Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bir înşirah yüreğime..

- Göklerde ve yerde olanları bilir. Gizlediklerinizi ve açığa vurduklarınızı da bilir. Allah kalplerde olanı bilendir.

Tegabun suresi 4. Ayet

Eminim ki duyuyor:)

14 şubatta birçokları sevgilisiyle beraberken,
Ben yine yalnızım 32 senedir olduğu gibi.
Ve sana hasret ben,
Ve sana hasret bu ümmet
Ey sevgili...En sevgili...
(La Tahzen)

Asıl sevginin tadına varmış kişiler suni fanı sevgilerden tat alamaz.
Siz kainatın yaratılma sebebi olan Peygamberimizin aleyhissalâtu vesselâm'ın sevgisini kalbinize almissiniz maşallah Rabbim elbet sizide ummadiginiz bir anda mutlu edecektir. :)

mufto 27;bt16429' Alıntı:
Asıl sevginin tadına varmış kişiler suni fanı sevgilerden tat alamaz.
Siz kainatın yaratılma sebebi olan Peygamberimizin aleyhissalâtu vesselâm'ın sevgisini kalbinize almissiniz maşallah Rabbim elbet sizide ummadiginiz bir anda mutlu edecektir. :)
Güzel dilekleriniz icin Allah razi olsun

Sonunda aradığı Rabbini buldu kız ve sonsuza dek mutlu yaşadı...(En kısa aşk hikayesi)

En kisa en anlamlı en hakikatli en doğru aşk hikayesi :) maşallah berekkallah. Rabbim sana mutlu mesut huzurlu sağlıklı hayırlı ibadet aşkı ile dolu ve kuvvetli iman dolu bir "Ahiretlik ve dünyalık" ömür nasip etsin abla :) amin

Veda hutbesinde sevgili peygamberimizin(s.a.v.)vasiyetlerinden biri de;

Ey insanlar; Kadınların haklarını gözetmenizi ve bu hususta Allah'tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları, Allah'ın emaneti olarak aldınız ve onların namusunu kendinize Allah'ın emriyle helal kıldınız. Sizin kadınlar üzerinde hakkınız, kadınların da sizin üzerinizde hakkı vardır. Sizin kadınlar üzerindeki hakkınız; yatağınızı hiç kimseye çiğnetmemeleri, hoşlanmadığınız kimseleri izniniz olmadıkça evlerinize almamalarıdır. Eğer gelmesine müsaade etmediğiniz bir kimseyi evinize alırlarsa, Allah, size onları yataklarında yalnız bırakmanıza ve daha olmazsa hafifçe dövüp sakındırmanıza izin vermiştir. Kadınların da sizin üzerinizdeki hakları, meşru örf ve âdete göre yiyecek ve giyeceklerini temin etmenizdir.

14 asır geçti vasiyetin üzerinden ve kadınların erkeklere güveni kalmadigindan çoğunluğu kendi ayakları üzerinde durma savaşı vermekte...
Kadınların erkeklestigi bir dünya var artık.öyle de yıpranmıştı kadınlar,böyle de yıpranmaya devam ediyor.kadın hem iş yerinde hem çarşıda hem evde hem çocuğuna bakıyor...kadınlar 3'e,5'e bölünmüş vaziyette.Zalim davranan erkeklerin boyundurugu altında ezilen kadınlar günümüzde kapitalist sistemin ve tüketim toplumunun içerisinde hem evin hem çocuğunun hem de müdürünün,amirinin ya da patronunun istekleri,hizmetleri ile boğuşarak savaş vermekte.Bunlar benim düşüncelerim nacizane...

Öncelikle kadınlar gününü kutluyorum ve yazında sonuna kadar haklısın .ve malesef ki bunun tek sorumlusu biz erkekler oluyoruz. ALLAH kadına iyi davranmayı eşe iyi davranmayı emretti. Peygamberimiz kadına değer vermeyi ogretti koruyup kollamayi emretti ve bunu kendisi yaparak tüm insanlığa örnek oldu. Ama malesef ki zamanımız erkekleri kadına değer vermeyi koruyup kollamayi uzmemeyi yeri geldiğinde eşlerini zorlamamak sıkıntıya koymamak için zorlanıp sıkıntıya giren peygamberi unuttu ve tam tersini yapmaya başladık kadınlar üzerinde baskı kurmayı uzmeyi zor durumda bırakmayı en önemlisi .

ne yazıkki Kadınlara değer vermeyi unutan insanlar olduk çıktık..

Rabbim kadınları ( "biz erkekleri de :)" ) kadir kıymet bilen insanlar ile karşılaştırsin bizleri. Amin.

Seviyorum ve beni seviyor dediğini günde 5 kere çağırsan ve gelmese gerçekten seni sevdiğini düşünür müydün?
Sevgisinden şüphe etmez miydin?
Peki sen onu sevmeye devam eder miydin?
Peki sen onu affeder miydin?
Halbuki O(c.c.) El-Vedûd: "Kullarını en fazla seven, sevilmeye en layık olan."
El-Gafûr: "Affı, mağfireti bol."Olduğu halde huzuruna gelmiyorsun.
Hani seviyordun?
Emin misin?
(La Tahzen)

Kendi sevgisinden emin olmayan bir sürü insan var ki bu çelişkiler hep bundan

Her şey bu celiskilerden karar verememekten evet yada Hayır diyememekten ve içini açıp dökememekten kaynaklaniyor.
Bir abi kötü karar bile yada kötü bir sonuç bile kararsizliktan iyidir diyor

mufto 27;bt16564' Alıntı:
Her şey bu celiskilerden karar verememekten evet yada Hayır diyememekten ve içini açıp dökememekten kaynaklaniyor.
Bir abi kötü karar bile yada kötü bir sonuç bile kararsizliktan iyidir diyor
Konu çok başka yerlere gitti :)
Ben ilahi aşktan ve bes vakit namazdan bahsetmistim...

Celiski de kalmak derken içinde şüphe olan kişilerden bahsettim cennet varmı yok mu diye cehennem varmı yok mu diye düşünen kişiler var
Karar vermek derken ibadete başlama konusundan kararsız olanları bugün başlarım yarın başlarım diyenleri örnek gösterdim
Evet yada Hayır derken karar verip allahın huzuruna çıkmayı
İçini dökmek derken allaha dua etmeye dikkat çekmiştim :)

Bende ilahi Aşk ve 5 vakit namazdan bahsettim :)

Bugün bir yıldız daha kaydı.
Dilek tutmadım ama dua ettim

Ne ilk yıldızsın kayan
Ne de son olacaksın,biliyorum
Onca meteor yağmuruna göğüs germişken
Buna da alışırım,umuyorum

Kimseye Eyvallahı olmayan
Resmime bakma sen
Eyvallah arkadaşım,
Sana da Eyvallah

Yıldızlarda kayar
Geçen günler misali
Özlemlerin tefrikaya tutkusu gibi
Issız bir limanın
Fırtına öncesi sessizliği gibi

Kuşların kanat uçlarına bırak
Ayaza küskün sevdamızı
Bir uçtan bir uca çizilsin deryalara
Yazalım aşkın adını unutulmaz ferdalara

Bizim için açsın bugün beyaz güller
Kokusu teninde saklı
Rengi yüzünde nur
Binlerce şükürdur
Bana yaşattığın gurur

Yüreğine sağlık

sayın çalıkuşu hanım mesaj kutunuza bakabilir misin dolu sanırım

Allahumme salli ve sellim Ala Seyyidina Hz.Muhammed(s.a.v.)'in ve Ala Ali Ali Ashabihi ve Ala Ali Ashabihi Ecmain ve Allahumme Barık Ala Seyyidina Hz.Muhammed(s.a.v.)'un ve Ala Ali Ashabihi Ecmain.

RÜYA

İstanbul...
Senin hep gittiğin hani
Bensiz gittiğin...
Ben de sensiz gidiyorum yine
Rüyanda görecek misin bilmem gene
Biz birbirimizi hiç görmeden rüyalarda gördük
Rüyalarda konuştuk biz
Senin için hicbir anlamı yoktu bunun,biliyorum.
Ve biz birbirimizi sadece rüyalarda görebildik
Uyan sevgili!
Uyan da aslımıza erelim
Kalbin çok mu uzakta?
Yakınlar çok mu uzak sevgili?
Uzaktayken daha yakınsın bana
Otuz üç seneyi doldurdum bavula
Sanırsın 60 yıl
O kadar ağır,o kadar dolu
Gözümde yaş ile geldim kapına
Bekliyorum,açan yok
Içeridesin,biliyorum.