Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Dişlerimi tedavi ettirmek istersem nereye gitmeliyim? SSK karşılıyor mu?

Metas63

Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
  • Engellilerin tüm sağlık tesislerine erişiminin kolaylaştırılması ve mağduriyetlerinin önlenmesi amacıyla yapılan sigortalı kapsamdaki özürlüler, diş tedavileri için tüm sağlık tesislerine doğrudan müracaat edebilecek.
    Halen özürlülerin diş tedavileri için resmi sağlık tesislerine müracaat zorunluluğu bulunuyor. Serbest diş tabipliklerine veya özel sağlık tesislerine müracaat için resmi sağlık tesisinden sevk gerekiyordu.

Arkadaşlar benim sormak istediğim Dişlerimi bir hayli ihmal etmişim. Çok fazla çürük ve 7 taneye yakın çektirdiğim dişim var. Bunları yaptırmak istersem acaba ssk tüm masrafları mı karşılıyor yada sadece belli bir miktarını mı ödüyür?
Bilen arkadaşlar cevaplarsa çok memnun olurum.

Tebliğ'in 5. maddesi Diş tedavilerini açıklıyor. Buna göre:

• 5.2.11. % 40 ve üzerinde özürlü kişiler, diş tedavileri için özürlülük durumunu belgelendirmek suretiyle, tüm sağlık kurum ve kuruluşlarına veya serbest diş hekimliklerine doğrudan başvurabilirler. Ancak başta zihinsel özürlü olmak üzere iletişim kurulamayan veya algılama güçlüğü yaşanan özürlü kişilerin diş tedavileri lokal anestezi altında gerçekleştirilemiyorsa ve genel anestezi altında müdahale gerekliliği söz konusu ise tedavinin, anesteziyoloji ve reanimasyon uzmanının sorumluluğunda genel anestezi altında cerrahi müdahale uygulanabilen, asgari tıbbi malzeme ve ilaçların bulunduğu genel anestezi ile müdahale birimi olan özel sağlık kurumlarında yapıldığının belgelendirilmesi gerekmektedir.
    Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırılması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmeliğe uygun olarak alınan raporun onaylı bir örneği düzenlenecek faturaya eklenecektir.
    Bu tür tedaviler için Diş Tedavileri Fiyat Listesinde (EK-7) yer alan fiyatlar geçerlidir.

slm oturanboga yazmış oldugunuz diş tedavisinden yeşil kartlılarda faydalana biliyorlarmı sevgi ve saygılar

şimdi bu çıkan yasaya göre %40 ve üzeri özürlü olanlar serbest çalışan diş hekimlerinede gidebilicekmi ssk ile anlaşma yapıp yapmadıklarını nasıl ögrenebiliriz

bahsedilen tebliği doğrultusunda diş tedavisi
gören arkadaşlar mevcut ise ,nasıl ve nerede yaptırdıklarını paylaşmaları mümkünmü?
saygılarımla
ergün

Özürlülerin diş tedavileri ücretsiz mi, sosyal güvenlik kurumu karşılıyor mu?

Arkadaşlar, özürlülerin diş tedavileri ücretsiz mi, sosyal güvenlik kurumu karşılıyo mu acaba?

%40 ve üzerinde özürlü kişiler, diş tedavileri için özürlülük durumunu belgelendirmek suretiyle, tüm sağlık kurum ve kuruluşlarına veya serbest diş hekimliklerine doğrudan başvurabilirler.
Başta zihinsel özürlü olmak üzere iletişim kurulamayan veya algılama güçlüğü yaşanan özürlü kişilerin diş tedavileri lokal anestezi altında gerçekleştirilemiyorsa ve genel anestezi altında müdahale gerekliliği söz konusu ise tedavinin, anesteziyoloji ve reanimasyon uzman hekiminin sorumluluğunda genel anestezi altında cerrahi müdahale uygulanabilen, asgari tıbbi malzeme ve ilaçların bulunduğu genel anestezi ile müdahale birimi olan sağlık kurumlarında yapıldığının belgelendirilmesi gerekmektedir. “Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırılması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik” hükümlerine uygun olarak düzenlenmiş raporun onaylı bir örneği düzenlenecek faturaya eklenecektir.

Rapor,rapor,rapor,rapor,rapor...
Bu çilenin biteceği yok gibi.

herkes birbirinin aynısını yazı yo bide tedavi görenler yazsada bizde ögrensek de bizde yaptırsak kim nerde yaptırıyo arkadaşlar ya iki kelime yazıp da şurda yaptırıyoz ücretsiz detin ya

Arkadaşlar, şimdiye kadar %40 ve üzerinde özürlü kişiler, diş tedavileri için özürlülük durumunu belgelendirmek suretiyle, tüm sağlık kurum ve kuruluşlarına veya serbest diş hekimliklerine doğrudan başvurabiliyordu.
Yapılan değişiklikle, diş tedavileri, sadece kurum ile sözleşmeli resmi sağlık kurum ve kuruluşları tarafından yapılacaktır.

Halil arkadaşımızın dediği gibi 29/01/2009 tarihinden itibaren geçerli olan tebliğle Kurumun dışında yapılan diş tedavi masrafları ödenmeyecektir.

Diş Tedavisi

Merhaba,

Benim son çıkan yasaya göre verilmiş %40 özürlü raporum var ve ssk'lı olarak çalışıyorum. Özel Diş doktoru veya klinikte diş tedavisi yaptırmak istiyorum. Devlet bunu karşılar mı, nereye başvurmalıyım, neler yapmalıyım? Değişik yazılar okudum kafam karıştı, bilgilendirebilir misiniz lütfen. Teşekkürler

merhaba arkadaşlar
bu uygulamanın vatandaşa getireceği yuk serbest meslek mensubu dişçinin anlaşmalı olup olmaması . uyum rapor vs. vs sorun lara takılmaktadır mevzuat guncelenmektır bu kapsamdaa yenı duzenlemelerın olacağı duyumunu aldım sağlık bakanlığından acılıyetı olmayan arkaadaşlar bır kaç ay içinde gerekli uygun düzenleme getirilecektir

29/01/2009 tarihinden itibaren geçerli olan tebliğle Kurumun dışında yapılan diş tedavi masrafları ödenmeyecektir.

engellilerin özel diş hekiminde diş tedavileri

arkadaşlar merhaba .ben diş hekimi fatih balcı. internette ilgili konuyu tekrar gözden geçirirken sitedeki sorularla karşılaştım bu konuda sizede bildiğim kadarıyla bilgi vermeye çalışayım.umarım yardımcı olabilirim

şu ana kadar bir tane engelli hastam oldu . önümüzdeki günlerde onun işlemleriyle ilgileneceğim. işlemin sonucunu burayada yazarım inşallah.bu konuda veya yenilikler konusunda bilgi almak isterseniz dt_fatih_42@hotmail.com mail adresim. ayrıca kendi diş hekiminizden de konu hakkında güncel bilgi alabilirsiniz.malum şu sıralar SGK sürekli tebliğ yayınlıyor , bu da uygulamaların değişmesine neden oluyor.

şu anda güncel olan uygulama bildiğim kadarıyla şöyle , engelli yurttaşlarımız direk olarak istediği özel diş hekimine diş tedavisi için başvurabiliyorlar. evrak işlerimleri can sıkıcı görünebilir. fakat tedavi sonucu çıkan ücretin miktarı fazla ise uğraşmaya değer diye düşünüyorum.

izlenmesi gereken yol ,sanırım şu linkte mevcut.

SGK Genelgesi Hakkında

evraklar konusunda benim anladığım kadarıyla diş hekiminize noter onaylı vekaletname verdikten sonra sizin yapacağınız pek birşey kalmıyor. gerekli yazışmaları diş hekiminiz sanırım halledecektir.

saygılar

Sayın dt-fatih benim oğlum % 80 otistik.Biz yeşil kartlıyız,Tekirdağ devlet hastahanesinden oğluma ön dişleri için dolgu randevusu aldım,özürlülere indirim olup olmadığını sordum.Bizim bu uygulamadan haberimiz yok dediler.Bu durumda ne yapmam gerekir?Yeşil kartlılara indirim yok mu? şimdiden teşekkürler...Saygılar...

yeşil kartlılar.

merhaba emre bey;

ilgili kişinin aşağıdaki kapsamda olması gerekir.

[FONT=Times New Roman]1.2. Kapsam[/FONT]
[FONT=Times New Roman](1)İkamet yeri Türkiye olan kişilerden;[/FONT]
[FONT=Times New Roman]1.2.1.[/FONT][FONT=Times New Roman] Hizmet akdi ile bir veya birden fazla işveren tarafından çalıştırılanlar ve bakmakla yükümlü olduğu kişiler, [/FONT]
[FONT=Times New Roman]1.2.2.[/FONT][FONT=Times New Roman] Köy ve mahalle muhtarları ile hizmet akdine bağlı olmaksızın kendi adına ve hesabına bağımsız çalışanlardan;[/FONT]
[FONT=Times New Roman]a) [/FONT][FONT=Times New Roman]Ticarî kazanç veya serbest meslek kazancı nedeniyle gerçek veya basit usulde gelir vergisi mükellefi olanlar ve bakmakla yükümlü olduğu kişiler,[/FONT]
[FONT=Times New Roman]b) [/FONT][FONT=Times New Roman]Gelir vergisinden muaf olup, esnaf ve sanatkâr siciline kayıtlı olanlar ve bakmakla yükümlü olduğu kişiler,[/FONT]
[FONT=Times New Roman]c) [/FONT][FONT=Times New Roman]Anonim şirketlerin yönetim kurulu üyesi olan ortakları, sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketlerin komandite ortakları, diğer şirket ve donatma iştiraklerinin ise tüm ortakları ve bakmakla yükümlü olduğu kişiler,[/FONT]
[FONT=Times New Roman]ç) [/FONT][FONT=Times New Roman]Tarımsal faaliyette bulunanlar ve bakmakla yükümlü olduğu kişiler, [/FONT]
[FONT=Times New Roman]1.2.3.[/FONT][FONT=Times New Roman] İsteğe bağlı sigortalı olan kişiler ve bakmakla yükümlü olduğu kişiler,[/FONT]
[FONT=Times New Roman]1.2.4.[/FONT][FONT=Times New Roman] (1.2.1), (1.2.2) ve (1.2.3) numaralı maddelerde sayılmayanlardan; [/FONT]
[FONT=Times New Roman]a) [/FONT][FONT=Times New Roman]Sığınmacı veya vatansız olarak kabul edilen kişiler,[/FONT]
[FONT=Times New Roman]b) [/FONT][FONT=Times New Roman]1/7/1976 tarihli ve 2022 sayılı 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun hükümlerine göre aylık alan kişiler ve bakmakla yükümlü olduğu kişiler,[/FONT]
[FONT=Times New Roman]c)[/FONT][FONT=Times New Roman]24/2/1968 tarihli ve 1005 sayılı İstiklal Madalyası Verilmiş Bulunanlara Vatani Hizmet Tertibinden Şeref Aylığı Bağlanması Hakkında Kanun hükümlerine göre şeref aylığı alan kişiler ve bakmakla yükümlü olduğu kişiler,[/FONT]
[FONT=Times New Roman]ç)[/FONT][FONT=Times New Roman] 28/5/1986 tarihli ve 3292 sayılı Vatani Hizmet Tertibi Aylıklarının Bağlanması Hakkında Kanun hükümlerine göre aylık alan kişiler ve bakmakla yükümlü olduğu kişiler,[/FONT]
[FONT=Times New Roman]d)[/FONT][FONT=Times New Roman] 3/11/1980 tarihli ve 2330 sayılı Nakdi Tazminat ve Aylık Bağlanması Hakkında Kanun hükümlerine göre aylık alan kişiler ve bakmakla yükümlü olduğu kişiler,[/FONT]
[FONT=Times New Roman]e)[/FONT][FONT=Times New Roman] 24/5/1983 tarihli ve 2828 sayılı Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Kanunu hükümlerine göre korunma, bakım ve rehabilitasyon hizmetlerinden ücretsiz faydalanan kişiler ve bakmakla yükümlü olduğu kişiler,[/FONT]
[FONT=Times New Roman]f)[/FONT][FONT=Times New Roman] Harp malûllüğü aylığı alan kişiler ile 12/4/1991 tarihli ve 3713 Sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamında aylık alan kişiler ve bunların bakmakla yükümlü olduğu kişiler, [/FONT]
[FONT=Times New Roman]g)[/FONT][FONT=Times New Roman] 18/3/1924 tarihli ve 442 sayılı Köy Kanununun 74 üncü maddesinin ikinci fıkrasına göre görevlendirilen kişiler ile aynı Kanunun ek 16 ncı maddesine göre aylık alan kişiler ve bakmakla yükümlü olduğu kişiler,[/FONT]
[FONT=Times New Roman]ğ)[/FONT][FONT=Times New Roman] 24/6/2008 tarihli ve 5774 sayılı Başarılı Sporculara Aylık Bağlanması ile Devlet Sporcusu Unvanı Verilmesi Hakkında Kanun hükümlerine göre aylık alan kişiler ve bakmakla yükümlü olduğu kişiler, [/FONT]
[FONT=Times New Roman]1.2.5.[/FONT][FONT=Times New Roman] Mütekabiliyet esası da dikkate alınmak şartıyla, oturma izni almış yabancı ülke vatandaşlarından yabancı bir ülke mevzuatı kapsamında sigortalı olmayan kişiler ve bakmakla yükümlü olduğu kişiler,[/FONT]
[FONT=Times New Roman]1.2.6.[/FONT][FONT=Times New Roman] 25/8/1999 tarihli ve 4447 sayılı Kanun gereğince işsizlik ödeneği ve ilgili kanunları gereğince kısa çalışma ödeneğinden yararlandırılan kişiler ve bakmakla yükümlü olduğu kişiler, [/FONT]
[FONT=Times New Roman]1.2.7.[/FONT][FONT=Times New Roman] 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu veya bu Kanundan önce yürürlükte bulunan sosyal güvenlik kanunlarına göre gelir veya aylık alan kişiler ve bakmakla yükümlü olduğu kişiler,[/FONT]
[FONT=Times New Roman]1.2.8.[/FONT][FONT=Times New Roman] 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi ve 60 ıncı maddesinin birinci fıkrasının (c) bendinin (1) numaralı alt bendinde belirtilen kişiler hariç olmak üzere yukarıda sayılanların dışında kalan ve başka bir ülkede sağlık sigortasından yararlanma hakkı bulunmayan vatandaşlar ve bakmakla yükümlü olduğu kişiler,[/FONT]
[FONT=Times New Roman]genel sağlık sigortalısı ve bakmakla yükümlü olduğu kişi olarak Kurum sağlık yardımlarından yararlandırılır.[/FONT]
[FONT=Times New Roman][/FONT]
[FONT=Times New Roman]eğer oğlunuz yukarıdaki kapsamda ise aşağıdaki maddelerde göründüğü gibi istediğiniz tadaviyi istediğiniz yerde yaptırabilirsiniz.[/FONT]
[FONT=Times New Roman](5) %40 ve üzerinde özürlü kişiler, diş tedavileri için özürlülük durumunu belgelendirmek suretiyle, tüm sağlık kurum ve kuruluşlarına veya serbest diş hekimliklerine doğrudan başvurabilirler.[/FONT]
[FONT=Times New Roman](6) Başta zihinsel özürlü olmak üzere iletişim kurulamayan veya algılama güçlüğü yaşanan özürlü kişilerin diş tedavileri lokal anestezi altında gerçekleştirilemiyorsa ve genel anestezi altında müdahale gerekliliği söz konusu ise tedavinin, anesteziyoloji ve reanimasyon uzman hekiminin sorumluluğunda genel anestezi altında cerrahi müdahale uygulanabilen, asgari tıbbi malzeme ve ilaçların bulunduğu genel anestezi ile müdahale birimi olan sağlık kurumlarında yapıldığının belgelendirilmesi gerekmektedir. “Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırılması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik” hükümlerine uygun olarak düzenlenmiş raporun onaylı bir örneği düzenlenecek faturaya eklenecektir.[/FONT]
[FONT=Times New Roman]bu maddeler sağlık uygulama tebliği ( SUT) 2008 deki kararlardır.[/FONT]
[FONT=Times New Roman]şu ana kadar bu özürlülerin tedavileri ile ilgili bundan farklı bir düzenleme yapılmadı.[/FONT]
[FONT=Times New Roman]saygılar[/FONT]

Sayın dt_fatih,verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.Benim oğlum,2022 sayılı yasadan fay
dalanıyor ayrıca bakıma muhtaç ağır özürlü raporu var.Bu raporlarla dev.hast. gideceğim ,olmazsa özele gideceğim ve ilgili yasaları da belgelerle ayrıca sunacağım.Yasal hakkımız var ise neden uygulanmasın hele ki böyle hassas bir durumda... İnşallah istediğimiz sonuca hep beraber ulaşırız, saygılar...

yasalar

emre bey umarım haklarınızı kullanabilme konusunda , meslektaşlarım veya ilgililer , yardımcı olurlar.

yasalar açık ve anlaşılır görünüyor.hekiminizi bilgilendirmek süreci belki kolaylaştırabilir.

ssk olarak calısan herkes ıster devler ıster özel diş hekımlerıne tedavılerını yaptırabılecekler mişşş bugun haberlerde soyledı

bunun yanında serbest diş hekimlerinin SGK ile anlaşma yapmasına gerek yok çünkü sağlık uygulama tebliği yayınlayarak devlet zaten bütün özel diş hekimleriyle anlaşma yaptığını beyan etmiş oluyor.

ssk olarak calısan herkes ıster devler ıster özel diş hekımlerıne tedavılerını yaptırabılecekler mişşş bugun haberlerde soyledı

efe bey şu an öyle bir durum net değil.

konuyu açıklayayım müsade ederseniz.

daha önce devlet hastanesinin hastayı , özele sevk etmesi için bazı şartlar vardı.

mesela dolgunun 90 gün içinde yapılmaması veya protezin 180 gün içinde kamu hastanelerinde yapılamaması durumunda dışarıya sevk edilir şeklinde bir madde vardı.

danıştay bu maddeyi kabaca '' kardeşim adamın dişi ağrıyor sen 89 gün sonra gel tedavini yapayım diyerek hastayı sevk etmiyorsun , bu hasta haklarına aykırı '' diyerek iptal etti.

birde hastanın sevki için bir kurulun onayını şart koşmuştu devlet , o konuda da danıştay şöyle dedi. '' be adam(devlet e sesleniyor) sen bu kişiyi ( diş hekimini) diş konusunda eğitmişsin ve ağız ve diş hastalıklarından anlayan yetkin bir kişidir onayını vermişsin , e bunun üzerine bir hastayı özele sevk etmek için ne diye bir de kurul gerekir diye tutturuyorsun , bir tane diş hekimi yeter ,kurul olmasına gerek yok.'' dedi ve o yasayıda iptal etti.

konu bundan ibaret.

peki şimdi ne olacak ?

devletin hastaları özele sevk etme konusunda izin verip vermeyeceğini gözleyeceğiz.

izin vermek istemezse yeni bir yasa çıkarak tabiri caizse işi yokuşa sürebilir veya diş hastanelerinin başhekimlerine bir yazı göndererek hastaları dışarıya sevk ederseniz canınızı yakarım sevk etmememek için elinizden geleni yapın diyebilir.

izin verirse yeni düzenlemeler olacak demektir ki çünkü sağlık bütçesine ek mali yük getirecektir bu durum.

fatıh bey durumu acıkla bende zaten mişşş ekını ve haberlerın soyleddıgını yazdım kesın bırsey soylemedım bu ulkede hıcbırsey kesın degılkı zaten

engellilerin diş tedavisi hala devam ediyormu?

Merhabalar;

Ben dişlerimi yaptıracağım, Engellilerin diş tedavisi ile ilgili serbest diş hekimlerinde ücretsiz dişlerimi yaptıralabileceğimiz bir genelge vardı...Bu hakkımız hala devam ediyormu, yoksa herhangi bir değişiklik oldu mu?

Benim dişlerimin 1500TL civarı bir masrafı var. Eğer ki bu hakkımız devam ediyorsa, ödeme prosedürü nasıldır, hangi yolları takip etmem gerekiyor...Bu parayı nakit olarak veremem, başka bir yol?

Merhabalar...benim oğlum %80 engelli otistik,yeşilkartlıyız.Dev.hast .dolgu için götürdüm.protez ve çekim dışında indirim olmadığını söylediler,muayene dahil olmak üzere ücretli yaptırdık....dolgu 26 ,muayene 7 bin..ve 6 dolgusu daha var....yeşilkartlılar zaten ödeme güçlüğü çeken insanlardır,indirim konusu onlar içinde geçerli olmalıdır.umarım bu konuda yetkililer duyarlı olurlar.... saygılar...

aynen dt_fatih arkadaşın dediği gibi geçen ay bursa diş hastanesine gittim randevu aldım doktor muyne etti 3 tane çekilcek diş 4 kısa köprü dolgular vesaire doktora raporumu gösterdim dışarda yaptırmak istiyorum sevk edermisin dedim doktorun yeni yönetmelikten kanundan danıştay kararından haberi yok telefonla faturalandırmadaki görevli arkadaşa yönlendirdi ordaki arkadaş sevk alıp dışarda yaptırableceyimi söğledi sonra sgk nın sitesinden geçerli kanunu okuduğunda 180 gün içersinde bölgede bulunan hastanede tedavisi yapıla biliniyorsa sevk yapılmaz ibaresini okuduktan sonra doktora tekrar yönlendirdi doktor bu tedaviyi 180 günde burda yapabiliriz dedi dişlerimi çekmeye başladı o gün birini çekti sonraki gün birtane daha sadece dişleri çektirme bile günlerimi aldı sıralarda saatlerce bekledim baş hekimin yanına çıktım onunda yeni mevzuattan haberi yok ama 180 günde hastanede tedavi sürecinde yardımcı olacağını söğledi 4 tane protez için sgk ya elimde bir kağıtla yönlendirdiler sgk hesap çıkardı yaklaşık 45 milyon protez katkı payı (350tl) bu rakam çok değilmi dedim itiraz ettim bana söğlenen danıştay kararı bozdu özelde yaptırabilirsin dedi ben artık devlet hastanesinde yaptırıyorum ama bu ücretler yüksek dedim bana raporunun fotokopisini bu verdiğimiz akğıta zımbala para almıyacaklar dedi tekrar hastaneye gittim biz bu ücretleri almak zorundayız dediler bıraktım çıktım 10 gündür uğramadım
yani anlatmak istediğim kimsenin kimseden haberi yok kim neyi uygulayacak bilmiyor artı randovu muayine her seferinde katkı payı 5lira ilaç alırken eczanede karşıma çıkıyor geçen gün ilaç alacaktım 15 lira kadar tutuyo devlet hastanesinin piskiyatri bölümünden yazdılar 15 lirada 2 diş hastanesi bir devlet hastanesi 3 muayine ücreti toplam 30lira ilaçlarımıda alamadım 10 gündür ilaçsız duruyorum allah sonumuzu hayır etsin

Hasankaraman;
yazdıklarınız beni de şüpheye düşürüyor.

bu konuda güncel uygulamayı bağlı bulunduğum diş hekimleri odasına danışıp buraya tekrar aktarırım.

odamızın web sitesinde bulunan son bilgilendirme metninini sizlerle paylaştım(SGK Genelgesi Hakkında)

fakat telefonla arayıp tekrar bilgi edineceğim.

antalya diş hekimleri odasını tekrar aradım.

engelli arkadaşların ''sevksiz'' bir şekilde direk olarak özel diş hekimlerine gidip tedavilerini yaptırabileceklerini sosyal güvenlik kurumunun tedavi ücretini karşılayacağını söyledi.

ayrıntılı bilgi almak isteyenler için odanın telefon numarası 0 242 237 55 88

özel diş hekimlerinde tedavi gördükten sonra % 40 ve üzeri raporunuzla birlite sgk ya vermeniz yeterli.

Kayseride bu 2009/110 kararı uygulanıyor.Bizzat bu kararı uygulayn diş hekimi ve sgk yetkilisi ile konuştum.

Bilgi almak isteyen 0352 2228500 nolu telefondan diş hekimiyle görüşebilir.

Çalışanlar % 20 ödüyor,çalışmayanlar %10

Arkadaşlar çok acil cvb. alırsam çok memnun olurum. Bir kaç güne kadar 10 yaşında kızımı yaklaşık 6 saat uzaklıktaki diş hekimliği fakültesine sevkli olarak götüreceğim. Orada karşılaşacağım sorunlarıda şu anda yaşamadan kestiremiyorum. Ben %50 rapor ile emekliyim. Bu kanundan kızım içinde yararlanabilirmiyim. O şekilde olursa bulunduğum ilde bu tedaviyi yapabilecek bir özel klinik mevcut oraya başvurabilirim. Yoksa 6 saatlik yola epey gidip gelmem gerekecek tabi gidebilirsem.

Üst Alt