Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Diz üstü protez kullanımı ile ilgili detaylar, tecrübeler..?

2012 yılından beri Ottobock C-Leg 3 kullanıyorum... 2006 yolunda motor kazası nedeniyle diz üstü ampütasyon geçirdim. Ilk 3R60 ile başladım. Ozamanlar liner slikon olmadığı için çıplak güdük ile kullanıyordum. Bu tabii ki çok enfeksiyona sebep oldu. Daha sonra bir çok kes Ankara ve Istanbuldaki Ottobock şirketi ile göremem oldu. Bunu tabii ki yıllardan beri gittiğim ACO Ortopedi sayesinde oldu. Artık onlarla bir aile gibi olduk. Derdimi herzaman dinliyorlar ve herzaman bir çözüm yolu buluyorlar. Gerçekten maddiyatla alakası olmayan insanlar ( tabii ki bedava yapmıyorlar ama astronomik rakamlar istemiyorlar ) izmirde bir sürü yer aradım ama çoğu insanlar artık yardim etmeyi bırakmışlar işi resmen ticarete dökmüşler. Hatta biri ortopedi benden 2012 yılında c-leg için 2500 tl para isteyen bir ortopedi bile gördüm. Ben ACO ortopedi de 5 kurus bile vermedim . Hatta ankara ve istanbula birlikte gittik Eğer izmir civarında oturuyorsanız mutlaka gitmenizi tavsiye ediyorum . 8 Eylül Özel Hastanesinin tam karşısında. Gittiginize pişman olmayacaksınız.
Serkan Ünal
a211fb56ebae1b7349f5fe8b68bdf15d.jpg

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

C-leg kullanicilari ekleminizin bakimlarini nasil yaptiriyorsunuz ?
Sgk vatandasini bu konuda magdur ediyor ilk bakimdan sonrasini karsilamiyordu.
Var mi herhangi bir gelisme ?
Mahkemeye verenler oldugunu duymustum bilgisi olan var mi ?
Eger halen durumlar ayni ise organize olup sesimizi duyurmamiz gerekiyor. Yoksa yuruyebilmemiz icin cok astronomik rakamlar karsimiza cikacaktir.
Umarim c-leg kullanicilari olarak haberlesebiliriz saygilar..

Herkese hayırlı akşamlar bu dizüstü protezler ( Soketsiz ) kaba taslak kaç kg gelıyo örneğin 3R80 hidrolık gibileri bilgisi olan cevaplarsa sevinirim teşekkürler

Üst Alt