Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Dexter / Yabancı Dizi

Dante

Üye
Konular
30
Reaksiyonlar
0
dexternp6rb3.jpg

Ailenizin seri katili Dexter'ın 3. sezonu 28 Eylül'de başlıyor. Hem sitedeki takipçilerini görelim hem de diziyle ilgili tartışacak konuşacak konularımızı bu başlık altına toplayalım..

Dexter benim dizim! 2. sezonda bitirecekler dendiğinde çok üzülmüştüm. Neyse ki devamı çekliyor. Sabırsızlıkla bekliyorum... :)

1. sezonun tadı bir başkaydı, ama 2. sezon da bence kusursuza yakındı. Her bölümde o derece dozunda veriyorlar ki duyguları, o derece doğru yerde kesiyorlar ki bölümleri, o derece iyi kurguluyorlar ki senaryoyu, aynı bölümü ardı ardına 2-3 defa izleyesi geliyor insanın.
Şiddet, cinsellik, sempati, eğlence, keyif, şaşkınlık, heyecan, adalet, estetik(!), ve tabii bence tüm diziyi enfes bir şekilde özetleyen 45 saniyelik başlangıç/introsu:

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=W_Nmek2IDfE[/ame]

Dexter; en sevilen seri katil :)

begenerek takip ettigim dizilerden biri :wink:

Nihayet 3. sezon ilk üç bölümü geride bıraktı ve açık bir şekilde görülen o ki, ilk iki sezon sonunda daha ötesi olamaz artık diye düşünülen dizi enfes bir şekilde üçüncü sezonuyla da sevenlerini kendine kilitleyecek.

Spoiler Spoiler/Ayrıntı İçerik:

Ah ulan ah, 3. sezonun spoiler'ini okumamak için zor tutuyorum kendimi :)
e2'de başlasa da izlesek...

Ve nihayet Dexter da sezon finalini yaparak kapanışı yaptı. İlk iki sezona göre kıyaslayacak olursak müthiş bir üçüncü sezon izlediğimi söyleyebilirim kendi adıma. Fakat nedense önceki sezonlara kıyasla daha dingin bir final oldu gibi..

3. sezonu e2'de dün başladı.
Bayılıyorum bu diziye...

Benim de severek izlediğim dizilerden birisi 3.sezonu bitirmedim ama henüz.

ben tesadüf eseri gördüm diziyi.
bölüm bölüm takip ettigim söylenemez ama denk geldigimde mutlaka izliyorum ve gercekten çok güzel ve ilginç bir dizi

Dizinin adının latince bir kelime olan dexter seçilmesi ilginç geldi bana.Latincede dexter sağ ve hünerli anlamlarına gelmektedir.Sol anlamına gelen sinisterinde zıttıdır dexter.Meraklısı için bir minik nottur bu,ilgilenmeyen okumasın.

Dexter, 3. sezon bölümleriyle CNBC-e’de

dexter.hlarge.jpg

ABD'de izlenme rekorları kıran, her bölümü ile olay yaratan, gündüzleri adli tıp polisi, geceleri ise seri katil olan “Dexter”ın maceraları üçüncü sezon bölümleri ile CNBC-e’de. Dizi Pazartesi’den Perşembe’ye her gece 24.00’te ekrana geliyor.

İSTANBUL - İçindeki öldürme dürtüsünü suçlulara yönelten ekranların yumuşak kalpli seri katili Dexter Morgan, geçtiğimiz sezon adaletin elinden kıl payı kurtulmayı başarmıştı.

Yaşadıklarından ders çıkaran Dexter’ı, artık daha titiz ve temkinli davranırken izleyeceğiz.
Ayrıca bu sezon, onun daha önce hiç görmediğimiz bir yüzüyle de tanışacağız.

ABD'de izlenme rekorları kıran, her bölümü ile olay yaratan, gündüzleri adli tıp polisi, geceleri ise seri katil olan “Dexter”ın maceraları üçüncü sezon bölümleri ile CNBC-e’de.

Dizi Pazartesi’den Perşembe’ye her gece 24.00’te ekrana geliyor.
Katillerin seri katili, 3. sezon bölümleriyle CNBC-e?de - Sinema Haber- ntvmsnbc.com

roaccutane bu aralar hep senin mesajlarının altına yazmak nasip oluyor banada:)
Bende Dexter izleyenlere bir kaç haber vermek isterim.

1. Sonunda bu da oldu, sho (dexteri usa de yayınlayan kanal) dexterin oyununu yaptı ve yakın zamanda çıkması planlanıyor Ayrıntılar : Showtime : Dexter the Game

2. Eylül ayında başlıyacak olan Dexterin 4. sezonun trailerları yayınlanmaya başladı. Uzun saçlı ve aile babası hallerini bir hayli benimseyecekmişiz gibi görünüyor
Trailer : Showtime Official Site :: Video :: Series

Demekki aynı konularla ilgileniyoruz baxter :)

[SIZE=1]Bu arada konu dışı: nickin de uyumlu ha diziyle Dexter= baxter :D[/SIZE]

e2 de cıkıyo arada izliyorum ama pek takip ettiğim soylenemez

bende izliyorum dex in miguel diye bi arkadaşi var di.....

abi ne zaman başlıyo yeni bölümler ben kana susadım artık :D

beni tv de öyle bir kanal yok... yenimi yayına girdi? dur ben bir arma moturunn basayımm belkii çıkarrrr şimdi

4. sezon final bölümüyle birlikte Dexter'a yeni sezona kadar veda ettik. En bomba sezon diyebilirim 4. sezon için.

Bu arada Dexter Early Cut diye bir de çizgi dizisi yayınlanmaya başlamış, meraklılarına duyrulur.

dexter-early-cuts-3.jpg

'dexter' peşinizde!

ekranın en cesur kanalı e2 sıra dışı dizilerini sıra dışı bir dilde tanıtmaya devam ediyor. Yaratıcı dexter kampanyalarına şimdi sosyal medya platformu da dahil oldu.

istanbul - ekranın en tuhaf kahramanlarından dexter’ın 4. Sezonu bütünleşik bir pazarlama aklıyla ele alındı. Yaratıcı dexter kampanyalarına sosyal medya platformu da dahil oldu. Geçen sene 3. Sezon tanıtımını işlek caddelerdeki büfelere dağıttığı kanlı önlüklerle yapan dexter, bu sene daha kapsamlı bütünleşik iletişimiyle yine dikkatleri üzerine çekti.

ekranın en sevilen seri katili

dizi, içindeki öldürme dürtüsünü suçlulara yönelten bir seri katilin; dexter morgan’ın hayatını konu alıyor. Ahlak, öldürme dürtüsü, doğrunun ne olduğu ve dexter’ın adalet getiren bir kahraman mı yoksa psikopat bir seri katil mi olduğu soruları havada kalıyor. Seyirciyi ters köşeye yatıran dexter bir anti-kahraman olarak karşımıza çıkıyor ve kafaları karıştırıyor.

oyun uygulaması/ dexter peşinde

gündemi yakından takip eden, sosyal medya platformlarını etkin ve yoğun kullanan izleyiciye yönelik bir facebook uygulaması geliştirildi. Dexter’ın “kötü” olan insanları yakaladığı düşüncesi, sosyal medyanın insanları arkadaşlarıyla daha da yakınlaştırması ve e2’nin sivri dili / mantığı bir potada eritildi. Uygulama kısaca arkadaşının sinir olduğu bir yönü, ona dexter üzerinden espirili bir şekilde söylemeyi baz alıyor. Dexter’a arkadaşının ismini ve sinir olma sebebi gönderiliyor. Dexter da arkadaşının peşine düşüyor. Arkadaşının dexter’dan kurtulmasının tek yolu ise saat başı yollanan ipuçları ile bunu yapanın kim olduğunu tahmin etmek. Oyun yaklaşık 4 saat sürüyor ve oyunculara her ipucu için 3 tahmin hakkı veriliyor.

markalama/ roxy’de kanlı parmak izleri...

roxy müdavimleri mekanın tuvaletine uğradıklarında korku filmlerini aratmayan bir sahneyle karşılaştılar. Tuvaletler dexter’ın suç mahali olarak tasarlanmıştı. Kapılardaki kanlı parmak izleri, aynalara sıçramış kan, e2 ve dexter gün-saat bilgisinin yer aldığı uygulama dexter hayranlarından tam not aldı.

hediye/ dexter hayatı kolaylaştırır (sızdırmaz. Kokutmaz.)

dexter morgan’ın öldürdüğü kişileri sarıp sarmaladığı streç film bu uygulamanın çıkış noktası oldu. Yeni sezon bilgilerini içeren basın bültenleri, özel kanlı kutusu üzerinde “sızdırmaz, kokutmaz, hayatı kolaylaştırır” mesajlarının yer aldığı streç filmler ile birlikte gönderildi. Uygulama basında büyük yankı uyandırdı. Twitter ve facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinde uygulamanın dikkat çekiciliğinden söz edilerek, “en yaratıcı yeni yıl hediyesi” olarak nitelendirildi.

100126dexterkampanya.jpg

açıkhava/ kanyon merdivenlerine kan sıçradı, park avenue kanlı servise başladı

dexter’ın öldürdüğü kurbanlarını sürüklerken bıraktığı kanlı izlere paralel olarak kanyon alışveriş merkezi’nin yürüyen merdivenleri giydirildi. Kanyon’un yürüyen merdivenlerine adım atan kişiler tepede yer alan ve herkese gülümseyen dexter’ın sevimli mi sevimli oğluyla da tanışmış oldu.
Kanyon’un en popüler restoranlarından biri olan park avenue’da da değişik bir çalışma gerçekleştirildi. Restoran’a gelenlere dexter ve e2 logolu, gün ve saat bilgisinin yer aldığı amerikan servisleri sunuldu. Dexter’ın meşhur kanlı önlükleriyle servis yapan garsonlar, getirdikleri hesap ile misafirleri şaşırtmaya devam ettiler. Hesap, dexter’ın gizli yaşamını belki de en iyi yansıtan öğe olan streç film ile birlikte geldi.

'Dexter' peşinizde! - Televizyon Haber- ntvmsnbc.com

Dexter'ın 4. sezon finalini şimmmdi izledim. O nasıl bir finaldi öyle! Akıl almaz, ama akıl almaz, ama akıl almaz iyi bir finaldi. Olmaz böyle bir şey... Çıldırtıcı! Deliye döndüm... Vay be!

Dexter 6. sezonu da geride bıraktı.

Bana göre en kötü sezonuydu. Saymakla bitmeyecek inanılmaz mantık hataları, özensiz geçiştirilen sahneler ve daha neler neler... Ama ne yaptı, ne etti son bölümün son 5 saniyesinde patlattı bombayı.

Bir de şunu düşünmeye başladım. Bu son sezon ne kadar kötü ve hatalarla dolu olsa da, Dexter yalan rüzgarı gibi seneler boyu sürse kendini izlettirecek sanki..

Bende ilk sezon ilk bölüm izledim pek sevmedim :eek: Millet bayılıyo şu sevimli seri katile...:eek:

Dante;

evet bu sene diğer sezonlara göre daha vasat geçti.dediğin gibi hatalar çoktu ama final yine de güzel oldu.bu arada yalan rüzgarı gibi olmayacakmış merak etme 8. sezon son sezonu olacakmış(kaynak:diziport.com) :)

yanlış yapıyorlar, son sezonun temposuyla 20 sene oynayabilir bana göre

İlk sezondan bir replik çok ilginç gelmeye başladı 6.sezondan sonra :)

"Bu benim ağzı bozuk üvey kardeşim, Debra. Büyük bir kalbi var ama onu kimsenin görmesine izin vermiyor. Bu dünyada beni seven tek kişi odur. Bence bu güzel. Hiçbirşey hakkında hiçbir duygu beslemiyorum, ama eğer besleseydim, bu kesinlikle Deb için olurdu."

Nerde geçen sezon nerde bu sezon.Aylarca heyecanla beklememe değmedi.Bi kaç bölüm izledim sonra bıraktım:(

Üst Alt