Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Depresyonla nasil başedilir?

Ayışığıı

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba depresyon yuzunden cok zor gunler gecirdim basedemiyorum benim gibi hisseden insanlar var mi nasil basediyorlar hikayeleri nasil yenen var mi bana yazarsaniz sevinirim

bas edemezssın bu depresyonla yanı tek basına yenemezssın bende senın gıbıyım suan zamana bırak ve yenı arkadaalık edın yenı yerler gez sureklı vakıt ayır kendıne kendının babası ol su asamada sana zarar verenlerı dusunme baktın olmuyo dırek tesadavı

Tatilde memlekete geldigim icin pek arkadasim yok gezmeye tatil yapmaya pek firsatim da yok denize gitmek izlemek hatta konsere tiyatroya gitmek istiyorum ama gidemiyorum zamana biraktim geciyor yine geliyor git-gel beni cok yoruyor doktorlar pek ilgilenmiyor iki soru sorup ilac yaziyr sanki basim agriyor ve kotu hissettigimde disari cikmayi basaramiyorum

ayışığı : bana 1 gününüz nasıl geciyor anlatır mısınız? sakıncası yoksa ...

Kotu hissettgm zamanlarda gunduz uykuda gece de tv karsisinda geciyor niye sordunuz

öncelikle teşk.ediyorum cevap verdiğiniz için. neden sorduğum konusuna gelince işte bu yüzden depresyon giroyrsunuz ve kendinizi kötü hissediyorsunuz. çünkü hayatınız hep aynı anladığım kadırıyla, değişik bişeyler yapmak, en azından her zaman yaptığınız şeylerden daha farklı şeylerle meşkul olmaya çalışırsanız inanın kafanızda ki bu düşünceler gidecektir.

Ben zaten biseyler yaparken kotu hissedince herseyi birakiyorum ve farkli bisey yapacak bi ortam yok burda hersey hep yaptigim seyler

Bende aynı durumdayım doktora gidiyosun lustral verip yolluyolar.

İnsan arkadaş edinmek istiyo, birileriyle iletişim kurmak istiyo, sürekli evde durmak bunaltıyo yıllardır evdeyim...
Dışarı çıkıyorum biraz yürüyorum geçmiyo, tek başıma sinemaya gittim sıkıcı geldi... Yaşıtlarım neler neler yapıyo ama ben bi ortam bulup bişey yapamıyorum...

Kesin çözüm kadın olsun, Erkek olsun kore ginsengi ve bol bol sex. Ayrıca partnerinle sosyal faliyet dans, Bowling, Air Hockey, At Safari, Jet Ski kısacası partnerinle birlikte hayatı paylaşmak kesin çözüm bunun içinde aylık 15000TL ( Onbeş bin TL) den aşağı geliriniz olmamalı güzel bir ew ve güzel bir arabanızda olmalı !

Herkes ister böyle hayatı ama ünlüler iş adamlari dışında kim böyle yaşıyor uzun süre çalışmak lazım lüks bi yaşam için

Engelsizbiz;

r.zarraf benı nufusuna alsa ne ıyıolur;) ozaman butun dedıklerınız yapılabılır.devletın verdıgı 280lıra ılemı yapılacak bunlar .oyle bı dunya yok malesef..
sızın sadece depresyonunuz var galıba bırde engellı olup depresyon da olsaydınız hıç sansınız yoktu. ıllet yapıştımı gıtmıyo gezın yıyın ıçın yenı arkadaşlar bulun maddı durumunuz elverdıgı surece, hapın ıyı gelecegını duşunmuyorum haptan ıyıleşen bıtane bıle adam goremedım ben varsa yazsın su hap bana ıyı geldı sukadar surede dıye .

Ben de hap icmek istemiyrm yan etki sahte mutluluk istemiyrm beyinde bi yerler yanlis calisiyor duzeltr hap faln dye ikna ediyrlr ama icime de sinmiyr vucuttan etkisi bile uzun surede geciyir birakinca dine sarilmak daha faydali bence oruç tutuyorum namaza da kiliyordum biraktm baslamaya calisiyrm ama hala calisiyrm sonucta şifa Allah'tan herkesin ramazani mubarek olsun bu arada

Ayışığıı;

Arkadaşım hapa bu kadar önyargılı bakılmamasından yanayım, şahsen ben kullanıyorum ama onun dışında sosyal faaliyetlerimde var, ben kedimi kaybettiğimde gittim psikiyatriye kadın beni dinledi anladı zaten ondan öncede kullanıyordum devam ettirdi. Mutlu olma imkanınız varken neden zorla depresyonla uğrasıyorsunuz ki...

musty35;

bünyeden bünyeye değişiyor galiba, ben kullanıyorum başlarda da hiçbir yan etkisini görmedim sadece ağlayamıyordum o da çok gerekli bişi olmasa gerek diye düşünüyorum ki 6 aydan sonra o da düzeldi artık film izlerken bile ağlayabiliyorum. Bana citiloes verdi doktorum onu rahatlıkla bıraktım ama cipralex'de o pek olmuyor bazen ilacım bitiyor yazdırmaya üşeniyorum 2 günden sonra içim içimi yiyor, çok öfkeli ve sinirli oluyorum

ilacsız gunlerde muz ve cıkolata yerını doldurabılır kanımca.

Bn de denedm 4 tane hap degistirdi ve uyku kilo disinda faydasi olmadi yine depresif hissttim 6 ay ictm

Ayışığıı;

benim sosyal ve eğitim hayatımı asla olumsuz yönde etkilenmedi bu ilaçlar, doktorunuzla görüşün bence bi :)

Bnm depresyn yeterince etkiledi ilaclar napti bilmiyrm dr tayin oldu birakinca ilaci kilo verdm ki cok da almamstm on kilo :) sizin bahsettiginiz ilaclari kullanmadm ama resimdeki oglunuz mu

slm,depresyonun ilaçla tedavi çok kısıtlı,sadece içinizdeki olumsuzlukları bastırıyo,ve sizin uyumanıza yardımcı oluyo,siizn yaşınız 24 okudugum kadarıyla sosyal aktiveleriniz ve arkadaşlarnız çok az,kendinizi eve kapatıyorsunuz,çeverenizden dolayı yapmak istediklerinizi yapamıyorsunuz,örnegin sinema tiyotraya gitmek istiyorsunuz ama gidemiyorsunuz,gezmek istiyrsunuz gezemiyorsunuz,bellikii alie ve çevre baskısı en yüksek düzeyde ve mantıklı şekilde düşünün o zaman,iacın yada doktorun size ne faydası olabilirki? bence siizn tedaviniz yine sizin kendi elinizde,sakın ilaçlaara filan bulaşmayın,bagımlılık yapar ilerde daha kötü olursunuz,bügünden sonra hayatınızda bir sayfa açın,arkadaşlarınız olsun,onlarda mutlaka görüşün konuşun bişeyler paylaşın,bu arada illaki özel arkadaş olmasıda şart degil,normal arkadaşınızda olabilir.önemli olan bşeyler paylaşmak,ilişkilerinizi ve dostluklarınızı mutlaka kaliteli ve seviyeli yaşayın,bunu çevrenizde yapamıyorsanız nettede saglayabilirsiniz.kendinizi eve kapatmayın.kişisel bakımınıza çok öenm verin,her zaman bakımlı ve her zaman alımlı olunki.bu sayede kendinizi çok özeel hissedersniz,çevernizde kurslar varsa mutlaka vardır kurslara katılın,çalışma imkanınız varsa çalışın.ayrıca namazınızada devam edin.içinizden geldigi gibi yaşayın,kendinizi çok kısıtlamayın.ilaç kullanmayın ilaç sizi tedavi etmez sadece bagımlı yapar:)bunları uygulayın gerçekten,hayatınızın nasıl degiştigini görecekseniz,allah yardımcınız olsun,geçmiş olsun..
saygılar..

hakancan06;

Arkadasım ben oldukça sosyal biriyim, sinemaya giderim, arkadaslarımla dışarı çıkarım, maçlara giderim, sosyal sorumluluk projelerine katılırım, sokak meleklerini beslerim. Ama genede ilaç kullanıyorum ve mutluyum ben bu ilaçla evet bağımlılık yapmış olabilir ama bunun dışında hiç bir zararını görmedim. Velhasıl sosyal olmak yeterli değil...

şuanda -100 bırımdesın dıyelım senı sadece 0 'a getırır.eksık kımyasalları yerıne koyar notr(0) yapar. 0+100 arasını doldurmak sana kalmış, ılaçla super hıper ultra mutluluk bekleme oyle bışey yok.

Since1905OnLyGS;

sizin durumunuz farklı olabilir ama bu arkadaşımızın konuyu açarken yazdıgı mesajı okursanız eminim bana hak verirsiniz,sinemaya tiyotraya gitmek istiyorum diyor ama gidemiyor,ve bu arkadaşımızın yaşı daha çok genç,bu yaşlarda insanlar daha farklı düşünür,umarım anlatabilmişimdir:) ayrıca sizin kullandıgınız ilaçlar size şuan iyi gelebilir yada kendinizi iyi hissedebilirsiniz ama sonuçta tedavi olmuyorsunuz,bu ilaçları ne zamana kadar kullanacaksnız? ilaçların yan etkisi var malum,aldıgınız her ilaç size yarar saglarken mutlaka zarardda veriyordur,bunlarıda iyi düşünmek lazım,tabi zorunlu kullanmanız gerekiyorsa onada bişey diyemem.çünkü doktor degilim:)

Hakancan tesekkurler öneriler icin kurs denedm önceki yillarda arkds da hemn bulunmuyr herkesle kafa uymuyr ki bn anlasirim herkesle genelde ama samimi olunmuyr üni ye gidiyrm orda bile samimi arkdsm yok henüz dediklern bakmli olmak dogru ve sosyallik bn baski yuzunden degl tiyatro oyunu kirk yilda bir oluyr o yuzden gidemiyrm bi de maddi durumlar tatil bile yapamiyrm yaz sıkıcı böyle yazlik faln olsa cevre sosyallik olur ama hic bisy yok

hakancan06;

Bende diyorum ki sosyal olmak sonuç vermiyor. Tabiki bu bnm ilacım arkadaşa git bunu kullan demiyorum diyemem de zaten ama ilaçla tedaviyi olumlu karşılamıyorsunuz. Tabiki zararı var ama hiçbir şeyin zararı mutsuzluk kadar olamaz diye düşünüyorum.

nezihe hanım,kişiniin depresyon rahatsızlıgı ileri boyuttaysa tabiki ilaçla tedavi olucak.ben ilaçla tedaviye karşı degilim.ama doktorlar gelen her hastaya 4 yada 5 kutu ilaç yazıyo,aslında o ilaçlar hastaya faydadan çok zarar veriyo,bir çok insan ilacın reçetesini dahi okumuyor,aslında hasta tedavi olmuyor,bir şekilde o ilaçlara bagımlı kalıyo,özellikle belli yaşlarda depresyona girmek çok basit ve sıradan,örnegin,üniversiteyi kazanamadım depresyondayım ilaç al,üniversite bitti iş bulamadım depresyndaayım ilaç al,sevgilimden ayrıldım depresyondayım ilaç al,böyle bir çok örnek sırayabiliriz.ben böyle basit durumlarda ilaçla tedaviyi olumlu bulmuyorum,sadece onu anlatmak istedim size,yoksa ilaçla tedavi olmanında gerektirdigi durumlar var.konuyu açan hanfendinin durumuyla siizn durumunuz farklı,ben sadece onu demek istiyorum,sizede geçmiş olsun,iyi akşamlar..

Ayışığıı;
ben teşekkür ederim ama dedikleriimi uygualrsanız herşeyin degiştigini ve anlam kazandıgını görecekseniz,zaten bunlar hemen bir kaç günde olabiliecek şeyler degildir.önclikle ilaçlardan kurtulmanız lazım mutlaka.maddi konulara gelince kendiniz bişeyler başarabilirsiniz,üniversite okuyorsunuz sonuçta,okul tatil dönemlerinde parttime çalışarak veya eşinize dostunuza avon gibi ürünler satarak küçük miktarlarda birikim yapıp tatilede gidebilirsiniz.emin olun yaparsınız,bunlar yapılmayacak şeyler degil:)

Ben hastalıktan dolayı bir süre evde kaldım dışarı cıkamamıştım.Kanepeye uzanıp akşama kadar televizyon izlerdim.Bir gün elektirik kesildi 3 gün gelmedi.Cekyata uzanmışım yine kalp atışlarımı duymaya başladım insan keldini dinlemesi kadar kötü bir şey yok.Sonra ev içinde meşgale olacak işler yapmaya başladım.Mahallenin cocuklarına ucurma, balkona cıkıp cocukların futbol macını geleni geceni izlerdim.Bir türlü dışarı cıkmaya cesaret edemezdım.O sıralar 1999 İstanbul depremi oldu o korkuyla kendimi dışarı attım dahada eve girmedim hergün dışardaydım, depresyon falan kalmadı :)

Üst Alt