Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Çok bunaldığınızda nasıl davranırsınız?

Kevser er

Üye
Konular
19
Reaksiyonlar
0
Çok bunaldığınız ve yakın çevrenizde olan olaylar olduğunda nasıl davranırsanız umursamadan geçeceginiz konular değil umursama diyecekler için baştan söyleyeyim nasıl davranırdınız sizler yani akıl sağlığınızı korumak ve bu daha az zararla kurtulmak için nasıl davranırsınız

Allah içinize ferahlık ihsan eylesin. Vurdumduymazlık yapamayacağınız bir konu ise ve yakın çevreni/sevdiklerni ilgilendiriyorsa öncelikle tabiî ki sorunların çözülmesine destek ol. Neticede sorunlar çözüldüğünde siz de rahat etmiş olacaksınız. Onun dışında psikolojik olarak bir yıpranma/bunalma varsa, öncelikle bir psikolog ile görüşmenizi tavsiye ederim, çünkü onların aklına gelen şeyler bizim aklımıza gelmez. Bunun dışında imkânınız varsa ve mümkünse tatile çıkarak, bulunduğunuz ortamdan biraz uzaklaşın ve son olarak da ara ara yalnız kalarak, bir defter tutun ve içinizi yazarak duygularınızı dile getirin. Naçizane olarak, konuya hâkim olmadığım için, benim diyeceklerim bu yönde.

Kevser er.
3 gündür öyle şeyler oluyor ki çevremde olaylara dahil olmasam bile bir an içinde buluyorum kendimi.
Sussam bir türlü konuşsam hiç olmuyor. Bende artık patladım çünkü O kadar etkiledi ki beni.

N'apicaksin işte zorba insan mi yok , gelip zorla bulaşıyorlar mesela ya da seni dahil ediyorlar bişelere arkandan , sussan tepene çıkıyorlar susmasan cevap versen sen kötü oluyorsun , insanlarda vicdan kalmamış .Tiksindim artık yaa bu kadar kötülük nedir yaa şu ölümlü yalan dünya da .Ne diyim Allah şerlerinden korusun bizleri 🙏

N'apicaksin işte zorba insan mi yok , gelip zorla bulaşıyorlar mesela ya da seni dahil ediyorlar bişelere arkandan , sussan tepene çıkıyorlar susmasan cevap versen sen kötü oluyorsun , insanlarda vicdan kalmamış .Tiksindim artık yaa bu kadar kötülük nedir yaa şu ölümlü yalan dünya da .Ne diyim Allah şerlerinden korusun bizleri 🙏
aminn inşallah çirkeflik yapıyorlar işte

Üst Alt