Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Dini bayramlarda engellilere ikramiye var mı?

Erbil06

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
1
Torba yasa yürürlülüğe girdikten sonra her ramazan ve kurban bayramında engellilere ikramiye var deniliyor internetde ki haberlerde.

Erbil06

Varsa öyle bir haber yalan haber
Emeklilere 1000 er tl verdiler geçmişte
Bize avucunuzu yalayın diyorlar

bayramlardakı ıkramıye emeklılere verılıo.yoksa yav ne ii engellisin al sana ikramıye denılmıo.
Zorro
pandemi değil bayramları soruolar

dostempati
kardeş bayramda ödenen ıkramıyenın adı zaten emeklı ıkramıyesı sadece emeklılere verılıo engellılere yok.

emekliler, ödeme planında bir değişiklik yapılmazsa 27-30 Temmuz tarihleri arasında bu yılın ikinci bayram ikramiyesini alacak. Emeklilere biner lira, dul ve yetimlere hisseleri oranında ödeme yapılacak. Ancak emekliler, ikramiyede enflasyon ya da yeniden değerleme artışı bekliyor. 2019 yılı enflasyonu yüzde 11.84 olarak gerçekleşti.
Eğer ikramiye artışı enflasyona endekslenirse, emeklilere ödenecek tutar bin 118 lira 40 kuruşa çıkacak.
Yeniden değerleme artışı gelirse de ikramiye yüzde 22.58 yükselerek bin 225 lira 80 kuruşa ulaşacak

KİMLER İKRAMİYE ALABİLİYOR?

Ramazan ve Kurban olmak üzere yılda iki kez ödenen bayram ikramiyelerinden SGK'dan emekli aylığı alanların yanı sıra;yaşlılık aylığı, vazife malullüğü aylığı, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri almakta olan kişiler,şehit yakınları, gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular veterör mağduru sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahipleri de ikramiye almaya hak kazanıyor.

Ramazan-bayram

Merhaba Ramazanda ya da bayramda engelli maasi alanlara ek bir yardım veriliyormu? Başvuru falan yapılıyor mu ? teşekkürler.

Kurbanlık dana veriyor.😃
Dana istemezsen koyun verirler.👍

lm_lm
Engelli maaşı alanlara maalesef ek bir ücret ödemesi yok. Aslında herkese eşit verilmeli ayrımcılık yapılmaması gerekiyor.

Dul ve yetim aylığı alan hisse oranı kadar alır. Örnek %50 maaş bağlama oranı varsa 500tl alır.

Sürekli iş göremezlik geliri alan maaş bağlama oranı kadar alır örnek %40 raporu olan 400tl bayram ikramiyesi alır.
Geçen sene zam yapmadılar bu sene zam olur mu bilemiyorum. Zaten herkes 1.000tl almıyor. Burada bile çifte standart yapıyorlar. Herkes 1.000tl almalı engelli maaşı alanlar yada emekli olanlar ve sürekli iş göremezlik maaşı alanlar sınıf ayrımı yapılmadan eşit haklara sahip olmalı. Engellinin yüzü bayramda bile gülmüyor.🙁

Mrb benimde e devlet teslim edilebilir yazıyor.gıda yardımı .bu parayı nereden alacam. tsk

1,00 TL

Perşembe yasak başlıyor 17eylüle kadar engelli maaşını nasıl alacaz, yakında atmde yok

Fatma mehmet ben gittim bugun SYDV GIDA yardmiymiş 0 1 tl benimde yunus emre dedigim gibi para vermiyorlar

Arkadaşlar bizim 'e-devlet, sosyal yardım bilgileri' bölümüne baktığımız zaman sadece 'gıda yardımı, başvuru' yazıyor.
Siz baktıysanız net olarak bin(1.000) lira mı yazıyor, anlamadım?

Bu arada bu yardımı Ziraat bankası, banka kartı ile çekeceğiz bildiğim kadarıyla.

Arkadaşlar boşa heyecan yapmayın bu dediğiniz 1100 TL emekli bayram ikramiyesi her yıl verilen 2022 alanlara yok emekli dul ve yetimlere verilecek

Emeklilere verilen ikramiye 2022 ya da evde bakım aylığı alanlara neden verilmiyor sorusunun "net yanıtı" şudur:

"Bu bir tercih ve seçim meselesidir ve 2022 veya evde bakım aylığı alanlar bu seçimin/tercihin içinde yer almıyor"

Sosyal yardimlasmaya 2.milyar540 milyon kaynak aktarilmis.gecen seneki 1000 tllik yardimdada 2.1 milyar yardim aktarilmisti ve herkez aldı.ve suanki aciklqmada gecen sene 1000 tl olan nakdi yardimi 1100 tl olarak yeniden baslatiyoruz dendi .

Son düzenleme:
Maasi kesilenler de vermeleri lazım ne maaş kaldı ne sigorta ne elk.yardımı.

Son düzenleme:
Merhaba. Yeni torba yasada engellilere bayram ikramiyesi düzenlemesi var mı? Bir haber sitesinde gördüm ama doğruluk payı nedir bilmiyorum açıkçası. :(

Hangi sitede gördünüz hakan bey sitelere bakıyorum bulamadım

Arkadaşlar bir sorum var

Merhaba, Konu yeri yanlışsa gerçekten kusura bakmayın. Kurban bayramı ikramiyesi engelli vatandaşlarda alabilcek mi bizim eve giren para 7 veya 6 bin tl kadar. sizce alır mıyız?

Üst Alt