Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bunu önceden hissetmiştim duygusu [O an]

Yazdiklariniz gercekten cok uzucu ama bir okadarda sanatsal.Gecmisler olsun tekrar.

Bence yazının etkileyişi yaşanmış olmasından ve bunu kaleme alan kişinin yeteneğinden kaynaklanıyor.
Okurken yüreğim acıdı :(
Aslında o kadar çok şey varki kaleme alınması gereken ama kabiliyet meselesi.
Elinize yüreğinize sağlık

ahhh birde ben kafamı toparlayıp yazabilsem :(

Yorum yapmak için belki biraz geç olacak ama; abi ya sen muhteşem bir insansın, bir insan ancak bu kadar yürekten anlatır duygularını. Tüylerim diken diken olmadı ama içimde ne fırtınalar kopardı bi bilsen abi!

Umarım kötü tesadüfleri, içini ürperten olayları bir daha yaşamazsın ve umarım hayatının bundan sonrasında daima mutlu olursun.

İyi ki varsın Oturan Boğa!

SADECE ŞUNU DEMEK İSTİYORUM ANI KİTABINI BEKLİYORUM ABİ:DSÜPER

Eline sağlık Bülent. Yaşadıklarını ancak bu kadar güzel anlatabilirdin.

teşekkür ederim sanaldünyam. bu başlığı görmemiştim şimdiye dek.

bülentin yaşadıkları bana bir anımı hatırlattı.

1997 yılıydı. bilg. programcılığı kursundayım. bir ders arasında kantine çıkmışım. diğer odada, tanımadığım bir kız. Alçılı ayağını uzatmış, arkadaşlarıyla sohbet ediyor. gözüm bir an-belki bir dakika kadar- kızın alçılı ayağına takıldı. o ana kadar yapmadığım şey insanlardaki sıra dışılığa dikkatle bakmak. hani "gözüm daldı" derler ya, hiçbirşey düşünmeden sadece bakakaldım. o gün eve gittiğimde bunu aileme anlattığımı bile hatırlıyorum.
bir hafta sonra, bahçemizde köpekle şakalaşırken arkadaşım korkuyor ve istemeden beni itiyor. düşüyorum.ama kalkıp köpekle oynamaya devam ediyorum.
ertesi günki görüntüm hala gözlerimin önünde.

ben koltukta uzanıyorum.
alçıda bir ayakla birlikte...................

:)

yazdıkların gerçekten çok etkileyici...
aklıma hemen 'acaba tedavi ile ilgili her şey yapıldı mı?' sorusu geliyor...
ama sonra da neden yapmasın diyorum...
benim aklıma gelen büllent'inde aklına gelir diyorum...
ama yine de bildiklerimi özel olarak paylaşmak isterim kardeşim..

kendine çok ii bak

yapılanlar sadece doktor tedavisi ise herşey yapılmamış henüzzz
hala deneybileceğin şeyler var. konuşmak istersen yasir79@superonline.com msn adresim. daha detaylı bilgi verebilirim.
unutma; biz şifanın nereden geleceğini bilmiyoruz,görevimiz sadece onu aramak....

faydalı olur mu olmazmı bilmiyorum ama denemekte fayda var bence..

kendine çok ii bak

goodness angel, iyi niyetle teklifte bulunduğundan kuşkum yok, ama bentıbbın dışında -hele de mucizevi- iyileştirici yöntemlere külliyen karşı olan biriyim. Bu konuda yeteri kadar duyumum ve tecrübem var... Herkese ama herkese de bu tür mucizelerden uzak durmasını salık veriyorum. Lütfen sen de bu konuda -hele burada- kendini "görevli" sayma.

eyvallah canın sağolsun
ben bunlardan faydalanmış ve faydalanan çok insanla birlikte olduğum için yazmak istedim
rahatsızlık verdiysem özür dilerim.

kendine ii bak

PEKİ HEMŞİREYİ ONDAN SONRA HİÇ GÖRDÜN MÜ?

Yukardaki mesajlrda yazmıştım: Bu arada, yoğun bakımdan çıktıktan sonra, hani ameliyat öncesi bir öpücük istediğim hemşire vardı ya, işte o ziyaretime geldi.
Yahu gene öptürmedi. Ama o anda beraberce çok güldük.

Her başlangıç bir sonun habercisidir.
Bu sebeple belkide
Doğarken ağlamalı her şeye.
Baharlar biter elbet.
Hatta kışlar bile.
Gençlikte biter, yaşlılıkta.
Sağlıkta biter, hastalıkta.
Zaman ilerledikçe hızlanır. Hızlandıkça ilerler.
Ve bir gün.
Bedeninden çıkınca canın,
Vicadanınla başbaşa kalır ruhun.
Neye inanmışsan yaşarken.
İşte odur senin sonun.

Dünya fani her şey boş.
Madem yok baki kalan.
Ohalde Ölüm var. Herşey yalan.

BÜLENT BEY ,HİKAYENİZİ ŞİMDİ OKUDUM VE ÇOK ETKİLENDİM YAŞADIKLARINIZI ÖYLE İÇTENLİKLE VE HİSSEDEREK KALEME ALMIŞSINIZKİ SANKİ KENDİMİ ORALARDA BİR YERDE BU OLAYI GÖRMÜŞ GİBİ HİSSETTİM VE ŞUNU GÖRDÜM SİZDE HAYATA POZİTİF BİR PENCEREDEN BAKMAYI VE ENGELLERİ GÜLÜMSEYEREK AŞMAYI KALEMİNİZE VE YÜREĞİNİZE SAĞLIK.

mrh bende aranıza yeni katıldım umarım yanlız bırakmazsınız..yazınız gerçekden cok etkileyici..sizinde dediğiniz gibi yaşanan gerçek hayat hikayesi yada hikayeleri bu kadar etkileyebilir :(

o anları öyle anlatmışsın ki senin yanında hissettim kendimi.bende gördüm sanki o bağıran adamı anacığını...bende sanki ambulansa ,ameliyathaneye girdim...ben etkilendim ama o anı yaşattığınıda inanıyorum sadece...
geçmiş olsun!
yazıların çok akıcı ve etkileyeci ben aynı anı bukadar hissettirerek anlatamazdım :wink:

okadar güzel anlatmıssınız ki hayran kaldım size.inanın cok farklısınız

bak bende kendimden şüphelendim iyi mi oturanboğa. her gittiğim yerden bir lşeyler alırım hatıra kalsın diye. Devrektende adım ve resmimin olduğu özel baston almıştım demekki lazım olacağı banada malum oldu.
Kendini bir şekilde aşman durumunu kabullenmen çok güzel. yaşadıkların elbette yaşanması istenilenler değil. ama neticede hiç birimiz yaşayacaklarımızı tahmin etme gücüne sahip değiliz.
Sevgiyle ama hep sağlıkla kal....

Ben bi kaç aydır üyeyim siteye ve bu sayfaya girmedim.özellikle...biliyordum bu hikayeleri okuyunca kendimi çok kötü hissedeceğimi.bu gözünü kapatmak değil tabi ki yaşananlara.ben sadece çok etkileniyorum..
hikayeniz gerçekten tüyler ürpertiyor.içimde bazı duygular sıkıştı kaldı sanki.ağlasam rahatlıycam.bunu bazen pek beceremiyorum.sonra da böyle kötü oluyorum işte.
Siz gerçekten de takdir edilecek bi kişiliksiniz.kendinizi olduğunuz gibi kabul edebilmişsiniz ve gülümseyebiliyorsunuz hayata.herkes siz ve sizin gibi kişilerden ders almalı.çok zorluklar yaşamak ama yine de hayata küsmemek..çok güzel...
Tebrikler...Ve teşekkürler.Paylaştığınız ve paylaşabilmemiz için bu siteyi kurduğunuz için...

yazılarınızı okuyorum çok güzel anlatmişiniz...evet aslında insanın içine doğuyor bazı şeyler... yazmaya devam et lütfen:)

inanılmaz bir yazıydı..ilk zamanlar okumuştum bunu üyeliğimin ilk zamanları ama bir kaç cümle düşmek istedim gider bitiminde....
seçilmiş insanların içeriğinde kalemler kuşanırmış silah....kalemine sağlık..

otoranboğa etkliyeci,harika bir yazı eline emeğine sağlık...

ben buna cok inanıyorum kimisine böle gösteriyor önceden geliyorum diyor adeta başımda 1 ay önce geçen bi olayı anlatmak istiyorum size
Malum durumuzdan dolayı bana uygun bi ev bulmak zor ya asansorlu olacak ve asansöre cıkmak icin merdiven filan olmucak düzayak olacak apartmanınız yada zemin katta oturacaksınız.Acele taşınacak bi ev ararken annem bulmuş dükkanın yanından bi ev zemin katta, taşındık.her nekadar buna mecbur olsamda zemin katta oturmakdan nefret ederim nefes alamıyormusum gibi gelir ayrıyetten dışardeki tüm ses evin içindedir hiç hoşlanmam açıkcası.öle hoşlanma hoşlanmaya 1.5 sene yaşadık hep taşınmak istedim o evden dua ettim taşınalım die ama nasip olmadı.benim yatağım pencere kenarındaydı pencerede parmaklıklar vardı yaz olduğu ve çok sıcak olduğu için pencerem hep açık yatıyordum.o gece 4 5 kere ürperip uyandım sanki pencereden biri gelicek gibi oluyordu korkuyordum pencereden uzaklaşıp yatıyordum derken sabah kafamda bi acı hissettim uyku sersemi kalktım pencereye doğru şöyle bi baktım birisi bana dogru bakıyordu ilk bakışta onu kuzenim sandım uykulu olduğum için iyice odaklanıp bakıyordum ki adam birden kihhhhhhhhhhhhhhhh kehhh gibi bisey yapdı elini kolunu bana doğru sallayarak adeta kedi gibi kihh ladı okadar korktum ki yatakdan kendimi aşşağı fırlattım deli dedim ne yapacagı belli olmaz birsey cıkarıp sokar filan hemen öteki odaya kostum annemler uyuyordu beni öle koşarak görünce ne oluyor dedi dışarda deli var dedim kafama vurdu korktum dememle kalmadı annem koşturdu delinin peşine :)(annemde hep böledir battal gazi cok korkarım onun başına birsey gelicek diye)durduramadım gitti ortalıkda deli filan kalmamıştı.Beş gün geçti on gün geçti yok ben artık uyuyamıyorum imkansız uyumak perde kıpırdıyor yatamıyorum en sonunda annemle konustuk ve taşındık o evden şimdi çok mutluyum belki o deli benim için gelmişti belkide duam böle kabul oldu ama bi bedel verdim o anı unutamam artık :)

..........................Selamlar...

mrb, kelime bulamıyorum anlatmaya, neredeyse aynı diyebilirim ama.
Sadece ben FA 'ya yeni yakalandım.
tekerlekli sandalyede gördüğüm insan Belkide sayarsam hastalığımın başladığı zaman'a kadar'ki.
2 veya 3 tür, ve her gördüğümde birgün oturmaktan ölesiye korkar ve ağlardım.
O gördüğüm kişilerse hala dün gibi heran aklımda dır.
Şimdide aynı o anlarda duydugum, korkuları yaşıyor ve ben oturmak istemiyorum.

Siteye sizin yazınızı okuyunca üye oldmuştum, bülent bey..
Yazılarınız o kadar güzel ve ilği çekiyor'ki.
Okumaktan sıkılan olduğunu zannetmiyorum.
Kendinize iyi bakın.
Çok geçmiş olsun..
sevğiler ...

Bugün yazsam böyle yazmam sanırım. Şimdi (yani 10 yıl sonra) bakıyorum da, çok mistik bi tonda yazmışım yahu :)

sayın bülent küçükaslan

yazın çok eski ama gündeme taşımışsın taşınmış harika bi hatıra yazmışşsın eline saglık..
ben o hemşireyi tanıyorum bana dedi ki yürüyecegini bilsem öptürecektim dedi ama yürüyemeyecegi için öptürmedim dedi bu arada o hemşire evli 3 oglu var birinin adı bülent :)
kocası seni arıyo bilgin olsun :D :D :D

..........................Selamlar...

bülent bey ... Bugün yazsam böyle yazmam sanırım. Şimdi (yani 10 yıl sonra) bakıyorum da, çok mistik bi tonda yazmışım yahu :) .

Evet bu gün böyle yazmazdın, ben olsaydımda yazmazdım.
Bu zamanda ( 10 yıl önceye ) geri dönüp baktığında.
Hala okuyana bu kadar haz veren bişey bırakmak zaten sanaat dedikleri bu olsa gerek... :) yahu..

çok etkilendim ben de
okudukça üç olayda da orda olduğumu hissettim
ürperdim bir an ...
başına gelecekleri iki olayda da hissetmiş gibisin bülent bey...
iyi ki varsın
iyi ki bizi bu çatı altında topladın
seni seviyoruz sevgili yöneticimiz :)

SAYIN OTURAN BOĞA BEY

KELİMELERİM GÖZYAŞIMA GİZLENDİ PARMAKLARIM ÇALIŞMIYOR

MÜKEMMEL YAZMIŞSINIZ

KADER YAŞANIYOR

ALLAH SİZİ SEVDİĞİ KULLAR ARASINA ALSIN İNŞALLAH

Üst Alt