Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Diz üstü çift taraf ampütasyon. Mikroişlemcili protez yaptıracağım..?

themust

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Merhabalar öncelikle kendimi tanıtıyım. 2003 yılında geçirmiş olduğum trafik kazası sonucu her iki uzvumuda diz üstü kaybetmiş bulunmaktayım. aradan 15 sene geçsede birkaçkez denemiş olduğum düz sistem protezler hayat standartımı yükseltmek yerine ciddi manada düşürdüler. Şimdi ise yeni bir girişim ile mikroişlemcili protezleri yaptırmak için işlemlere başlamış bulunmaktayım. güdük boylarım kasıktan uca kadar 20cm. 27 yaşındayım ve aktif ve sporcu bir yapım var. Nekadar çok araştırma yapsam da karar vermek çok güç oluyor. geri dönüşü olmadığı için tecrübeleri olan arkadaşlara danışmak istedim. Öncelikle soket sisteminden bahsetmek istiyorum. silikon liner sistem kullandım gayette rahattı fakat dönme olayı çok can sıkıcı bir durumdu. Vakum sistemi ise ciddi manada terleme ve kasıktan sıkma yapıyordu. aradan çok uzun zaman geçti yeni ne tür sistemler mevcut ve hangisini tavsiye edersiniz ?

Mikro işlemcili protez ise araştırdığım kadarı ile TR'de C-LEG, Ossür rheo 3 xc ve plie gibi markalar bulunmakta. açıkcası fiyat olarak çok bir bilgim yok. Sgk ya bunları ödettireceğim fakat katkı payı nekadar düşer nekadar kalır bilmiyorum. bildiğim tek şey protez başına 50bin tl lik ödeme yapıldığı. Markalara gelecek olursak çift tarafta blateral olduğumdan verim alabilmem için en iyisini yaptırmak istiyorum. Tavsiyeleriniz ve söylemek istedikleriniz nelerdir. şimdiden teşekkürler...

Merhaba hiç kullanmadığım C leg marka diz üstü protezimi satmayı planlanıyorum ilgilenirseniz dönüş yapabilirsiniz

proetez için fiyat teklifi alabilir miyiz C leg için 0507 132 4636

Üst Alt