Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

CP'li ve epilepsi hastası kızıma cerebrolysin tedavisi önerdiler.Bilgisi olan var mı?

rezber

Yeni Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
0
Cp li ve epilepsi hastası 14 aylık kızım son aylarda sürekli sıçramaya başladı. uykuda veya uyanık olması fark etmiyor.Bir günde onlarca defa sıçrıyor. EEG filmi çektik ve kan tahlili sonuçlarına göre durumun ilaç ile tedavisi olmayacağını söyleyen Nöroloji doktorumuz 10 gün boyunca sürecek iğne tedavisi ile sıçramaların kesilebileceğini söyledi.
Ama iğne ile yapılan bu tedavide bebeği kaybetme riskinin olabileceğini söyledi.
benzer durumu yaşayanınız varmıdır? yorumlarınızı bekliyorum

Çok geçmiş olsun...

Bu konuda yardımcı olabilecek bilgi ve tecrübeye sahip kimse var mı arkadaşlar?

Selamlar
Geçmiş olsun öncelikle.
cerebrolysin tedavisi verildi mi?
sonuç ne oldu.
umarım kızınız iyidir

merhaba t_tunccan, sayenizde son durumu yazmadığımı gördüm.
Öncelikle bahsettiğim gibi hemşire bize cerebrolysin demişti ama synacthen iğnesi tedavisi gördü. Günde yüz defadan fazla sıçrama ve nöbet geçiriyordu. Synacthen tedavisi ile 10 iğne yapıldı iki gün arayla , hastanede enfeksiyon kaptı kış aylarıydı biraz uzadı tedavimiz ama çok başarılı geçti.
Şimdi nöbetleri ve sıçramaları yok denecek kadar az. Tedavi sırasında kilo almıştı şimdi çok zayıf ve tepkileri biraz azaldı. Çok şükür öncekine göre çok daha iyi. Allah razı olsun Ergun Nacarküçük hocamızdan. Onu beğenmeyip Bursa'da ki profesöre gimiştik paragözün tekiydi o adam gibi bilgi bilgi vermiyordu. varsa başka sorularınız cevaplarım.

Çok geçmiş olsun sayın rezber. Synacthen tedavisi verildiğine göre infantil spazm (west) tanısı mı var çocuğun? Şu an cerebrolysin ve cortexin i araştırıyorum ama malesef çok yüz güldürücü veriler yok gibi. Allah cümlemizin çocuğuna acil şifalar versin. çocukların durumunu konuşmak isterseniz t_tunccan@yahoo.com bu tür çocukların MR ve EEG verilerini öğrenmek belki gelecekleri hakkında öngörüde bulunmamızı sağlayabilir.

teşekkürler synacthen için de iyi sonuçlanmayan vakalar varmış. Doktorumuzda uyarmıştı ve kabul etmiştik. Evet West sendromu tanısı koyulmuştu. Doğumdan sonra çekilen MR dışında çekim yapmadık ve istenmedi.EEg 2-3 ayda bir çekiyoruz. haklısınız burdan da paylaşalım. en kısa zamanda sırasıyla EEg sonuçlarını yazıcam. Forumun (sitenin) varlığını koruması için burdan yazışmayı daha uygun görüyorum herkesin faydalanabilmesi adına. Allah cümlemizin çocuğuna acil şifalar versin. Selamlar

Haklısınız umarım hepbirlikte fayda görürürüz. west için genelde 4-6 ay civarı başlar diyor kızınızın sıçramaları 14 ayklıkken mi başladı. MRI sonucunu paylaşırsanız sevinirim. tekrar geçmiş olsun

rezber

Biz 10 gün 10 iğne yaptık. Her biri 0,50 mg . Şimdi bir ay bekliyoruz. Bir ay sonunda tekrar EEG çekip bakacak doktor..

Üst Alt