Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Çürük raporu aldıktan sonra askere gitmek mümkün mü?

legacyfan

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar, kilo boy uyumsuzluğu sebebiyle muaf olmuştum zamanında şimdi gitmek istesem gidebilir miyim ? Askerlik şube ile görüşmedim hiç, internette araştırırken bu forumu buldum ve sorayım dedim sizlere.

Askerlik şubesine dilekçe ver. Sana olumlu yada olumsuz bir cevap mutlaka verilecektir. Resmi bir açıklama olur.

tabiki hayır çürük raporunu tek bir doktor vermez sana askeri hastane de konsey yada heyet denilen bir grup doktorun önüne çıkarsın kurulun verdiği karara göre askere gitmezsin mesela bana ankara gata çürük raporu verdi heyet in önüne çıktım..

bana savaşta ve barışta askerliğe elverişli değildir raporu verildi hastalığım paranoid şizofreni

Ahmet T

Bana da aynı şekilde savaşta ve barışta askerliğe elverişli değildir raporu verildi hastalığım ise yaygın anksiyete bozukluğu hatta bazen durum belgesini kontrol eder dururum acaba ya sorun çıkarsa ya da ya iyileştiğimde beni gönderirlerse gibisinden bu ne kadar mantıksız gelse de bazen bazı şeyler kontrolün altında olmuyor maalesef.

Hem çürüğüm diyosun hem gidebilir miyim diye soruyorsun. Çürük kişilerin askere gittiği nerede görülmüş. Boyu billemem ama kiloyu verirsen şansını dene demekten başka aklıma başka bir şey gelmiyor. Boy çok küçükse kilo versende kurtarmaz.

çürük aldıktan sonra 30 gün içinde itiraz hakkın var o hakkını kullanmazsan daha iptal olmaz

Askerlik muafiyeti hakkında

Merhabalar Dostlar, askerlikten psikiyatrik rahatsızlığı (Tanımlanmamış organik olmayan psikoz) nedeniyle muaf olan biri eğer iyileşmişse muafiyetini kaldırıp askere gidebilir mi ?

Rasput

Hayır Psikotuk bozukluk,Bipolar bozukluk bulunmamalıdır Tek hecme halinde olsa bile

Moderatör tarafında düzenlendi:
Raporu onaylandıktan sonra 30 gün içerisinde itiraz etme hakkınız var itiraz ettikten sonra yeniden başka hastaneye sevk edilirsiniz sağlam olduğunuzu kanıtlarsanız askere gidebilirsiniz.

@Mağdur çocuk,

ben gittim şubeye geç kaldığım için itiraz edemedim siz itiraz ettiğinizde aynı birliğinizemi gittiniz kaç gününüz vardı işe girdinizmi

Sürekli gittiği Osmangazi tıp Fakültesi'nde bipolar arkadaşıma asistanlar 3 yıllık sürücü olur raporu verirken,

Özel hastaneye gittiğimde bana 6 aylık verdi. Onu da istemeye istemeye vermişti. Bipolarım dedim o zaman olmaz dedi direk. Ben ehliyeti 2004 te aldım sorun çıkmadı dedim. Ozamanın mevzuatı öyleydi dedi ama yine de 6 aylık verdi. Sonra 1 yıl verdi ertesi sene 1 yıl daha verdi. Bu sene bitti daha gitmedim yenilemeye.

Üst Alt