Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Diz üstü protez yaptırmak istiyorum. Nasıl temin edebilirim?

byilmaz21

Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
1
Merhaba 9 yıl önce mikro işlemcili protez yaptırdım ve yıpranmış yenisini almam için henüz 1 yıl daha var o zaman ne kadar öderler yeni protez için. Medikalci bana dedi ki çok az ödüyorlar diye ben sürekli hareket halinde olan bir insanım iyi bir proteze ihtiyacım var nasıl temin edebilirim ?

Kimse bilmiyor mu arkadaşlar ? Memur olarak çalışıyorum SGK'lıyım benim proteze ihtiyacım var yeni protez nasıl yaptırabilirim bilgisi olan yok mu ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Malesef arkadaşım 10 yılı doldursan bile ödeme 40-45 bin arasında suan kullandığın protezin fiyatı 250 bin liraya dayandı. Bende seninle aynı durumdayım elektronik eklem yerine sadece hidrolik sistem 3r80 gibi bir protezi düşünebilirsin.

sgk lıysan hastahaneden dız altı veya dız üstü protez reçetesı ortapedı servısınden yazdıracaksın

@Ercan ören

Merhaba Ercan Bey bu dediğiniz 3r80 protezini yazdırabilir miyim ?

SGK diz üstü protez ihtiyacımı karşılamıyor bunu nerden temin edebilirim bilgisi olan var mı ? Çok ilginç bir durumla karşı karşıyayım

Merhaba 2 hafta önce sol diz altı yeni ampute oldum süreç benim için çok zor geçiyor psikoloji olarak inanılmaz bi çöküntüdeyim atlatamıyorum nasıl aşabilirim nasıl aştınız 😔😔

Mucize.ampute olmadan önce derdi olan arkadaşlarıma her zaman şunu derdim, bu hayat senin ve böyle yasaman gerekiyor, isyan etmek yerine bu şekilde en güzel en iyi nasıl yaşayabilirim onu düşünün derdim. kendim ampute oldum. üzerinden 10 ay geçti. evet ara sıra bende boşluğa düşüyordum. ama kendimi de aynı şekilde motive ettim hep. bundan sonra böyleyim bu hayatı nasıl en iyi şekilde yasayabilirim çünkü başka carem yok derim ve moralimi düzeltirim. eskisinden daha pozitifim. her zaman iyi ol iyi düşün

Mucize.
Bu durumu kabullenmelisin. Ayrıca bu dünya da kalıcı değiliz çok da kafaya takma bundan sonra daha dikkatli ol. Diz altı olması yaşam kalitelini çok düşürmez. Hayatın tadını almaya bak. Bu hayatta üzülmek için de neden çok mutlu olmak için de önemli olan senin neyi aradığındır.

Byilmaz ve mucize

Bence sen de artik biz gibi rol model olma yolunu secmelisin.bizler variz ve en az diğerleri kadar normaliz.sen cevrene ogretme rolunu ustlenmelisin.sen asarsan sen alisir ,yeni seni! Seversen , sana uzulmek yerine imrenirler bile. Sınavında basarilar dilerim.kolay degil ama bakis acinla kolaylastirbilirsin arkadaşım..

10 yili doldurduktan snra hakkin oluyor ama arkdsin dedigi gbi tamamini ödemiyor. Tamir ettirebilme imkanin varsa daha uyguna gelebilir. Snrasi hastaneler kurullar receteler.o konuda becerikli bir medikal bulup ilerlemeni tavsiye ederim.

Son düzenleme:
arkadaşlar bir dakkanızı alacam kusura bakmayınız varmıdır benım gıbı diz altı ayak protezı taşıyan 5 yıl doldurup ocak 2022 tarıhınden sonra sgk ssk kanalıyle ücret ödemeden protez yaptıran varmıdırrica etsem bana yazabılırmı tel.5323247073

@hasko

Hayır henüz yapmadım yasal olarak devlet karşılıyor mu bilmiyorum ya da ne kadarını karşılıyor. En son 10 yıl önce endolite micro işlemcili yaptım çok faydasını gördüm şimdi aynısını yaptırabilirmiyim bilmiyorum

Hastaneye gidip protez yazdırdım SGK 15 bin TL karşılayacağını söyledi, medikalci de doktorun yazdığı protezin maliyetnin 200 bin tl olduğunu söyledi yani 185 bin tl gibi bir açık var.

Moderatör tarafında düzenlendi:
İstanbulda Mediclinic var Esenyurtta gayet başarılılar.

arkadaşlar dizüstü bacak eklemi yaptıracağız, ilk defa yaptıracağım için acemiyim sizce kocaeli içinde tavsiye mi yaptıralım yoksa istanbul a mı gidelim ? gebze de ikamet

kirşehirli

İstanbula Gelecekseniz Mediclinic Ortopedi var gayet sevecen insanlar babama son 2 protezini orada yaptırdık.

@kirşehirli,

Kesinlikle dikkat et işin ehli insnaları araştır sonra pişman olursun bu protez işi öyle bişeki milimetrik hata sana büyük acılar yaşatır bnm yaşadığım gibi yerliden uzak dur kesinlikle uzak dur bedava taksalar bile uzak dur benden söylemesi.

Üst Alt