalı 45 dakika oldu neyse biz engelliler için hac da bir kolaylık varmı

arkadaşlar hepinizi çokseviyorum inanınki ama benim söylemek istediği başka birşeydi ben kolaylık derken bildiğim kadarıyla bir kişi 7 veya 8 bin liraya gidiyor benim hesaplarım emekli olunca gitmekti ama hiç umduğum gibi olmadı maddi olarak bir desteği varmı devletin bunu öğrenmek istiyorum ayrıca sevgili arkadaşım netbus bu arapların inanki bizim vereceğimiz paraya ihtiyacı yok enfakirinin bir petrol kuyusu var keşke onların yerine mekke ve medine afrikada olsaydı ama ne diyeyim bilmiyorumki bu parayı sizde bilirsinizki birkaç saatte yiyenler yokmu türkiyede

Etem bey hac organizasyonu yapan bir firmada çalışan arkadaşıma sordum indirim olmadığını söyledi. Aklıma gelen en ucuz yol işçi olarak gitmen ama çok zahmetlidir. Engelin nedir bilmiyorum zahmeti sorun olmazsa düşünebilirsin. Allah gitmek isteyenlere yardımcı olsun.

NETBUS dostum neyin hayırlı olacağını sen bilemezsin lakin Allah sanada hidayet versin

Bugün kuralar açıklanacak 8 de. Bende hacı adayıyım inşallah

Üst Alt