Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Dişlerimi tedavi ettirmek istersem nereye gitmeliyim? SSK karşılıyor mu?

sanırım bilgisi olan arkadaş yok neyse ben araştırıp sonuç alırsam yazarım.

senveben;
bildiğim kadarıyla ama yine de yanıltmak istemem 2009/110 nolu yasadan sadece %40 ve üzeri sağlık raporu olanlar yaralanabiliyor.dolayısıyla kızınız için faydalanamazsınız

eğer kendiniz için yaptıracaksanız özel diş hekimi veya diğer diş hastanelerine sevksiz bir şekilde yaptırıyorsunuz.diş tedavisi tamamlandıktan sonra sağlık raporunuz,d
iş faturanız ve diş doktorunun yaptığı tedavileri yazan raporunuzu sgk ya ilgili birime teslim eidyorsunuz ve ödemeniz Ziraat bankasına yapılıyor.

kendim için görüşmeler yaptım ancak sağlık kurulu rapor derecemi % 34 yapınca yararlanamadım.

diş tedavisi yaptıracak arkadaşlara duyurulur.daha detay bilgi almak isterseniz yukarıda telefon numarasını arayabilirsiniz.

merhaba arkadaşlar,
ben şuan özel kadıköy diş polikliniğinde yaklaşık 1,5 aydır diş tedavisi görüyorum.
ve hiçbir ücret ödemeden.
5 dişim dolgu olacak bir porselen diş taktırdım dahada tedavim devam ediyor.

sadece istedikleri şey,
ssk kartı fotokobisi,nüfus cüzdan fotokobisi,birde sağlık raporu fotokobisi, hepsi bu kadar.
valla öyle ilgileniyorlarki.tanıdığım kaç tanede arkadaşımız orda tedavi görüyor.

e

arkadaşlar 2010 yılı sağlık uygulama tebliği yayımlandı.benim anladığım kadarıyla 2009 daki tebliğde engelli vatandaşlara tanınan ayrıcalık bu tebliğde kaldırılmış.

peki muayeneye başlayanlar ve hala muayenesi devam edenler ne olacak?

2010 yılı sağlık uygulama tebliğinin yürürlük tarihi 01/04/2010 muş. Bu tarihten önce tedaviyi başlatabilirsek eski tebliğden mi istifade edeceğiz.

efsane _52 bu özel kadıköy diş poliklınığinin telefon veya internet adresini verebilirmisin bize biz de gidelim oraya

Engelli hastalar bu haklarını bilmiyor

Engelli vatandaşlarımızın istihdam edilmesinin kolaylaştırılmasının amaçlandığı organizasyonda, engelli hasta tedavileri konusunda bilgi vermek amacıyla organizasyona katılan Hospitadent Dental Group standı da büyük ilgi gördü.

SGK engelli hastaların diş tedavi ücretlerini karşılıyor

Hospitadent Dental Group Çamlıca Şubesi Başhekimi Dt. Selçuk Özbölük organizasyonda yaptığımız birebir görüşmelerde gördük ki, birçok engelli vatandaşımız, sağlık hizmetlerini alabilecekleri kurumlar hakkında çok fazla bilgiye sahip değil. Oysaki SGK %40 ve üzeri engelli olan vatandaşlarımızın diş tedavi hizmetlerinin asgari ücret tarifesi üzerinden tamamını karşılıyor. Engelli vatandaşlar istedikleri ağız ve diş sağlığı merkezinde ya da poliklinikte diş tedavilerini yaptırabilirler dedi.

Engelli hastaların diş tedavileri nasıl yapılıyor?

Diş hekimliği tedavileri hasta ile tam uyum gerektiren tedaviler. Özellikle zihinsel özürlü hastalarda bu uyumu yakalamak maalesef mümkün olamıyor. Bu tarz sağlık sorunları olan hastaların, özellikle de çocukların diş tedavileri lokal anestezi altında yapılamıyor, hasta tedavi sırasında sabit duramadığı için diş tedavileri yarım kalabiliyor. Bu nedenle bu hastaların tedavileri genel anestezi veya sedasyon ile gerçekleştiriliyor.
Diş hekimi Selçuk Özbölük genel anestezi ya da sedasyon ile yapılacak diş tedavilerinin muhakkak genel anestezi uzmanı eşliğinde ve tam steril ameliyathane ortamında yapılması gerektiğini önemle vurguladı.

Uzman hekim iletişim kurmak için çok önemli!

Engelli bireylerde ağız ve diş sağlığını korumak, sorunlarıyla başa çıkabilmek için özel ilgi ve uzmanlığa ihtiyaç duyulduğunu söyleyen Özbölük, Diş tedavisi için gelen hastalarda görebildiğimiz ağrı ve dişlere yapılacak işlem nedeniyle karşılaşılan huzursuz tavırlar engelli hastalarda da sıklıkla karşılaştığımız bir durum. Bu nedenle diş hekiminin engelli bireylerin diş tedavileri konusunda deneyimli olması ve sıcakkanlı tavırlarıyla hastaya güven vermesi tedavi sürecini kolaylaştırıyor. Eğer ki engelli hasta bir çocuk ise mutlaka Pedodonti uzmanının klinik muayenesinden geçmelidir ve pedogojik formasyona sahip Pedodonti uzmanı eşliğinde tedaviye devam etmeli. dedi.

Engelli hastalar bu haklarını bilmiyor

Üst Alt